ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"06" серпня 2024 р. Справа № 922/2706/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Байбака О.І.
розглянувши матеріали
позовної заявиІзюмської окружної прокуратури (адреса: 64309, Харківська обл., м. Ізюм, вул. Донця-Захаржевського, буд. 4) в інтересах держави, в особі 1) Українського державного фонду підтримки фермерських господарств (адреса: 03190, м. Київ, вул. Януша Корчака, буд. 9/12; код ЄДРПОУ 20029342); 2) Харківського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств (адреса: 61022, м. Харків, м.-н Свободи, буд. 5, під. 7; код ЄДРПОУ 22705646) до Селянського (фермерського) господарства "Хлібороб" (адреса: 64343, Харківська обл., Ізюмський р.-н, с. Топольське, вул. 1 травня; код ЄДРПОУ 32168564) про стягнення 106604,10 грн.
ВСТАНОВИВ:
Ізюмська окружна прокуратура в інтересах держави в особі 1) Українського державного фонду підтримки фермерських господарств та 2) Харківського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств звернулась до Господарського суду Харківської області з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з Селянського (фермерського) господарства "Хлібороб" на користь Українського державного фонду підтримки фермерських господарств 106604,10 грн, з яких:
60000,00 грн - заборгованості;
38580,19 грн - пені;
5224,74 грн - інфляційних втрат;
2799,17 грн - 3% річних.
Позов обгрунтовано з посиланням на порушення відповідачем умов договору про надання фінансової підтримки на поворотній основі фермерському господарству № 164ФГ-2017 від 06.12.2017.
Зазначені матеріали подані з порушенням ст. 162 ГПК України.
Згідно з ч. 1-2 ст. 162 ГПК України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Разом з тим, згідно з вимогами ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити:
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;
У позовній заяві прокурором зазначено два окремі позивачі в особі яких подається позов, а саме, Український державний фонд підтримки фермерських господарств та Харківське відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.
Разом з тим, в прохальній частині позовної заяви заявлено вимоги про стягнення з відповідача грошових коштів виключно на користь Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.
Згідно з відомостями, які містить веб сайт Українського державного фонду підтримки фермерських господарств в мережі інтернет (https://udf.gov.ua/index.php/pro-fond/pro-ukrderzhfond) Український державний фонд підтримки фермерських господарств (скорочена назва Укрдержфонд) є державною бюджетною установою, яка виконує функції з реалізації державної політики щодо підтримки становлення і розвитку фермерських господарств, є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного герба України, своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом. Укрдержфонд має регіональні відділення в Автономній Республіці Крим та областях (далі регіональні відділення, перелік яких додається), які не мають статусу юридичної особи, мають окремі баланси, відокремлене майно, реєстраційні рахунки в органах Державного казначейства, печатку з ідентифікаційним кодом, бланки з власною назвою і діють на підставі положення, затвердженого Укрдержфондом.
Разом з тим, судом також встановлено, що згідно з відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Харківське відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств (код ЄДРПОУ 22705646) є відокремленим підрозділом Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.
На підставі положень ст. 80 ЦК України юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відповідачем у суді.
Статтею 95 ЦК України визначено, що філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Представництвом є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи. Філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення. Керівники філій та представництв призначаються юридичною особою і діють на підставі виданої нею довіреності. Відомості про філії та представництва юридичної особи включаються до єдиного державного реєстру.
Відповідно до ст. 64 ГК України функції, права та обов`язки структурних підрозділів підприємства визначаються положеннями про них, які затверджуються в порядку, визначеному статутом підприємства або іншими установчими документами. Підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів підприємства з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством. Підприємства можуть відкривати рахунки в установах банків через свої відокремлені підрозділи відповідно до закону.
З огляду на викладене, при прийнятті позовної заяви слід визначити наявність правових підстав заявлення позову одночасно в особі як Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, так і його регіонального відділення - Харківського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.
Окремо суд зазначає, що згідно з положеннями ч. 3 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Судом встановлено, що Харківське відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств не має зареєстрованого електронного кабінету в підсистемі електронний суд ЄСІТС, що суперечить вказаним вище вимогам законодавства.
Згідно з вимогами ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, подана на розгляд суду позовна заява підлягає залишенню без руху в зв`язку з наявністю вищевикладених недоліків, які підлягають усуненню.
Керуючись ст. ст. 6, 162, 164, 172, 174 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Ізюмської окружної прокуратури залишити без руху.
2. Надати Ізюмській окружній прокуратурі десятиденний строк з дня вручення копії даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3. Визначити наступний спосіб усунення недоліків:
Ізюмській окружній прокуратурі надати суду:
- надати докази реєстрації електронного кабінету Харківським відділенням Українського державного фонду підтримки фермерських господарств;
- письмові пояснення щодо правових підстав заявлення позову одночасно в особі як Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, так і його регіонального відділення - Харківського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств; визначити процесуальний статус Харківського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.
4. Попередити Ізюмську окружну прокуратуру про те, що згідно з п. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
СуддяО.І. Байбак
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2024 |
Оприлюднено | 07.08.2024 |
Номер документу | 120828490 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань інші договори |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Байбак О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні