Справа № 296/7044/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
05 серпня 2024 рокум. Житомир
Суддя Корольовського районного суду міста Житомира Пилипюк Лілія Миколаївна, ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Житомирської міської ради про визнання права власності на спадкове майно,
В С Т А Н О В И Л А:
01 серпня 2024 року до Корольовського районного суду міста Житомира надійшла позовна заява ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Житомирської міської ради про визнання права власності на спадкове майно, яка подана представником позивачів адвокатом Томашевською О. А. через підсистему Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) «Електронний суд».
Позовна заява не відповідає вимогам ст. 177 Цивільного процесуального кодексу України (далі по тексту ухвали ЦПК України) та підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Згідно з п. 3 ч. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України у позовах про визнання права власності на майно або його витребування ціна позову визначається вартістю майна.
Позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 спільно звернулись до суду з цим позовом, заявляючи на вирішення суду вимоги майнового характеру, зокрема позивачі просять: 1) визнати за ОСОБА_1 у порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_4 право власності на спадкове майно, а саме: на частку будинку АДРЕСА_1 ) визнати за ОСОБА_2 у порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_5 право власності на спадкове майно, а саме: на 1/4 частку будинку АДРЕСА_2 ) визнати за ОСОБА_3 у порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_5 право власності на спадкове майно, а саме: на 1/4 частку будинку АДРЕСА_3 .
Позивачі зазначили та документально підтвердили, що ринкова вартість спірного нерухомого майна становить 439405,00 гривень. Ураховуючи заявлені позовні вимоги ціна позову для позивача ОСОБА_1 (1/2 частки спірного майна) становить 219702,50 гривень, для позивача ОСОБА_2 (1/4 частки спірного майна) 109851,25 гривень, для позивача ОСОБА_3 (1/4 частки спірного майна) 109 851,25 гривень.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Установлено, що до позовної заяви додано квитанцію про сплату судового в розмірі 3695,54 гривень, платник судового збору ОСОБА_1 . Таким чином, судовий збір сплачено лише одним позивачем.
Відповідно до ч. 7 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом (ст. 2 Закону України «Про судовий збір»).
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Ставки судового збору встановлюються в таких розмірах:
за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік» з 01 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3 028 гривень.
Згідно з ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Отже, враховуючи законодавчо визначені ставки судового збору, розмір судового збору за позовними вимогами позивача ОСОБА_1 становить 1757,62 гривень; за позовними вимогами позивача ОСОБА_2 розмір судового збору становить 968,96 гривень; за позовними вимогами позивача ОСОБА_3 розмір судового збору становить 968,96 гривень.
Таким чином для усунення недоліків позовної заяви позивачам ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , кожній зокрема, слід надати докази сплати судового збору в розмірі по 968,96 гривень.
З огляду на наведене приходжу до висновку, що позовна заява не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України, а саме: до позовної заяви не додано документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною першою статті 185 ЦПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (ч.2 ст.185 ЦПК України).
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України, її слід залишити без руху, надавши позивачам строк, достатній для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Перерахування судового збору необхідно здійснювати за платіжними реквізитами Корольовського районного суду міста Житомира, зазначеними на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет.
Керуючись ст. ст.175,185 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И ЛА:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Житомирської міської ради про визнання права власності на спадкове майно -залишити без руху та надати позивачам строк для усунення недоліків позовної заяви протягом семи днів з дня вручення копії цієї ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Корольовського районного суду
міста Житомира Лілія ПИЛИПЮК
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 05.08.2024 |
Оприлюднено | 07.08.2024 |
Номер документу | 120822722 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Корольовський районний суд м. Житомира
Пилипюк Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні