ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про повернення заяви
06.08.2024Справа № 911/3209/23
Суддя Господарського суду міста Києва Борисенко І. І., розглянувши
заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Пром Модуль"
про видачу дубліката наказу
у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Пром Модуль"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ерідан-Н"
про стягнення 60 144,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
01.08.2024 до Господарського суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Пром Модуль" (далі - ТОВ "Пром Модуль", заявник) з заявами про видачу дубліката наказу (які є ідентичними одна одній, тому суд вважає, що заявник звернувся з однією заявою про видачу дубліката наказу).
Дослідивши подані матеріали, суд приходить до висновку, що вказану заяву необхідно повернути заявнику без розгляду, виходячи з наступного.
Згідно зі ст. 169 ГПК України заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 ГПК України письмова заява, клопотання чи заперечення підписується заявником або його представником.
Відповідно до частин 1 статті 56 ГПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Представником у суді може бути адвокат або законний представник (ч. 1 ст. 58 ГПК України).
Згідно із частиною 1 статті 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Рішенням Національної асоціація адвокатів України ради адвокатів України від 12.04.2019 № 41 затверджено Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги у новій редакції, затвердженого рішенням Ради адвокатів України № 41 від 12.04.2019 (з наступними змінами), (далі - Положення), яке встановлює єдині для всіх адвокатів України, адвокатських об`єднань/адвокатських бюро правила виготовлення, оформлення, зберігання, обліку ордерів (п. 1).
Відповідно до п. 4 Положення ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням. Бланки ордерів, згідно затвердженої типової форми, генеруються у відповідному розділі «Особистого кабінету адвоката» на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України www.unba.org.ua (п. 6 Положення).
Бланки ордерів, згідно затвердженої типової форми, генеруються у відповідному розділі «Особистого кабінету адвоката» на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України www.unba.org.ua (п. 6 Положення).
Ордер, який видається адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням, обов`язково має містити підпис адвоката, який надає правничу (правову) допомогу на підставі цього ордера, та підпис керівника адвокатського бюро, адвокатського об`єднання і скріплений печаткою юридичної особи (п. 10 Положення).
У даному випадку заява від імені ТОВ "Пром Модуль" підписана адвокатом Лазорко Р. Й. Проте, у доданому до позову ордеру на представництво інтересів позивача адвокатом Лазорко Р. Й. (серія ВВ № 1035650) немає підпису цього адвоката. А зазначений в ордері договір (про надання правової допомоги № 45 від 26.03.2021) до матеріалів заяви не доданий.
За таких обставин суд доходить висновку, що заява ТОВ "Пром Модуль" від 01.08.2024 підписано особою, яка не мала права її підписувати.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 170 ГПК України до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, що подається на стадії виконання судового рішення, у тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надсилання (надання) іншим учасникам справи (провадження) з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Разом з тим, із поданих матеріалів вбачається, що заявник не надав суду доказів направлення вищевказаної заяви відповідачу - ТОВ "Ерідан-Н", який є учасником справи.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 170 ГПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
За таких обставин заяву ТОВ "Пром Модуль" про видачу дубліката наказу слід повернути заявнику без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст. 169, 170, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Повернути заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Пром Модуль" про видачу дубліката наказу заявнику без розгляду.
Роз`яснити, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її підписання до суду апеляційної інстанції.
Суддя Борисенко І. І.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2024 |
Оприлюднено | 08.08.2024 |
Номер документу | 120857564 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Борисенко І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні