Ухвала
від 07.08.2024 по справі 177/1573/24
КРИВОРІЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 177/1573/24

Провадження № 2/177/866/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.08.2024 Криворізький районний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді Суботіної С. А.

за участі: секретаря Ференц Я. З.,

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі заяву представника позивача ОСОБА_1 , адвоката Піцика А.В., про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Центрально-Міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Кривому Розі Криворізького району Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), Служба у справах дітей Лозуватської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області, про встановлення батьківства та виключення відомостей про особу, як батька, з актового запису про народження дитини,-

В С Т А Н О В И В:

У провадженні Криворізького районного суду Дніпропетровської області перебуває вказана цивільна справа.

Ухвалою судді Криворізького районного суду Дніпропетровської області від 23.07.2024 позовна заява прийнята до розгляду з відкриттям загального позовного провадження.

Разом з позовом представником позивача подано заяву про призначення судової молекулярно-генетичноїекспертизи з метою встановлення батьківства стосовно дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що потребує спеціальних знань у галузі медицини, проведення якої просить доручити експертам медико-генетичного центру ТОВ «МАМА ПАПА», на вирішення яких поставити питання: Чи є ОСОБА_1 біологічним батьком неповнолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , матір`ю якої є ОСОБА_2 .? Яка вірогідність батьківства ОСОБА_1 відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ? Витрати по оплаті проведення експертизи просить покласти на позивача, провадження по справі зупинити.

Учасники процесу в підготовче засідання не з`явилися, подали заяви про проведення підготовчого засідання та вирішення клопотання про призначення експертизи за їх відсутності, у зв`язку з чим, фіксування судового процесу технічними засобами, згідно з ч.2 ст. 247 ЦПК України, не здійснювалося.

Розглянувши клопотання, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступного висновку.

Як встановлено судом, предмет позову в цій справі стосується батьківства ОСОБА_1 щодо неповнолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 189 ЦПК України, завданням підготовчого провадження є, зокрема, визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів.

Згідно з п. 8 ч. 1 ст. 197 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд вирішує питання про призначення експертизи.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи (ч. 5 ст. 81 ЦПК України).

Положеннями ст. 76 ЦПК України встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

До таких засобів належать, серед іншого, висновки експертів.

Згідно з ч. 1 ст. 102 ЦПК України, висновок експерта - це докладний опис проведених експертом досліджень, зроблені у результаті них висновки та обґрунтовані відповіді на питання, поставлені експертові, складений у порядку, визначеному законодавством.

У п. 9 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» від 15.05.2006 № 3 зазначено, що відповідно до ст. ст. 213, 215 ЦПК, рішення щодо визнання батьківства (материнства) має ґрунтуватися на всебічно перевірених судом даних, що підтверджують або спростовують заявлені вимоги чи заперечення проти них, а його резолютивна частина - містити всі відомості, необхідні для реєстрації батьківства (материнства) в органах РАЦС (прізвище, ім`я та по батькові матері й батька, число, місяць і рік їх народження, громадянство, а також номер актового запису про народження дитини, коли та яким органом його вчинено). Питання щодо походження дитини суд вирішує на підставі будь-яких доказів про це. Висновки експертизи, у тому числі судово-генетичної, необхідно оцінювати з урахуванням положень ст. 212 ЦПК, згідно з якою жоден доказ не має для суду наперед установленого значення, він оцінює докази в їх сукупності, а результати оцінки відображає в рішенні з наведенням мотивів їх прийняття чи відхилення.

Отже, враховуючи, що предметом доказування у справі є наявність кровного споріднення між позивачем та неповнолітньою дитиною, для з`ясування обставин у справі необхідні спеціальні знання в області генетики, а тому в справі необхідно призначити судову молекулярно-генетичну експертизу, яка у цій категорії справ має важливе значення.

Відповідно до ч. 1 ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу в справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну (ч. ч. 4, 5 ст. 103 ЦПК України).

Згідно з ч. 1 ст. 104 ЦПК України, про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, у якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.

Таким чином, враховуючи, що для правильного розгляду справи та з`ясування обставин, що мають істотне значення для справи необхідні спеціальні знання, суд вважає необхідним призначити судову молекулярно-генетичну експертизу, на вирішення якої поставити питання, зазначені в заяві представника позивача, проведення судової молекулярно-генетичної експертизи, доручити експертам медико-генетичного центру ТОВ «МАМА ПАПА».

Судові витрати, пов`язані з проведенням експертизи покласти на ОСОБА_1 .

Оскільки неповнолітня ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на даний час проживає з відповідачем ОСОБА_2 , суд вважає за необхідне зобов`язати відповідача забезпечити участь неповнолітньої ОСОБА_3 у проведенні експертизи.

З огляду на те, що для проведення експертизи потрібний значний проміжок часу, суд вважає за необхідне зупинити провадження в справі на час проведення експертизи, відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252, п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України.

Керуючись ст. ст. 81, 103-104, 252-253, 259-261 ЦПК України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Заяву представника позивача ОСОБА_4 про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи, задовольнити.

Призначити в цивільній справі № 177/1573/24 судову молекулярно-генетичну експертизу, на вирішення якої поставити наступні запитання:

- Чи є ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) біологічним батьком неповнолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , матір`ю якої є ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_2 )?

- Яка вірогідність батьківства ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ?

Проведення експертизи доручити медико-генетичному центру ТОВ «МАМА ПАПА» (вул. Тарасівська, буд. 2/21, м. Київ, 01033).

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених обов`язків.

Зобов`язати відповідача ОСОБА_2 забезпечити явку дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до експертної установи для проведення експертизи. При собі мати паспорти та свідоцтво про народження дитини.

У розпорядження експертів надати матеріали цивільної справи № 177/1573/24 (№ 2/177/866/24).

Попередити сторони про наслідки ухилення від участі в експертизі, передбачені ст. 109 ЦПК України. Роз`яснити, що у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

На час проведення експертизи провадження в справі зупинити.

Копію ухвали на правити до експертної установи, для виконання, та учасникам справи, для відома.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя:

СудКриворізький районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення07.08.2024
Оприлюднено08.08.2024
Номер документу120858842
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства

Судовий реєстр по справі —177/1573/24

Ухвала від 17.01.2025

Цивільне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Суботіна С. А.

Рішення від 18.11.2024

Цивільне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Суботіна С. А.

Ухвала від 24.10.2024

Цивільне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Суботіна С. А.

Ухвала від 07.08.2024

Цивільне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Суботіна С. А.

Ухвала від 23.07.2024

Цивільне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Суботіна С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні