Ухвала
від 06.08.2024 по справі 161/12234/24
РОЖИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 161/12234/24

Номер провадження 2/167/331/24

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

06 серпня 2024 року м. Рожище

Суддя Рожищенського районного суду Волинської області Сіліч І. І. вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Доросинівської сільської ради Луцького району Волинської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог Луцька районна державна нотаріальна контора Волинської області про визнання права власності на спадкове майно

в с т а н о в и в :

27 червня 2024 року ОСОБА_1 звернувся до Луцького міськрайонного суду Волинської області з позовом до ОСОБА_2 , Доросинівської сільської ради Луцького району Волинської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог Луцька районна державна нотаріальна контора Волинської області про визнання права власності на спадкове майно.

Ухвалою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 01 липня 2024 року цивільну справу №161/12234/24 провадження 2/161/3588/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Доросинівської сільської ради Луцького району Волинської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог Луцька районна державна нотаріальна контора Волинської області про визнання права власності на спадкове майно передано на розгляд Рожищенського районного суду Волинської області за підсудністю.

06 серпня 2024 року вказана справа надійшла до Рожищенського районного суду Волинської області.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 06 серпня 2024 року справу передано на розгляд судді Сілічу І. І.

Згідно з ч. 1ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України(далі -ЦПК України), кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно дост. 187 ЦПК України, суд відкриває провадження у справі за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд доходить такого висновку.

Відповідно до ч. 4ст. 177 ЦПК Українидо позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною 3ст. 6 Закону України «Про судовий збір»визначено, що за подання до суду позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Як вбачається з позовної заяви позивачем заявлено вимогумайнового характеру (визнання права власності на спадкове майно) та для підтвердження дійсної вартості майна до матеріалів позову долучено копію висновку про експертну грошову оцінку земельної ділянки.

Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 4 Закону України «Про судовий збір»за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яку подано фізичною особою, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже ураховуючи вищенаведене, позивачу при зверненні до суду з вищевказаною позовною заявою за вимогу майнового характеру необхідно сплатити1211,20 грн, оскільки дійсна вартість спірного майна є меншою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (116005,00 грн) та надати суду відповідну квитанцію про сплату судового збору на вказану суму.

(Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів - ГУК у Волин.обл/м.Рожище/ 22030101; код отримувача - 38009371; банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.); рахунок отримувача UA058999980313141206000003578).

У відповідностідо п. 5, 8 ч. 3 ст. 175ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору.

Якроз`ясненоуп. 24постановиПленумуВерховного Суду України від 30 травня 2008 року №7 «Про судову практику у справах про спадкування», при розгляді цих справ слід перевіряти наявність або відсутність спадкової справи стосовно спадкодавця у державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини, наявність у матеріалах справи обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, зокрема, відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину.

Згідно приписів ч. 4ст.49Закону України«Про нотаріат» на вимогу особи, якій відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, нотаріус або посадова особа, яка вчиняє нотаріальні дії, зобов`язані викласти причини відмови в письмовій формі і роз`яснити порядок її оскарження. Про відмову у вчиненні нотаріальної дії нотаріус протягом трьох робочих днів виносить відповідну постанову.

Таким чином, передумовою звернення до суду за захистом порушених, невизнаних або оспорюваних прав є наявність постанови нотаріуса про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину.

Якщо нотаріусом обґрунтовано відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, виникає цивільно-правовий спір, що підлягає розгляду в позовному провадженні. У протилежному випадку дії нотаріуса можуть бути оскаржені в передбаченому законом порядку.

Як вбачається з позовної заяви позивачем зазначено, що він звертався до нотаріуса з приводу оформлення спадщини, однак, на підтвердження відмови нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії доказів не надає.

Таким чином, позивачу необхідно, на підтвердження позовних вимог і наявності правового характеру спору (наявності спору про право), надати суду постанову нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії.

Разом з тим, відповідно до ч. 1ст. 42 ЦПК Україниу справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи.

Згідно з ч. 1ст. 48 ЦПК України, сторонами в цивільному процесієпозивач і відповідач.

Положеннями ст.52,53 ЦПК Українивизначено статус третіх осіб, а саме: які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору та які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, також треті особи можуть брати участь у розгляді справи на стороні позивача або відповідача.

Участь третіх осіб у цивільній справі зумовлена тим, що судовий спір між сторонами прямо (для третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги) або опосередковано (для третіх осіб, які не заявляють самостійні вимоги) стосується прав та інтересів цих осіб. Тому участь у справі третіх осіб є формою захисту їх прав та інтересів, що пов`язані із спірним правовідношенням, а також дозволяє суду повно та всебічно дослідити обставини справи, з`ясувати дійсні взаємовідносини учасників спору .

Як вбачається з позовної заяви, позивачем не визначено передбачений ст. 52, 53 ЦПК України процесуальний статус третьої особи Луцької районної державної нотаріальної контори Волинської області, а саме: не вказано на стороні позивача чи відповідача має брати участь в розгляді даної справи зазначена третя особа.

Вищевказані недоліки позбавляють суд можливості відкрити провадження за цією справою та призначити її до судового розгляду.

Частиною 1ст. 185 ЦПК Українивстановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, строк їх усунення не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.177,185 ЦПК України, суддя

п о с т а н о в и в :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Доросинівської сільської ради Луцького району Волинської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог Луцька районна державна нотаріальна контора Волинської області про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У разі невиконання вимог суду позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя І. І. Сіліч

СудРожищенський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення06.08.2024
Оприлюднено08.08.2024
Номер документу120835804
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —161/12234/24

Ухвала від 03.09.2024

Цивільне

Рожищенський районний суд Волинської області

Сіліч І. І.

Ухвала від 06.08.2024

Цивільне

Рожищенський районний суд Волинської області

Сіліч І. І.

Ухвала від 01.07.2024

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Кихтюк Р. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні