ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
08 серпня 2024 року м. ТернопільСправа №921/451/24 Суддя Охотницька Н.В. розглянувши позовну заяву (вх. №503 від 16.07.2024)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "Запорізька трансформаторна асоціація", вул. Патріотична, 64Д, офіс 9, м. Запоріжжя, 69005
до відповідача - Фізичної особи-підприємця Коноваленка Олександра Петровича, АДРЕСА_1
про стягнення 25900,82 грн збитків
Встановила:
До Господарського суду Тернопільської області надійшла позовна заява (вх. №503 від 16.07.2024) Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "Запорізька трансформаторна асоціація" до відповідача - Фізичної особи-підприємця Коноваленка Олександра Петровича, про стягнення 25900,82 грн збитків.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем п. 11.1. Договору поставки №07-2019 від 25.01.2019 від 25.01.2019 та норм Податкового кодексу України щодо зобов`язань Постачальника на складання та реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, зокрема податкової накладної від 13.07.2024 порядковий номер 1 на загальну суму 155 404,91 грн, що призвело до позбавлення Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "Запорізька трансформаторна асоціація" права на податковий кредит в сумі розміру ПДВ від суми податкової накладної.
Відповідно до Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 16.07.2024 справу №921/451/24 розподілено судді Охотницькій Н.В.
Ухвалою Господарського суду Тернопільської області від 19 липня 2024 року позовну заяву (вх. №503 від 16.07.2024) Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "Запорізька трансформаторна асоціація" залишено без руху, надавши позивачу час (протягом 10-ти днів з дня одержання ухвали) для усунення недоліків позовної заяви, шляхом подання обґрунтованого розрахунку заявлених збитків в розмірі 25900,82 грн, зазначення обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо стягнення збитків саме в розмірі 25900,82 грн та доказів сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі (3028,00 грн за вимогу майнового характеру).
07.08.2024 на адресу суду від позивача надійшов лист №-ЮР-93- від 30.07.2024 (вх. № 6265) відповідно до якого заявник просить суд поновити строк для усунення недоліків позовної заяви, долучити до матеріалів справи платіжну інструкцію та обґрунтований розрахунок заявлених збитків в розмірі 25900,82 грн. Обґрунтовуючи поновлення строку для усунення недоліків позовної заяви, заявник посилається на запровадження у місті знаходження ТОВ "Виробниче підприємство "Запорізька трансформаторна асоціація" (м. Запоріжжя) 19.07.2024, жорстких графіків відключення електроенергії, воєнні дії поблизу м. Запоріжжя та місці розташування підприємства, обстріли об`єктів критичної інфраструктури та постійні повітряні тривоги. Звертає увагу суду на те, що вказані вище обставини призвели до прострочення ним строку виконання вимог ухвали від 19.07.2024 у справі № 921/451/24 на один день.
Перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок. Якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день (ст. 116 ГПК України).
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 42 ГПК України учасники справи зобов`язані виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки.
Згідно з ст. 118 ГПК України право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку. Заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1, 3, 4 ст. 119 ГПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку, встановленого законом, розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, без повідомлення учасників справи. Одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подані заява, скарга, документи тощо), стосовно якої пропущено строк.
Про поновлення або продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу (ч. 6 ст. 119 ГПК України).
Із наявної в матеріалах справи № 921/451/24 довідки про доставку електронного листа вбачається, що ухвала Господарського суду Тернопільської області про залишення позовної заяви без руху від 19.07.2024 доставлена до електронного кабінету Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "Запорізька трансформаторна асоціація", 19.07.2024 о 12:20 год.
Таким чином, визначений судом строк для усунення недоліків позовної заяви, які вказані в ухвалі Господарського суду Тернопільської області від 19.07.2024, закінчився 29.07.2024 (включно).
Поряд з цим, з наявного в матеріалах справи опису вкладення у цінний лист АТ "Укрпошта (відділення 69050) 6905000004310 вбачається, що Лист №-ЮР-93- від 30.07.2024 із дорученням додатків був направлений Товариством з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "Запорізька трансформаторна асоціація", на адресу Господарського суду Тернопільської області - 30.07.2024.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 ГПК України завданням господарського судочинства є: справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Основними засадами (принципами) господарського судочинства, зокрема, є верховенство права; рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; змагальність сторін; диспозитивність.
Враховуючи приписи чинного законодавства, зважаючи на те, що прострочення позивачем встановленого ухвалою Господарського суду Тернопільської області від 19.07.2024 у справі № 921/452/24 для усунення недоліків позовної заяви строку складає лише один день, беручи до уваги наведені у заяві Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "Запорізька трансформаторна асоціація" обґрунтування, з метою забезпечення реалізації права на доступ до правосуддя, суд вважає за необхідне поновити строк для усунення недоліків позовної заяви.
Відповідно до ч.3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Згідно з ч.1 ст.176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Оскільки позивачем усунено недоліки позовної заяви, що підтверджується заявою (вх. №-ЮР-93- від 30.07.2024), суд дійшов висновку про наявність підстав для відкриття провадження у цій справі.
При вирішенні питання щодо форми господарського судочинства, у якій слід здійснювати розгляд позовних вимог у цій справі, господарський суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).
Частинами 3, 4 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.
Відповідно до ч.3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
З огляду на викладені вище положення Господарського процесуального кодексу України, а також враховуючи те що предметом позову є стягнення збитків, можливий обсяг та характер доказів у справі, господарський суд дійшов висновку щодо необхідності призначення цієї справи до розгляду за правилами загального позовного провадження.
Згідно з вимогами ст. 181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Підготовче засідання проводиться судом з повідомленням учасників справи (ч.1 ст.182 ГПК України).
Враховуючи вищезазначене, керуючись ст. ст. 12, 162, 164, 176, 234, 247 ГПК України, господарський суд -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "Запорізька трансформаторна асоціація" (вх. №503 від 16.07.2024) до розгляду та відкрити провадження у справі №921/451/24.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3. Призначити підготовче засідання на "19" вересня 2024 року на 12:30 год., яке відбудеться в приміщенні Господарського суду Тернопільської області за адресою: м. Тернопіль, вул. Князя Острозького, 14а (зал судових засідань №3, 5-й поверх).
4. Запропонувати відповідачу, в 15-денний строк від дня отримання цієї ухвали, надати суду відзив на позов, оформлений згідно вимог ст.165 ГПК України разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
5. Запропонувати позивачу в 5-денний строк від дня отримання відзиву на позов, надати суду відповідь на відзив, оформлену згідно вимог ст.166 ГПК України разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується відповідь позивача, якщо такі докази не надані відповідачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив з доданими доказами іншим учасникам справи.
6. Запропонувати відповідачу подати до суду заперечення на відповідь на відзив, які мають відповідати вимогам ст.167 ГПК України, протягом 5 днів з дня одержання відповіді на відзив.
7. Роз`яснити учасникам справи, що заяви і клопотання по справі повинні відповідати вимогам ст.170 ГПК України.
8. Копію ухвали направити ТОВ "Виробниче підприємство "Запорізька трансформаторна асоціація", відповідно до положень ч.5 ст. 6 ГПК України; Фізичній особі-підприємцю Коноваленку Олександру Петровичу, АДРЕСА_1 рекомендованою кореспонденцією з повідомлення про вручення поштового відправлення.
Ухвала, відповідно до приписів ст. 235 ГПК України, набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.
Ухвалу підписано 08.08.2024.
Суддя Н.В. Охотницька
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 08.08.2024 |
Оприлюднено | 09.08.2024 |
Номер документу | 120887250 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань про відшкодування шкоди |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Охотницька Н.В
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні