Справа № 279/3292/24 провадження №3/279/1644/24
П О С Т А Н О В А
08 серпня 2024 року
Суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області Шульга О.М., по клопотанням адвоката Давидова В.О., поданим у справі №279/3292/24 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.130 ч.1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Коростенського міськрайонного суду Житомирської області перебуває справа №279/3292/24 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.130 ч.1 КУпАП.
07.08.2024 року та 08.08.2024 року на адресу суду надійшли клопотання адвоката Давидова В`ячеслава Олександровича про його участь у розгляді справи у режимі відеоконференції; про проведення експертизи з технічного дослідження матеріалів відео звукозапису; про витребування повного відеозапису; про виклик поліцейських; про залучення прокурора до участі у справі; про визнання доданих до справи відеозаписів неналежними та недопустимими доказами.
З приводу заявлених клопотань слід зазначити наступне.
Нормами чинного Кодексу України про адміністративні правопорушення не визначений порядок вирішення питання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справах про адміністративні правопорушення.
Разом з тим, відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, законодавство України про адміністративні правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України.
Згідно вимог ч.7 ст.11 Закону України "Про судоустрій та статус суддів", учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, визначеному законом.
Враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, наявна можливість участі адвоката в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення «EasyCon».
Клопотання про виклик до суду працівників поліції ОСОБА_2 та ОСОБА_3 для надання останніми роз`яснення щодо обставин події та складання стосовно ОСОБА_1 адміністративного протоколу є можливим задовольнити.
Клопотання про проведення експертизи з технічного дослідження матеріалів відеозапису адвокат мотивує відсутністю можливістю з`ясувати, що відбувалось в момент між зупинкою працівниками поліції транспортного засобу ОСОБА_1 та подальшим спілкуванням з останнім працівників поліції. Проведення експертизи просить доручити експертам Житомирського відділення КНІСЕ (код ЄДРПОУ 36411543, вул.Театральна, 17/20, м.Житомир, 10014) та поставити на розв`язання експерту наступні питання:
- чи є наданий на дослідження відео звукозапис автентичним?
-чи є наданий на дослідження відео звукозапис оригіналом чи копією?
-чи проводилась фіксація наданого на дослідження відео звукозапису безперервно?
- чи зазнавав змін наданий на дослідження відео звукозапис?
- за допомогою одного чи декількох технічних пристроїв зафіксовані фрагменти наданого на дослідження відеозвукозапису?
За змістом ст.ст.251, 273 КУпАП експертиза може бути призначена в суді виключно у випадках, коли виникає потреба в спеціальних знаннях і з метою отримання даних, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст.1 Закону України «Про судову експертизу» судова експертиза - це дослідження на основі спеціальних знань у галузі науки, техніки, мистецтва, ремесла тощо об`єктів, явищ і процесів з метою надання висновку з питань, що є або будуть предметом судового розгляду.
За нормами КУпАП суду належить вирішити правове питання щодо наявності або відсутності факту порушення Правил дорожнього руху України.
З`ясування обставин вчинення адміністративного правопорушення у даній справі не потребує спеціальних знань, а тому підстави для призначення судової експертизи відеозапису відсутні, оскільки розгляд справи можливий на підставі та оцінці наявних у справі матеріалів.
Клопотання про витребування повного відеозапису також мотивовано відсутністю можливості з`ясувати, що відбувалось в момент між зупинкою працівниками поліції транспортного засобу ОСОБА_1 та подальшим спілкуванням з останнім працівників поліції.
Дане клопотання є передчасним оскільки наявний у справі відеозапис ще не був предметом дослідження органом, який розглядає справу. Крім того, адвокатом не подано доказів про неможливість самостійного отримання такого доказу у відділенні поліції.
Клопотання про залучення до участі у справі прокурора Житомирської обласної прокуратури захисник обґрунтовує посиланням на рішення Європейського суду з прав людини 6 жовтня 2022 року (заява № 13063/18) у справі «Бантиш та інші проти України».
Водночас законодавством України процесуального порядку забезпечення такої участі прокурора не передбачено Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про прокуратуру», та іншими підзаконними нормативно-правовими актами.
Главою 21 КУпАП визначено склад осіб, які беруть участь у справі про адміністративне правопорушення», яка не включає прокурора до складу учасників цього провадження.
Враховуючи приписи ст. 19 Конституції України, відповідно до яких органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, суддя позбавлений правових підстав для залучення прокурора прокуратури Житомирської області до участі у даній справі.
Посилання на постанови у справах №532/1409/23, 393/338/23, 522/16136/22, №711/1075/23, №557/782/21 не мають преюдиційного значення.
Питання про належність та допустимість доказів підлягає вирішенню під час ухвалення судового рішення за наслідками розгляду справи.
Керуючись ст. 278 КУпАП, Керуючись ч.1 ст.2 КУпАП, ч.7 ст.11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів»,-
П О С Т А Н О В И В :
Участь адвоката Давидова В`ячеслава Олександровича, який надає правову допомогу ОСОБА_1 , в судовому засіданні 15.08.2024 року о 09:00 годині здійснювати в режимі відеоконференції за допомогою власних технічних засобів через систему Easycon.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв`язку "EASYCON" адвокату Давидову В.О. необхідно попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в системі відеоконференцзв`язку "EASYCON" на офіційному веб-порталі Судової влади України (www.court.gov.ua) та перевірити наявні власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції системою відеоконференцзв`язку "EASYCON".
Задовольнити клопотання адвоката Давидова В.О. про виклик до суду поліцейських ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на 09 годину 15.08.2024 року.
В задоволенні клопотання про витребування повного відеозапису відмовити.
В задоволенні клопотання про призначення у справі №279/3292/24 експертизи з технічного дослідження наявного в матеріалах даної справи відео звукозапису відмовити.
В задоволенні клопотання про залучення до участі у справі прокурора прокуратури Житомирської області відмовити.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Коростенський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 08.08.2024 |
Оприлюднено | 12.08.2024 |
Номер документу | 120908967 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції |
Адмінправопорушення
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Шульга О. М.
Адмінправопорушення
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Шульга О. М.
Адмінправопорушення
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Шульга О. М.
Адмінправопорушення
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Шульга О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні