ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
07.08.2024р. Справа№ 914/1531/24
м. Львів
Господарський суд Львівської області у складі судді Кітаєвої С.Б., розглянувши заяву ТзОВ «Компанія ЛАН», м.Тернопіль
про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія ЛАН», м.Тернопіль
до відповідача: Приватного підприємства «Агрофірма «Лугове», с.Лугове Бродівського району Львівської області
про стягнення заборгованості. Ціна позову 4608154,57 грн.
Суть спору:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія ЛАН» звернулося до Господарського суду Львівської області з позовом до Приватного підприємства «Агрофірма «Лугове» про стягнення заборгованості у розмірі 4608154,57 грн, з якої: 1476652,88 грн неповерненої позики, 2501196,35 грн пені, 306146,19 грн 3% річних, 324159,15 грн штрафу.
Рух справи викладено у відповідних ухвалах суду та протоколах судових засідань. Так, зокрема, ухвалою від 03.07.2024 судом повідомлено позивача про відкладення розгляду справи на 14.08.2024.
31.07.2024, за вх.№19264/24, через систему «Електронний суд» від представника позивача надійшла заява про участь у судовому засідання в режимі відеоконференції, яке призначене на 14.08.2024.
Відповідно до ч. 3-4 ст. 197 ГПК України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 №196 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду у новій редакції (надалі Порядок).
Згідно з п. 2 Розділу І Порядку учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку, встановленому процесуальним законодавством.
Положеннями п. 2 Розділу ІІ Порядку передбачено, зокрема, що система відеоконференцзв`язку комплекс технічних засобів та програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасниками судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства.
Пунктами 1-2 Розділу ІІІ Порядку визначено, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. Рішення про можливість підтвердити особу учасника справи, що не має електронного підпису, а також рішення про обрання Системи, що буде використана для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, приймається Головуючим суддею, упровадженні якого знаходиться справа.
Відповідно до п. 3 Розділу ІІІ Порядку, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
Враховуючи наведене, а також беручи до уваги технічну можливість проведення судових засідань в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення «EasyCon», суд дійшов висновку, що заява представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі №914/1531/24 підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Заяву позивача (вх. №19264/24 від 31.07.2024) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів задовольнити.
2. Судове засідання у справі №914/1531/24, яке призначене на 14.08.2024 р. о 15:45 год., проводити в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв`язку «EаsyCon» (https://easycon.com.ua).
3. Проведення судового засідання в режимі відеоконференції здійснити за допомогою системи відеоконференцзв`язку "EаsyCon" (https://vkz.court.gov.ua).
4. Роз`яснити представнику позивачу, ОСОБА_1 , те, що відповідно до частини 5 статті 197 Господарського процесуального кодексу України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідне клопотання.
5. Попередити представника позивача, Гураль Р.В., що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
6. Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на веб-сторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за веб-адресою https://wiki.court.gov.ua.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на сторінці Господарського суду Львівської області на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, а саме: https://lv.arbitr.gov.ua/sud5015/ .
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 235 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Кітаєва С.Б.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2024 |
Оприлюднено | 09.08.2024 |
Номер документу | 120886945 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Кітаєва С.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні