Ухвала
від 07.08.2024 по справі 461/6375/24
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/6375/24

У х в а л а

про залишення без руху позовної заяви

"07" серпня 2024 р.07"серпня 2024р. суддя Галицького районного суду міста Львова ПавлюкО.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Ветмедкомплекс» про відшкодування моральної та матеріальної шкоди,

в с т а н о в и л а:

ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Ведмедкомплекс» про відшкодування моральної та матеріальної шкоди у загальній сумі 54076,54 грн.

Вивчивши матеріали позовної заяви, вважаю, що її слід залишити без руху з таких підстав.

Відповідно до п. 2 ч. 3ст. 175 ЦПК Українипозовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

Всупереч п. 2 ч. 2ст. 285 ЦПК Українизаявник не зазначив відомості про наявність або відсутність у сторін електронного кабінету.

Згідно зі ч. 4 ст. 177 Цивільного процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

З позовної заяви вбачається, що остання містить позовну вимогу про відшкодування матеріальної шкоди та вимогу про відшкодування моральної шкоди, при цьому, до матеріалів позовної заяви не долучено доказів на підтвердження сплати позивачем судового збору за заявлені позовні вимоги у встановленому законодавством розмірі.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п. п. 1, 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду: позовної заяви майнового характеру, яка подана: фізичною особою або фізичною особою - підприємцем, справляється судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

Згідно зі статтею 7Закону «ПроДержавний бюджетУкраїни на2024рік» з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3028 грн.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до суду за позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою 1% відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до суду заяви про відшкодування моральної шкоди - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Позивач просить стягнути з відповідача 4076,54 грн. матеріальної шкоди та 50000 грн. моральної. Отже, позивач повинен був сплатити за вимогу про стягнення матеріальної шкоди 1211,20 грн. та за вимогу про відшкодування моральної шкоди - 3028,00 грн.

Однак, як вбачається з матеріалів справи, позивач долучає квитанцію про сплату судового збору у сумі 1211,20 грн. Отже, позивачу необхідно доплатити ще 3028,00грн. судового збору.

Крім цього,згідно зі статтею 95 ЦПК України, документи є письмовими доказами. Вони мають подаватися до суду в оригіналі або належним чином засвідченій копії. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Порядок засвідчення копій документів визначений п.п.5.26, 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно розпорядчої документації Вимоги до оформлювання документів (ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 року №55). За вказаним нормативно-правовим актом, відмітка про засвідчення копії документа складається: зі слів "Згідно з оригіналом"; назви посади; особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища; дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису.

Однак, всупереч вимогам ст. 95 ЦПК України позивачем копії документів, які додані до позову, не засвідчені належним чином, визначеним законом (відсутні ініціали, прізвище особи, яка засвідчила документ, дата засвідчення копії документа).

Згідно зіст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, які викладені у статтях175 і177 цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Виходячи з наведеного та враховуючи, що позовна заява не відповідає вимогам ст. 175,177 ЦПК України, таку слід залишити без руху і надати позивачці строк, який не може перевищуватидесяти днівз дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків такої.

Керуючись ст. ст.95, 175,177,185 ЦПК України, суд

постановив:

1.Позовну заяву ОСОБА_1 до Приватногопідприємства «Ветмедкомплекс»про відшкодуванняморальної таматеріальної шкоди,- залишити без руху.

2. Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви 10 днівз дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

3. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя ПАВЛЮК О. В.

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення07.08.2024
Оприлюднено09.08.2024
Номер документу120862369
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них

Судовий реєстр по справі —461/6375/24

Ухвала від 04.11.2024

Цивільне

Стрийський міськрайонний суд Львівської області

Гула Л. В.

Ухвала від 23.09.2024

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Павлюк О. В.

Ухвала від 11.09.2024

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Павлюк О. В.

Ухвала від 14.08.2024

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Павлюк О. В.

Ухвала від 07.08.2024

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Павлюк О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні