Ухвала
від 17.01.2025 по справі 177/1573/24
КРИВОРІЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 177/1573/24

Провадження № 2-во/177/1/25

У Х В А Л А

17.01.2025 Криворізький районний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді Суботіної С. А.

за участі: секретаря Дятел К. Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі заяву представника позивача ОСОБА_1 , адвоката Піцика Андрія Валерійовича, про виправлення описки в рішенні Криворізького районного суду Дніпропетровської області від 18.11.2024 у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Центрально-Міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Кривому Розі Криворізького району Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), Служба у справах дітей Лозуватської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області, про встановлення батьківства та виключення відомостей про особу, як батька, з актового запису про народження дитини, -

ВСТАНОВИВ:

Криворізьким районним судом Дніпропетровської області 18.11.2024 ухвалено рішення вцивільній справізапозовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Центрально-Міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану в місті Кривому Розі Криворізького району Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), Служба у справах дітей Лозуватської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області, про встановлення батьківства та виключення відомостей про особу, як батька, з актового запису про народження дитини.

До канцелярії суду 16.01.2024 представником позивача ОСОБА_3 подано заяву, у якій він просить виправити описки в рішенні суду, де помилково вказано прізвище дитини ОСОБА_4 як « ОСОБА_5 », замість правильного « ОСОБА_6 ».

Відповідно доч.ч.1,2ст.269ЦПК України,суд можез власноїініціативи абоза заявоюучасників справівиправити допущеніу судовомурішенні опискичи арифметичніпомилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.

Згідно з ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі, якщо, відповідно до положень цього Кодексу, розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, ознайомившись із вимогою заяви, матеріалами цивільної справи, змістом судового рішення, приходить до наступного висновку.

Криворізьким районним судом Дніпропетровської області у цивільній справі № 177/1573/24 запозовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Центрально-Міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Кривому Розі Криворізького району Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), Служба у справах дітей Лозуватської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області, про встановлення батьківства та виключення відомостей про особу, як батька, з актового запису про народження дитини, 18.11.2024ухвалено рішення,яким ОСОБА_1 визнано батькомдитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,матір`ю якоїє ОСОБА_2 ,внесено відповіднізміни доактового запису№ 39про народження ОСОБА_4 . Рішення набрало законної сили 19.12.2024 (а.с.75-77).

Дослідженням змісту рішення суду від 18.11.2024 встановлено, що в тексті рішення помилково вказано прізвище дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , як « ОСОБА_5 ».

Як слідує з п. 19 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судове рішення у цивільній справі» від 18.12.2009 № 14, вирішуючи питання про виправлення описок, суд тим самим усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.

Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Особливо це стосується резолютивної частини рішення. В резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може утруднити виконання рішення.

Як роз`яснив Верховний Суд в постанові від 21.07.2020 у справі №521/1074/17, описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо. Суд зауважив, що не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо. Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не має права змінювати зміст судового рішення, а лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.

При цьому, не дозволяється під виглядом виправлення недоліків судового рішення вносити будь-які зміни до його змісту, зокрема, змінювати висновки та мотиви судового рішення.

Суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився. Отже, виправлення допущених у рішенні описок чи арифметичних помилок допускається, якщо при цьому не зачіпається суть цих судових рішень.

Таким чином, із метою усунення неточностей, які можуть вплинути на виконання рішення суду, суд вважає за необхідне виправити описку, допущену в ньому, вказавши правильно в тексті рішення прізвище дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , як « ОСОБА_6 », у зв`язку з чим, заява представника позивача ОСОБА_3 підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 260, 269 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Заяву представника позивача ОСОБА_3 про виправлення описки, -задовольнити.

Внести виправлення в текст рішення від 18.11.2024у справі № 177/1573/24, вказавши правильно прізвище дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , як « ОСОБА_6 », зазначивши його в тексті рішення у відповідних відмінках.

Копію ухвали направити сторонам по справі.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання та підписання суддею.

Суддя:

СудКриворізький районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення17.01.2025
Оприлюднено20.01.2025
Номер документу124484987
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про виправлення помилки у судовому рішенні

Судовий реєстр по справі —177/1573/24

Ухвала від 17.01.2025

Цивільне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Суботіна С. А.

Рішення від 18.11.2024

Цивільне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Суботіна С. А.

Ухвала від 24.10.2024

Цивільне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Суботіна С. А.

Ухвала від 07.08.2024

Цивільне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Суботіна С. А.

Ухвала від 23.07.2024

Цивільне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Суботіна С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні