КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ПОЛТАВИ
Справа №552/4922/24
Провадження № 2-о/552/331/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05.08.2024 року Київський районний суд м.Полтави в складі:
Головуючого судді Турченко Т.В.
При секретарі Цимбалюк І.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Полтаві у порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про видачу обмежувального припису,
В С Т А Н О В И В:
02.08.2024 року ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про видачу обмежувального припису та просила видати обмежувальний припис стосовно ОСОБА_2 , яким визначити заходи тимчасового обмеження його прав та покласти на нього відповідні обов`язки.
У судовому засіданні заявниця ОСОБА_1 заяву підтримала та просила її задовольнити з підстав та за змістом, викладеними у заяві, видати обмежувальний припис.
Заінтересована особа ОСОБА_2 у судовому засіданні, щодо заяви заперечував та просив відмовити в пому обсязі.
Представник заінтересованої особи Полтавського міського центру соціальних служб Кузнецова Л.М. в судовому засіданні заяву підтримала в повному обсязі, просила задовольнити.
Ухвалою Київського районного суду м.Полтави від 02.08.2024 року було прийнято заяву до розгляду та відкрито окреме провадження у справі.
Заслухавши учасників справи, вивчивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд дійшов до такого висновку.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебувала у зареєстрованому шлюбі із ОСОБА_2 , який рішенням Київського районного суду міста Полтави від 12 червня 2024 року розірвано.
Від даного шлюбу сторони мають доньку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Після розірвання шлюбу ОСОБА_1 та ОСОБА_2 проживають у спільно нажитій за час шлюбу квартирі.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 постійно провокує конфлікти, які супроводжуються словесними образами, ображає заявницю та доньку, погрожує розправою, влаштовує постійні конфлікти із донькою.
Постановою судді Київського районного суду міста Полтави від 02.07.2024 у справі №№552/4026/24 ОСОБА_2 притягнутий до адміністративної відповідальності за фактами вчинення домашнього насильства відносно ОСОБА_1 та нашої ОСОБА_3 .
Відповідно до ч.1 ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно зі ст.350-2ЦПКУкраїни заява про видачу обмежувального припису може бути подана особою, яка постраждала від домашнього насильства або її представником у випадках визначених Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».
Відповідно до п.п. 3, 7 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім`ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім`єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь; обмежувальний припис стосовно кривдника - встановлений у судовому порядку захід тимчасового обмеження прав чи покладення обов`язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи.
Згідно зі ст. 350-6ЦПК України, розглянувши заяву про видачу обмежувального припису, суд ухвалює рішення про задоволення заяви або відмову в її задоволенні; у разі задоволення заяви суд видає обмежувальний припис у вигляді одного чи декількох заходів тимчасового обмеження прав особи, яка вчинила домашнє насильство, передбачених Законом України«Про запобіганнята протидіюдомашньому насильству» на строк від одного до шести місяців.
Відповідно до ст.26 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», обмежувальним приписом визначаються один чи декілька таких заходів тимчасового обмеження прав кривдника або покладення на нього обов`язків: 1)заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою; 2)усунення перешкоду користуванні майном, що є об`єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи; 3)обмеження спілкування з постраждалою дитиною; 4)заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою; 5)заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику,переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею; 6) заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв`язку особисто і через третіх осіб.
Неодноразовість звернення ОСОБА_1 до правоохоронних органів щодо фактів вчинення відносно неї ОСОБА_2 насильства психологічного та фізичного характеру також підтверджується матеріалами справи.
З огляду на вказані обставини, суд доходить до висновку про необхідність видачі обмежувального припису, а тому заява ОСОБА_1 про видачу обмежувального припису підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.81, 350-1-350-8, 354-355 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Заяву задовольнити.
Видати обмежувальний припис ОСОБА_2 на строк 6 (шість) місяців із заборонами щодо:
-перебування у місці спільного проживання з ОСОБА_1
та ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_1 , у той час коли ОСОБА_1 та ОСОБА_3 там буде перебувати;
-перебування одночасно в одному місці із ОСОБА_1 , ОСОБА_3 та спілкування із ними без їх дозволу;
-наближення ближче ніж на 100 м до місця перебування ОСОБА_1 , ОСОБА_3 і особисто до них, при зустрічі у місті Полтаві;
-наближення ближче ніж на 100 м до місця проживання та роботи ОСОБА_1 , до місця проживання та місця навчання ОСОБА_3 і особисто до них, при зустрічі у місті Полтаві;
-особисто і через третіх осіб розшукувати ОСОБА_1 , ОСОБА_3 якщо вони за власним бажанням перебувають у місці, невідомому ОСОБА_2 , переслідувати їх та в будь-який спосіб спілкуватися з ними;
-ведення листування, телефонних переговорів із ОСОБА_1 , ОСОБА_3 або контактування з ними через інші засоби зв`язку особисто і через третіх осіб.
Встановити строк дії обмежувального припису - 6 (шість) місяців.
Судові витрати, пов`язані з розглядом справи про видачу обмежувального припису, віднести на рахунок держави.
Про видачу обмежувального припису повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України за місцем проживання (перебування) заявника для взяття особи, стосовно якої видано обмежувальний припис, на профілактичний облік, а також районні державні адміністрації та виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад за місцем проживання (перебування) заявника.
Рішення суду про видачу обмежувального припису підлягає негайному виконанню, а його оскарження не зупиняє його виконання.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи:
Заявник ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса місця реєстрації: АДРЕСА_1 .
Зацікавлена особа ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , адреса місця реєстрації: АДРЕСА_1 .
Зацікавлена особа Полтавський міський центр соціальних служб, код ЄДРПОУ 25911642, адреса: 36014, м.Полтава, вул.Капітана Володимира Кісельова, буд.5.
Рішення суду виготовлено: 05.08.2024 року.
Головуючий суддя Т.В.Турченко
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 05.08.2024 |
Оприлюднено | 07.08.2024 |
Номер документу | 120806589 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про видачу і продовження обмежувального припису |
Цивільне
Київський районний суд м. Полтави
Турченко Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні