Рішення
від 18.07.2024 по справі 154/2361/21
ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

154/2361/21

2/154/13/24

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 липня 2024 року м.Володимир

Володимир-Волинський міський суд Волинської області в складі:

головуючого: судді Лященка О.В.

при секретарях: Баранюк О.В., Венгловській К.О.

з участю позивача: ОСОБА_1

представника позивача: ОСОБА_2

представників відповідача: ОСОБА_3 , ОСОБА_4

представників відповідача: Леміщака Д.М., Пилипчука Р.В.

розглянувши увідкритому судовомузасіданні впорядку загальногопозовного провадженняцивільну справуза позовом ОСОБА_1 до державного підприємства «Львіввугілля» та Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Волинській області про усунення перешкод в користуванні майном та відшкодування шкоди, -

встановив:

19 липня 2021 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ДП «Львіввугілля» та Служби автомобільних доріг у Волинській області про усунення перешкод в користуванні майном та відшкодування шкоди.

В позовній заяві, уточненій під час розгляду справи судом, покликається на наступні обставини.

На праві приватної власності позивачу належить земельна ділянка за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 823 кв.м (кадастровий номер 0710300000:01:001:5984), на якій розташоване нерухоме майно: житловий будинок з господарськими будівлями.

Відповідач ДП «Львіввугілля» має у постійному користуванні земельну ділянку площею 0,2257га по АДРЕСА_2 (кадастровий номер 0710200000:01:001:0033), на якій розміщена будівля структурного підрозділу - Львівсько-Волинської геологорозвідувальної експедиції. Ця земельна ділянка є суміжною із земельною ділянкою позивача.

В силу перепадів рельєфу, земельна ділянка ДП «Львіввугілля» має вищий горизонтальний рівень і по спільній межі облаштовано підпірну стіну. Однак через відсутність гідроізоляції даної стіни вона зазнала руйнування через намокання стічними водами. Крім того, ДП «Львіввугілля» в даній стіні вмонтована стічна труба діаметром 100 мм, якою стічні води із сусідньої ділянки потрапляють на територію позивача. Підпірна стіна не утримує воду на суміжній території, оскільки не має гідроізоляції та містить водовідвідну трубу на територію його домоволодіння. Через руйнування даної підпірної стіни відбувається підтоплення його подвір`я, фундаментів житлового будинку та господарських споруд на території його земельної ділянки, що призвело до їх просідання й руйнування стін будівель. Будь-якого іншого відведення стічних вод з території земельної ділянки по АДРЕСА_2 відповідачем необлаштовано, тому його бездіяльністю йому завдається значна шкода, оскільки належне йому майно (гараж і сарай) пошкоджене і не придатне для використання, а фундамент житлового будинку через постійну сирість руйнується і це потребує його постійного вартісного ремонту.

Протягом 2020-2021 років у м.Володимир відбувався поточний середній ремонт автомобільної дороги загального значення Р-15 Ковель-Володимир-Волинський- Червоноград-Жовква, зокрема по АДРЕСА_1 . Внаслідок цього ремонту рівень дорожного покриття був суттєво піднятий без урахування існуючого рельєфу (земельна ділянка позивача має уклон більше 30 градусів і розміщена в профілі на 1,5-2 метри нижче рівня дороги). При цьому тротуар і неукріплене узбіччя дороги відповідачем Службою автомобільних доріг у Волинській області встановлено вище рівня фундаменту його огорожі і на рівні заїзду на територію будинковолодіння. Під час атмосферних опадів стічна вода з вулиці С.Бандери у великій кількості потрапляє на територію земельної ділянки, яка належить позивачу на праві приватної власності, розмиваючи асфальто-бетонне покриття його подвір`я, підтоплює будівлю житлового будинку та господарські споруди, затоплює ділянку для ведення садівництва.

Його численні звернення до представників Служби автомобільних доріг у Волинській області під час останнього проведення поточного середнього ремонту дороги про влаштування каналізаційного водовідливу в систему водовідведення перед заїздом на подвір`я його будинковолодіння для відведення стічних вод, встановлення бордюра вздовж огорожі земельної ділянки були проігноровані. Рівень дороги був піднятий до рівня заїзду і вище рівня фундаменту огорожі зі сторони автодороги, тому стічні води під час атмосферних опадів потоками потрапляють на його подвір`я.

Такі дії відповідача Служби автомобільних доріг у Волинській області є протиправними, порушують вимоги Галузевих будівельних норм України (ГБНГ. 1-218-182:2011), затверджених Наказом Державної служби автомобільних доріг України від 23.08.2011 №301.

У серпні 2018 року внаслідок потрапляння стічних вод при атмосферних опадах на територію його земельної ділянки відбулося розмивання асфальто-бетонного покриття подвір`я, підтоплення фундаментів будівель, затоплення приміщення гаража та сараю.

07.08.2018 було проведено огляд місця події слідчо-оперативною групою поліції. Позивач звернувся з письмовими зверненнями до Володимир-Волинської міської ради про вжиття заходів по усуненню причин затоплення території його домоволодіння. Комісійне обстеження представниками органів місцевого самоврядування відображене в Акті від 05.09.2018 року. Встановлено, що затоплення території відбувається внаслідок підняття асфальтобетонного покриття вулиці С.Бандери і руйнування підпірної стіни Львівсько-Волинської геологорозвідувальної експедиції. Листи, направлені виконавчим комітетом міської ради на адреси відповідачів, були залишені без реагування. Незважаючи на те, що відбувалися переговори з відповідачами протягом тривалого часу і з відповідачем Службою автомобільних доріг у Волинській області під час проведення поточного дрібного ремонту автомобільної дороги в 2018 році і в 2020 році при поточному середньому ремонті перешкоди в користуванні земельною ділянкою не були усунуті.

Порушення відповідачами діючих будівельних норм створює позивачу перешкоди в користуванні майном-будівлями, спорудами та земельною ділянкою.

Таким чином, відповідачами допущено порушення його законних прав та інтересів, як власника земельної ділянки та нерухомого майна. Затоплення гаража та господарської будівлі (сараю) призвело до їх руйнування. Майнова шкода становить 34648 грн.

Спричинення шкоди майну і створення йому відповідачами перешкод в користуванні майном завдало позивачу моральної шкоди, яку він оцінює в розмірі по 5 000 грн. з вини кожного з відповідачів.

Просить стягнути з державного підприємства «Львіввугілля» в користь ОСОБА_1 11 549 грн. 30 коп. заподіяної майнової та 5000 грн. моральної шкоди.

Стягнути з Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Волинській області в користь ОСОБА_1 23 098 грн. 66 коп. заподіяної майнової та 5000 грн. моральної шкоди. Зобов`язати державне підприємство «Львівугілля» усунути перешкоди ОСОБА_1 в користуванні житловим будинком, господарськими спорудами та земельною ділянкою шляхом встановлення гідроізольованої підпірної стіни по межі земельних ділянок по АДРЕСА_2 (кадастровий номер 0710200000:01:001:0033) та АДРЕСА_1 (кадастровий номер 0710300000:01:001:5984) у м.Володимир Волинської області. Зобов`язати Службу автомобільних доріг у Волинській області усунути перешкоди ОСОБА_1 в користуванні житловим будинком, господарськими спорудами та земельною ділянкою шляхом встановлення обмежувального бордюра по межі земельної ділянки по АДРЕСА_1 (кадастровий номер 0710300000:01:001:5984) та ділянки автомобільної дороги Р-15 у м.Володимир Волинської області згідно з вимогами п.2.24 Державних будівельних норм України ДБН В.2.3-5-2001 «Споруди транспорту. Вулиці та дороги населених пунктів» та шляхом облаштування перед заїздом на земельну ділянку по АДРЕСА_1 додаткової водовідвідної решітки з водовідведенням у каналізаційний колектор.

Ухвалою Володимир-Волинського міського суду Волинської області від 20 липня 2021 року позовну заяву прийнято до розгляду в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання на 16 серпня 2021 року.

12 серпня 2021 року до суду надійшов відзив Служби автомобільних доріг у Волинській області, у якому відповідач просить відмовити в задоволенні позову за безпідставністю позовних вимог.

07 жовтня 2021 року до суду надійшла відповідь позивача ОСОБА_1 на відзив відповідача по справі - Служби автомобільних доріг у Волинській області.

07 жовтня 2021 року позивач ОСОБА_1 подав суду заяву про збільшення позовних вимог.

Ухвалою суду від 07 жовтня 2021 року підготовче провадження було закрите.

Ухвалою суду від 13 грудня 2021 року за клопотанням позивача призначено судову будівельно-технічну експертизу, а провадження у справі зупинене на час її проведення.

13 грудня 2022 року на адресу суду надійшов висновок експертизи у справі.

Ухвалою суду від 22 грудня 2022 року провадження у справі було поновлено.

Ухвалою суду від 23 травня 2023 року за клопотанням позивача призначено додаткову судову будівельно-технічну експертизу, а провадження у справі зупинене на час її проведення.

23 листопада 2023 року на адресу суду надійшов висновок додаткової судової будівельно-технічної експертизи у справі.

Ухвалою суду від 24 листопада 2023 року провадження у справі було поновлено.

08 квітня 2024 року позивач ОСОБА_1 подав до суду уточнену позовну заяву, у зв`язку з перейменуванням відповідача Служби автомобільних доріг у Волинській області на Службу відновлення та розвитку інфраструктури у Волинській області.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2 позовні вимоги підтримали та просять їх задовольнити, покликаючись на обставини справи, викладені у тексті позовної заяви і змінами та доповненнями до неї.

Представники відповідача ДП «Львіввугілля» Ровицький Р.В. та ОСОБА_4 позов не визнали, суду пояснили, що не заперечують проти суми завданої шкоди, визначеної експертами, моральної шкоди, однак заперечують покладення на них обов`язку з виготовлення проектної документації та встановлення гідроізольованої підпірної стіни по межі земельних ділянок по АДРЕСА_2 та АДРЕСА_1 , оскільки існуюча стіна встановлена давно і на неї відсутня будь-яка документація.

Представники відповідача Служби автомобільних доріг у Волинській області, а згодом Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Волинській області, ОСОБА_5 , а згодом і ОСОБА_6 , заперечили проти задоволення позовних вимог. Погоджуються з розміром завданої шкоди, визначеної експертами, визначеного позивачем розміру моральної шкоди, однак заперечують покладення на них обов`язку фактично реконструкції ділянки дороги поблизу домоволодіння позивача.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, допитавши експертів, дослідивши зібрані у справі докази та оцінивши їх у сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно ч.1 ст.321 ЦК України,право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений нього права чи обмежений у його здійсненні.

Власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування й розпоряджання своїм майном (ч.1 ст.391 ЦК України).

У відповідності до положень ч.ч.2-3 ст. 152 ЗК України, власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов`язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою і відшкодування збитків.

Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав.

Відповідно ст.319 ЦК України власник володіє, користується і розпоряджається своєю власністю на власний розсуд. При здійсненні своїх прав, власник зобов`язаний додержуватись моральних засад суспільства. Власник не може використовувати своє право власності на шкоду правам, свободам громадян. Діяльність власника може бути припинена чи обмежена у випадках і в порядку,встановлених законом

За змістом положень ч.1 ст. 15, ст.ст.16, 386, 391 ЦК України,ст.103 ЗК України,ч. 1 ст.3 ЦПК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права будь-яким способом, що є адекватним змісту порушеного права лише в разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Відповідно до ст.1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Судом встановлено, що на праві приватної власності позивачу належить земельна ділянка за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 823 кв.м (кадастровий номер 0710300000:01:001:5984), на якій розташоване нерухоме майно: житловий будинок з господарськими будівлями.

Відповідач ДП «Львіввугілля» має у постійному користуванні земельну ділянку площею 0,2257га по АДРЕСА_2 (кадастровий номер 0710200000:01:001:0033), на якій розміщена будівля структурного підрозділу - Львівсько-Волинської геологорозвідувальної експедиції. Ця земельна ділянка є суміжною із земельною ділянкою позивача.

Дана обставина сторонами не заперечується.

У серпні 2018 року внаслідок потрапляння стічних вод при атмосферних опадах на територію земельної ділянки позивача відбулося розмивання асфальто-бетонного покриття подвір`я, підтоплення фундаментів будівель, затоплення приміщення гаража та сараю.

07.08.2018 було проведено огляд місця події слідчо-оперативною групою поліції. Позивач звернувся з письмовими зверненнями до Володимир-Волинської міської ради про вжиття заходів по усуненню причин затоплення території його домоволодіння. Комісійне обстеження представниками органів місцевого самоврядування відображене в Акті від 05.09.2018 року. Встановлено, що затоплення території відбувається внаслідок підняття асфальтобетонного покриття вулиці С.Бандери і руйнування підпірної стіни Львівсько-Волинської геологорозвідувальної експедиції. Листи, направлені виконавчим комітетом міської ради на адреси відповідачів, були залишені без реагування. Незважаючи на те, що відбувалися переговори з відповідачами протягом тривалого часу і з відповідачем Службою автомобільних доріг у Волинській області під час проведення поточного дрібного ремонту автомобільної дороги в 2018 році і в 2020 році при поточному середньому ремонті перешкоди в користуванні земельною ділянкою не були усунуті.

Вказані обставини позивачем підтверджені наявними у справі доказами, не спростованими відповідачами, і ними фактично не заперечуються.

Відповідно до висновку за результатами проведення комісійної судової будівельно-технічної експертизи №8881 від 30.11.2022 року, роз`ясненим судовими експертами, проектна документація по влаштуванню підпірної стіни по межі земельної ділянки ВП «Геологорозвідувальна експедиція» ДП «Львіввугілля» та земельної ділянки ОСОБА_1 експерту не надана, то встановити відповідність влаштованої підпірної стіни вимогам нормативно-правових актів в галузі будівництва та проектної документації по влаштуванню підпірної стіна на межі земельних ділянок АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 не надається можливим. Виходячи з вимог Національного стандарту України ДСТУ-Н Б В.2.1- 31:2014 «Настанова проектування підпірних стін», ВП «Геологорозвідувальна експедиція» ДП «Львіввугілля» необхідно звернутися у сертифіковану проектну організацію для технічного обстеження досліджуваної підпірної стіни, з метою визначення технічного стану підпірної стіни, а також провести розрахунки на міцність та стійкість підпірної стіни. Відповідно до Галузевих будівельних норм ГБН Г.1-218-182:211 «Ремонт автомобільних доріг загального користування. Види ремонтів та перелік робіт» виконані Службою автомобільних доріг у Волинській області, будівельні роботи на автомобільній дорозі державного значення Ковель - Володимир-Волинський - Червоноград - Жовква на ділянці км 58+050 - км 65+000 у Волинській області, загальною протяжністю 6,950 км, категорії II належать до робіт з поточного середнього ремонту. Фізичний знос будинку за результатами візуального обстеження становить 60%, технічний стан - незадовільний. На час проведеного огляду встановлено, що: сарай (літера Б-1) та вбиральня (літера Г) - демонтовані; гараж (літера В-1) - має сліди руйнування: сліди замокання на поверхні цегляних та дерев`яних конструктивів. В житловому будинку наявні:

- на поверхні стін (підвального приміщення) кухні руйнування штукатурного шару та відшарування шпалер місцями;

- зруйноване облицювання та штукатурка зовнішньої поверхні цоколя житлового будинку;

- діагональні та вертикальні тріщини на внутрішніх поверхнях оштукатурених стін, місцями;

- сліди розсихання дверних коробок.

Також зруйноване асфальтне покриття подвір`я кількості 45кв.м і пошкоджено фундамент огорожі (5 м/п), що служить як підпірна стіна від дороги. За результатами проведеного дослідження та наданих експертам документів, можна зробити висновки, що досліджувані об`єкти зазнали додаткового зносу внаслідок:

- підтоплення водами які проникали з підпірної стіни

- різниці відміток між відміткою поверхні тротуару та відміткою землі під господарськими будівлями та житловим будинком;

- зменшення нормативної відмітки поверхні тротуару від відмітки поверхні проїзної частини з 15 см до 8-10см;

- зменшення висоти сполучення тротуарів з проїзною частиною в`їздів у двори з 8 см до 5см.

Роботи проведені у 2018 році при поточному середньому ремонті автомобільної дороги Р-15 Ковель - Володимир-Волинський-Червоноград - Жовква км 58+050 - км 65+000, можуть бути однією з причин підтоплення дощовими водами домогосподарства за адресою АДРЕСА_1 . Розмір завданої матеріальної шкоди в результаті проведення робіт, необхідних для усунення пошкоджень нерухомого майна по АДРЕСА_1 становить 14 351 грн.

Відповіднодо висновкуза результатамипроведення комісійноїсудової будівельно-технічноїекспертизи №2301від 17.11.2023року,роз`ясненим судовимиекспертами, на даний час інвесторська вартість ремонтно-будівельних робіт та вартість будівельних матеріалів, які необхідно використати, за об`ємами пошкоджень нерухомого майна позивача ОСОБА_1 , визначеними у висновку експертів №8881 від 30.11.2022 р., у зв`язку з підтопленням домогосподарства за адресою АДРЕСА_1 становить 34648,0 грн.

Враховуючи наведене, а також ту обставину що висновки судових експертиз у справі не спростовані відповідачами та узгоджуються з іншими наявними у справі доказами, суд приходить до висновку, що внаслідок вказаних дій відповідачів має місце порушення майнових прав позивача та йому завдано матеріальну шкоду у розмірі, визначеному експертами, яку після роз`яснень експертів, з урахуванням уточнених позовних вимог представники відповідачів не заперечили та погодились з її розміром. За таких обставин справи вимога про відшкодування з державного підприємства «Львіввугілля» в користь ОСОБА_1 11 549 грн. 30 коп. заподіяної майнової шкоди та з Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Волинській області в користь ОСОБА_1 23 098 грн. 66 коп. підлягають до задоволення.

Підлягають до задоволення також вимоги в частині усунення причин заподіяння завданої шкоди, шляхом покладення обов`язку на Службу відновлення та розвитку інфраструктури у Волинській області усунути перешкоди ОСОБА_1 в користуванні житловим будинком, господарськими спорудами та земельною ділянкою шляхом встановлення обмежувального бордюра по межі земельної ділянки по АДРЕСА_1 (кадастровий номер 0710300000:01:001:5984) та ділянки автомобільної дороги Р-15 у м.Володимир Волинської області згідно з вимогами п.2.24 Державних будівельних норм України ДБН В.2.3-5-2001 «Споруди транспорту. Вулиці та дороги населених пунктів» та шляхом облаштування перед заїздом на земельну ділянку по АДРЕСА_1 додаткової водовідвідної решітки з водовідведенням у каналізаційний колектор.

Стосовно заявленої вимоги про покладення обов`язку на ДП «Львіввугілля» усунути перешкоди ОСОБА_1 в користуванні житловим будинком, господарськими спорудами та земельною ділянкою шляхом встановлення гідроізольованої підпірної стіни по межі земельних ділянок по АДРЕСА_2 (кадастровий номер 0710200000:01:001:0033) та АДРЕСА_1 (кадастровий номер 0710300000:01:001:5984) у м.Володимир Волинської області, суд захищає його порушене право шляхом покладення на вказаного відповідача обов`язку приведення підпірної стіни по межі земельних ділянок по АДРЕСА_2 (кадастровий номер 0710200000:01:001:0033) та АДРЕСА_1 (кадастровий номер 0710300000:01:001:5984) у м.Володимир Волинської області у відповідність до вимог ДСТУ, оскільки саме таке порушення відображене у висновку експертизи.

Стосовно вимог про стягнення моральної шкоди, суд виходить з наступного.

Підстави відповідальності за завдану моральну шкоду передбачені у ст.ст. 23, 1167 ЦК України. При цьому моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.

При встановлених обставинах справи, з урахуванням вимог розумності та справедливості, розміру заявленого розміру завданої позивачу моральної шкоди, позиції представників відповідачів, які фактично визнали її розмір, суд приходить до висновку, що така вимога підлягає до задоволення, оскільки внаслідок неправомірних дій відповідачів тривалий час нерухоме майно позивача зазнавало руйнування в результаті підтоплень, а він ніс душевні страждання, розмір яких є співмірний з заявленими вимогами.

Задовольнивши позовні вимоги повністю, до стягнення з відповідачів в користь позивача відповідно до ч.2 ст.141 ЦПК України підлягає також частина понесених позивачем судових витрат у розмірі по 454 грн. витрат по сплаті судового збору з кожного, та належної до сплати позивачем суми 908 грн. в користь держави по 454 грн. з кожного, окрім цього з обох відповідачів в користь позивача підлягають стягнення по 7501 грн.25 коп. витрат на проведення судових будівельно-технічних експертиз.

На підставі викладеного, ст.ст. 16, 22, 23, 319, 321, 386, 391, 1166, 1167 ЦК України, ст.ст.103, 152 ЗК України, керуючись ст.ст. керуючись ст. ст. 4, 10-12, 76-80, 141, 258, 259, 263-265 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з державного підприємства «Львіввугілля» в користь ОСОБА_1 11549 грн. 30 коп. заподіяної майнової та 5000 грн. моральної шкоди, а всього стягнути в його користь 16549 грн. 30 коп.

Стягнути з Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Волинській області в користь ОСОБА_1 23 098 грн. 66 коп. заподіяної майнової та 5000 грн. моральної шкоди, а всього стягнути в його користь 28 098 грн. 66 коп.

Зобов`язати державне підприємство «Львівугілля» усунути перешкоди ОСОБА_1 в користуванні житловим будинком, господарськими спорудами та земельною ділянкою шляхом приведення підпірної стіни по межі земельних ділянок по АДРЕСА_2 (кадастровий номер 0710200000:01:001:0033) та АДРЕСА_1 (кадастровий номер 0710300000:01:001:5984) у м.Володимир Волинської області у відповідність до вимог ДСТУ.

Зобов`язати Службу відновлення та розвитку інфраструктури у Волинській області усунути перешкоди ОСОБА_1 в користуванні житловим будинком, господарськими спорудами та земельною ділянкою шляхом встановлення обмежувального бордюра по межі земельної ділянки по АДРЕСА_1 (кадастровий номер 0710300000:01:001:5984) та ділянки автомобільної дороги Р-15 у м.Володимир Волинської області згідно з вимогами п.2.24 Державних будівельних норм України ДБН В.2.3-5-2001 «Споруди транспорту. Вулиці та дороги населених пунктів» та шляхом облаштування перед заїздом на земельну ділянку по АДРЕСА_1 додаткової водовідвідної решітки з водовідведенням у каналізаційний колектор.

Стягнути з державного підприємства «Львіввугілля» та Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Волинській області, в користь ОСОБА_1 , по 7501 грн.25 коп. витрат на проведення судових будівельно-технічних експертиз та по 454 грн. витрат по сплаті судового збору, з кожного.

Стягнути з державного підприємства «Львіввугілля» та Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Волинській області, в користь держави, по 454 грн. судового збору, з кожного.

Позивач: ОСОБА_1 ,, АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 .

Відповідач: Державне підприємство «Львіввугілля», Львівська область м.Сокаль, вул. Богдана Хмельницького, 26, Код ЄДРПОУ 32323256.

Відповідач: Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Волинській області, м.Луцьк, вул. Рівненська, 52б, код ЄДРПОУ 25908960.

Рішення може бути оскаржене до Волинського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Володимир-Волинський міський суд Волинської області протягом тридцяти днів з дня вручення рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 30 липня 2024 року.

Головуючий: Олександр ЛЯЩЕНКО

СудВолодимир-Волинський міський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення18.07.2024
Оприлюднено09.08.2024
Номер документу120878773
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: усунення перешкод у користуванні майном

Судовий реєстр по справі —154/2361/21

Рішення від 18.07.2024

Цивільне

Володимир-Волинський міський суд Волинської області

Лященко О. В.

Рішення від 18.07.2024

Цивільне

Володимир-Волинський міський суд Волинської області

Лященко О. В.

Ухвала від 23.04.2024

Цивільне

Володимир-Волинський міський суд Волинської області

Лященко О. В.

Ухвала від 08.04.2024

Цивільне

Володимир-Волинський міський суд Волинської області

Лященко О. В.

Ухвала від 08.03.2024

Цивільне

Володимир-Волинський міський суд Волинської області

Лященко О. В.

Ухвала від 26.02.2024

Цивільне

Володимир-Волинський міський суд Волинської області

Лященко О. В.

Ухвала від 24.11.2023

Цивільне

Володимир-Волинський міський суд Волинської області

Лященко О. В.

Ухвала від 23.05.2023

Цивільне

Володимир-Волинський міський суд Волинської області

Лященко О. В.

Ухвала від 04.05.2023

Цивільне

Володимир-Волинський міський суд Волинської області

Лященко О. В.

Ухвала від 22.12.2022

Цивільне

Володимир-Волинський міський суд Волинської області

Лященко О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні