Ухвала
від 09.08.2024 по справі 363/4846/23
ВИШГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"09" серпня 2024 р. Справа № 363/4846/23

У Х В А Л А

Іменем України

09 серпня 2024 року Вишгородського районного суду Київської області у складі:

головуючого судді: РудюкО.Д.

за участю секретаря судового засідання БобровоїН.С.,

Розглянувши в окремому провадженні заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Тарутинська державна нотаріальна контора Одеської області про встановлення факту, що має юридичне значення, -

встановив:

Заявник ОСОБА_1 звернувся до Вишгородського районного суду Київської області із заявою у якій просить суд встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_1 , є рідним племінником ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою оформлення спадкових прав після померлої.

Заявник його представник у судове засідання не з`явилися, представником подана заява до суду про здійснення розгляду справи без їх участі.

Представник заінтересованої особи у судове засідання не з`явився про дату, час та місце розгляду повідомлений належним чином, в матеріалах справи наявна заява про розгляд справи без її участі.

Дослідивши матеріали суд вважає, що вказана заява підлягає залишенню без розгляду виходячи з наступного.

Відповідно до ч.1 ст.293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Суд розглядає в порядку окремого провадження справи, зокрема, про встановлення фактів, що мають юридичне значення (ч.2 ст.293 ЦПК України).

Частиною 4 статті 315ЦПК України визначено, що суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи, - залишає заяву без розгляду.

Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, якщо, зокрема, згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян, встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.

Справи про спадкування розглядаються судами за правилами позовного провадження, якщо особа звертається до суду з вимогою про встановлення фактів, що мають юридичне значення, які можуть вплинути на спадкові права й обов`язки інших осіб та (або) за наявності інших спадкоємців і спору між ними.

Якщо виникнення права на спадкування залежить від доведення певних фактів, особа може звернутися в суд із заявою про встановлення цих фактів, яка, у разі відсутності спору, розглядається за правилами окремого провадження. Зокрема, у такому порядку суди повинні розглядати заяви про встановлення родинних відносин із спадкодавцем.

Відповідно до копії спадкової справи№114/2023 щодо майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 заведеної Тарутинською державною нотаріальною конторою Одеської області, після смерті ОСОБА_2 , прийняла її племінниця ОСОБА_3 .

Отже, спадкоємцем у порядку, передбаченому спадковим правом (норми ЦК України), який оспорював право ОСОБА_1 на прийняття спадщини є ОСОБА_3 .

Враховуючи зазначене вище, з урахуванням встановлених під час розгляду заяви про встановлення факту, що має юридичне значення обставин, у справі вбачається спір про право, оскільки встановлення факту що просить встановити заявник, необхідний останньому для подальшого оформлення спадкових прав після смерті ОСОБА_2 , впливатиме на законні права та інтереси інших спадкоємців.

Суд приходить до висновку, що в даній заяві про встановлення факту, що мають юридичне значення, у тому вигляді яка подана до суду вбачається спір про право, а тому заява ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення підлягає залишенню без розгляду.

Суд роз`яснює заявнику про право звернутися з тими самими вимогами у позовному порядку.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст.260, 315 ЦПК України, суд,-

ухвалив:

Заяву ОСОБА_1 ,заінтересована особа Тарутинськадержавна нотаріальнаконтора Одеськоїобласті провстановлення факту,що маєюридичне значення - залишити без розгляду.

Роз`яснити ОСОБА_1 , що він вправі звернутись до суду із позовною заявою.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя О.Д.Рудюк

СудВишгородський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення09.08.2024
Оприлюднено12.08.2024
Номер документу120909392
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —363/4846/23

Ухвала від 09.08.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Рудюк О. Д.

Ухвала від 24.04.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Рудюк О. Д.

Ухвала від 24.04.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Рудюк О. Д.

Ухвала від 18.03.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Рудюк О. Д.

Ухвала від 07.03.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Рудюк О. Д.

Постанова від 27.02.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Верланов Сергій Миколайович

Ухвала від 20.12.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Верланов Сергій Миколайович

Ухвала від 20.10.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Верланов Сергій Миколайович

Ухвала від 11.09.2023

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Рудюк О. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні