Справа № 282/967/24
Провадження № 2-о/282/39/24
У Х В А Л А
Іменем України
09 серпня 2024 року
селище Любар
Суддя Любарського районного суду Житомирської області Носач В.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 , інтереси якого представляє ОСОБА_2 , заінтересована особа: Романівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану в Житомирському району Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) про встановлення факту належності правовстановлюючого документа,-
В С Т А Н О В И В:
Представник заявника звернувся до суду з заявою та просить встановити факт належності ОСОБА_1 свідоцтва про шлюб та свідоцтва про народження.
Вирішуючи питання відкриття провадження у справі, встановлено, що зазначена заява не відповідає в повній мірі вимогамст. 318 ЦПК України.
Так, відповідно дост. 318 ЦПК Україниу заяві про встановлення фактів, що мають юридичне значення повинно бути зазначено: який факт заявник просить встановити та з якою метою; причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; докази, що підтверджують факт.
До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
В пункті 3Постанови «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» від 31.03.1995 №5Пленум Верховного Суду України роз`яснив, що вирішуючи питання про прийняття заяв про встановлення фактів,що мають юридичне значення, судам необхідно враховувати, що ці заяви повинні відповідати як загальним правилам щодозмісту іформипозовної заяви,так і вимогам щодо її змісту. Якщо в заяві незазначено,який конкретно факт просить встановити заявник,з якихпричиннеможливоодержатиабовідновитидокумент, що посвідчує даний факт, якими доказами цей факт підтверджується або до заявине приєднанодовідкипронеможливістьодержаннячи відновлення необхідних документів,суддя постановляє ухвалу про залишення заяви без руху і надає заявникові строкдля виправлення недоліків. У разі невиконання цих вказівок заява вважається неподаною і повертається заявникові, про що суддя постановляє мотивовану ухвалу.
Разом з тим, заявником до заявине додано доказів, які б свідчили про неможливість усунення помилки у вказаних документах в позасудовому порядку.
За таких обставин, заяву слід залишити без руху до виправлення недоліків, шляхомприєднання доказів, які б свідчили про неможливість усунення помилки у вказаному документі, що посвідчує даний факт.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.185,318ЦПК України,суд -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 , інтереси якого представляє ОСОБА_2 , заінтересована особа: Романівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану в Житомирському району Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків п`ять днів з дня отримання ним ухвали суду.
Роз`яснити, що у разі не усунення зазначених недоліків заяви, відповідно до ст.185 ЦПК України заява буде визнана неподаною та повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.М. Носач
Суд | Любарський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 09.08.2024 |
Оприлюднено | 12.08.2024 |
Номер документу | 120908983 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: |
Цивільне
Любарський районний суд Житомирської області
Носач В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні