Ухвала
від 08.08.2024 по справі 910/7267/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

08.08.2024Справа № 910/7267/24

За позовом Акціонерного товариства "Українська залізниця"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОФІТЕКС-СЕРВІС"

про стягнення 1 305 696,00 грн

Суддя Гумега О.В.

Представники: без виклику учасників справи

УСТАНОВИВ:

Акціонерне товариство "Українська залізниця" (далі - позивач, АТ "Українська залізниця") звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОФІТЕКС-СЕРВІС" (далі - відповідач, ТОВ "ПРОФІТЕКС-СЕРВІС") про стягнення штрафних санкцій за Договором № ПК/ВЧД-11/23575/Ю від 20.09.2023 у розмірі 1 305 696,00 грн, з яких: 911 736,00 грн пені за порушення строків виконання зобов`язання; 393 960,00 грн штрафу у розмірі 7 % від ціни договору за прострочення надання послуг понад 30 (тридцять) днів.

Позовні вимоги обгрунтовано тим, що відповідач не надав послуги з ремонту прально-прасувального обладнання для позивача, чим порушив взяті на себе зобов`язання за Договором № ПК/ВЧД-11/23575/Ю від 20.09.2023, у зв`язку з чим позивачем застосовано до відповідача штрафні санкції.

Позовна заява сформована в системі "Електронний суд" та зареєстрована у КП "Діловодство спеціалізованого суду" 11.06.2024.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 17.06.2024 позовну заяву залишено без руху, встановлено позивачу спосіб та строк усунення недоліків позовної заяви.

19.06.2024 представником позивача сформована в системі "Електронний суд" та зареєстрована у КП "Діловодство спеціалізованого суду" заява про усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 25.06.2024 постановлено прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 910/7267/24, розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (без проведення судового засідання).

19.07.2024 представником позивача сформовано в системі "Електронний суд" та зареєстровано у КП "Діловодство спеціалізованого суду" клопотання про розгляд справи в порядку загального позовного провадження. Відповідно до наведеного клопотання позивач просив суд перейти від розгляду справи № 910/7267/24 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін до розгляду справи № 910/7267/24 у порядку загального позовного провадження.

23.07.2024 представником відповідача сформовано в системі "Електронний суд" та 24.07.2024 зареєстровано у КП "Діловодство спеціалізованого суду" відзив на позовну заяву. Безпосередньо у відзиві на позовну заяву відповідачем викладено клопотання про проведення розгляду справи з проведенням судового засідання з повідомленням сторін.

27.07.2024 представником відповідача сформовано в системі "Електронний суд" та 29.07.07.2024 зареєстровано у КП "Діловодство спеціалізованого суду" заяву про надання доступу до електронної справи № 910/7267/24. Заява судом задоволена.

29.07.2024 представником позивача сформовано в системі "Електронний суд" та 30.07.2024 зареєстровано у КП "Діловодство спеціалізованого суду" відповідь на відзив.

У період з 22.07.2024 по 05.08.2024 суддя Гумега О.В. перебувала у відпустці.

Розглянувши клопотання позивача про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, суд дійшов наступного висновку.

В обгрунтування наведеного клопотання позивач зазначив, що враховуючи пасивну поведінку та бездіяльність відповідача, а також ціну позову, значення справи для позивача, він вважає за недоцільне розглядати цю справу в порядку спрощеного позовного провадження. На думку позивача, враховуючи предмет, ціну позову й обставини справи, справа № 910/7267/24 не є малозначною, як визначив суд, у зв`язку з чим її слід розглядати за правилами загального позовного провадження.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Відповідно до ч. 4 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи:

1) про банкрутство;

2) за заявами про затвердження планів санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство;

3) у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав (акцій);

4) у спорах щодо захисту прав інтелектуальної власності, крім справ про стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

5) у спорах, що виникають з відносин, пов`язаних із захистом економічної конкуренції, обмеженням монополізму в господарській діяльності, захистом від недобросовісної конкуренції, крім випадків, передбачених статтею 252-1 цього Кодексу;

6) у спорах між юридичною особою та її посадовою особою (у тому числі посадовою особою, повноваження якої припинені) про відшкодування збитків, заподіяних такою посадовою особою юридичній особі її діями (бездіяльністю);

7) у спорах щодо приватизації державного чи комунального майна;

8) в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

9) інші вимоги, об`єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 3-8 цієї частини.

Відповідно до ч. 3-4 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.

Приписами ч. 5 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Дослідивши матеріали позовної заяви при відкритті провадження у даній справі, суд дійшов висновку, що дана справа має бути розглянута в порядку (за правилами) спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи, оскільки є справою незначної складності, визнаною судом малозначною. При цьому судом враховано, що ціна позову в у даній справі (1 305 696,00 грн) не перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 514 000,00 грн), а також те, що дана справа не входить до переліку справ, зазначених у частині 4 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, які не можуть бути розглянуті у порядку спрощеного позовного провадження.

Твердження позивача про те, що враховуючи предмет, ціну позову й обставини справи, дана справа не є малозначною, судом відхиляються, оскільки такі твердження не відповідають приписам статті 12 ГПК України, частиною 5 якої передбачено, які справи визнаються малозначними для цілей цього Кодексу. Твердження позивача про те, що дана справа не є малозначною, мають суб`єктивний характер.

Відповідно до частин 1, 2 статті 2 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

Суд звертає увагу позивача, що при розгляді справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи, сторони наділені повним обсягом передбачених законом процесуальних прав та можливостей, пов`язаних з розглядом спору.

Відповідно до приписів ст. 86 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Таким чином, здійснення ефективного захисту порушеного права не поставлене у залежність від форми господарського судочинства та безпосередньої участі учасника справи у судових засіданнях.

Отже, наведені обставини та приписи ГПК України, які підлягають застосуванню судом при вирішенні питання щодо обґрунтованості поданого позивачем клопотання про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, з урахуванням при цьому ціни заявленого позову, яка не перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, характеру спірних правовідносин та предмету доказування у даній справі, обсягу та характеру доказів у справі, дозволяють суду дійти висновку про відсутність правових підстав для задоволення клопотання позивача про розгляд справи в порядку загального позовного провадження.

Таким чином, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання позивача про розгляд справи в порядку загального позовного провадження.

Розглянувши клопотання відповідача про проведення розгляду справи з проведенням судового засідання з повідомленням сторін, суд дійшов наступного висновку.

Частиною 5 статті 252 ГПК України встановлено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

В обгрунтування наведеного клопотання відповідач зазначив, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Наведені твердження відповідача мають загальний характер.

Водночас суд наголошує, що дотримання судом основних засад (принципів) господарського судочинства, визначених ч. 3 ст. 3 Господарського процесуального кодексу України, не залежить від порядку розгляду справи.

Суд звертає увагу, що згідно приписів п. 3 ч. 1 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.

Відповідно до п. 3 резолютивної частини ухвали Господарського суду міста Києва від 25.06.2024 про відкриття провадження у справі № 910/7267/24 зобов`язано учасників справи пояснення по суті спору, заяви з процесуальних питань та копії доказів у справі обов`язково направляти всім учасникам справи з урахуванням положень статті 42 ГПК України.

Таким чином, здійснення ефективного захисту порушеного права не поставлене у залежність від безпосередньої участі учасника справи у судових засіданнях.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у даній справі № 910/7267/24 не вимагають проведення судового засідання з повідомленням (викликом) сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Таким чином, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання відповідача про проведення розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням сторін.

Керуючись ст. 12, 232-235, 247, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у задоволенні клопотання Акціонерного товариства "Українська залізниця" про розгляд справи в порядку загального позовного провадження.

2. Відмовити у задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОФІТЕКС-СЕРВІС" про проведення розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням сторін.

3. Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 08.08.2024 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя Оксана ГУМЕГА

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення08.08.2024
Оприлюднено09.08.2024
Номер документу120886768
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг

Судовий реєстр по справі —910/7267/24

Ухвала від 21.11.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Корсак В.А.

Ухвала від 30.10.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Корсак В.А.

Рішення від 09.10.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гумега О.В.

Ухвала від 08.08.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гумега О.В.

Ухвала від 25.06.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гумега О.В.

Ухвала від 17.06.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гумега О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні