Справа № 203/5684/16-к
Провадження № 1-кп/204/24/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 серпня 2024 року Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська у складі колегії суддів:
головуючого: судді ОСОБА_1
суддів: ОСОБА_2 , ОСОБА_3
секретаря судового засідання: ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні залу судових засідань Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_5 адвоката ОСОБА_6 про надання тимчасового доступу до речей та документів у кримінальному провадженні № 12016040670002384 внесеному доЄдиногореєструдосудових розслідувань 31 липня 2016 року за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 115, ч. 1 ст. 263 КК України,
заучастю:прокурора ОСОБА_7 ,захисників: ОСОБА_8 , ОСОБА_6 ,обвинуваченого ОСОБА_5 ,
В С Т А Н О В И Л А:
В судовому засіданні захисник обвинуваченого ОСОБА_5 адвокат ОСОБА_6 заявив клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів. В обґрунтування свого клопотання зазначив, що допитаний у судовому засіданні свідок зі сторони обвинувачення ОСОБА_9 у своїх показаннях зазначив про те, що на теперішній час жодних відкритих кримінальних проваджень відносно нього немає, оскільки всі кримінальні провадження відносно нього закриті. При цьому, стороні захисту із загальнодоступних джерел (веб-портал «Судова влада України та ) стало відомо про те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 здійснюється судовий розгляд у кримінальному провадженні, відомості про яке внесене до ЄРДР за № 112017040680002147 від 10 жовтня 2017 року за обвинуваченням ОСОБА_9 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України (справа № 204/7604/17, головуючий- ОСОБА_1 ). Як вбачається з ухвали ІНФОРМАЦІЯ_3 від 13 серпня 2021 року по справі № 204/7604/17 обвинуваченого ОСОБА_9 було оголошено в розшук. Ця ухвала є останньою за часом у вказаному кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_9 , будь-які ухвали про закриття цього кримінального провадження у Єдиному державному реєстрі судових рішень відсутні. Із наведеного вбачається можливість того, що свідок ОСОБА_9 дав неправдиві показання у судовому засіданні. Матеріали кримінального провадження № 112017040680002147 від 10 жовтня 2017 року за обвинуваченням ОСОБА_9 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України мають значення для даного кримінального провадження, оскільки певні документи, які містяться у справі № 204/7604/17 можуть бути доказами недостовірності показань свідка ОСОБА_9 та підтвердити його нечесність. Сторона захисту не має можливості самостійно отримати доступ до матеріалів справи № 204/7604/17, оскільки не є стороною у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_9 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України. Стороні захисту стало відомо про можливі неправдиві показання свідка ОСОБА_9 лише під час судового розгляду, оскільки відповідні показання він дав вже під час допиту в якості свідка в суді. Просив надати йому тимчасовий доступ до матеріалів кримінального провадження № 112017040680002147 від 10 жовтня 2017 року із можливістю ознайомлення із ними, зняття з них копій та можливістю отримання належним чином завірених копій останньої за часом ухвали суду, наявної в матеріалах зазначеного кримінального провадження. Також, в судовому засіданні уточнив своє клопотання та просив надати тимчасовий доступ до останнього за часом процесуального документу у цьому провадженні, а саме ухвали про зупинення провадження по справі.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_5 підтримав клопотання захисника.
Захисник ОСОБА_8 підтримав клопотання.
В судовому засіданні прокурор ОСОБА_7 заперечував проти задоволення клопотання сторони захисту, зазначив, що вказане кримінальне провадження доступ до якого бажає отримати сторона захисту жодним чином не стосується до кримінального провадження відносно ОСОБА_5 .
Колегія суддів заслухавши клопотання сторони захисту, вислухавши думку сторін, дослідивши матеріали кримінального провадження, дійшла до наступного висновку.
Частина 1статті 22 КПК Українипередбачає, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом.
Забезпечуючи обвинуваченому право на захист (ст. 20 КПК України) та з огляду на принцип змагальності (ст. 22 КПК України), сторона захисту має рівні права зі стороною обвинувачення в питанні збирання доказів, подання клопотань, а також в реалізації процесуальних прав, передбаченихКПК України. Суд, в свою чергу, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків
Згідно з ч. 3ст. 93 КПК Українисторона захисту, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, здійснює збирання доказів шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, копій документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій, актів перевірок; ініціювання проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій та інших процесуальних дій, а також шляхом здійснення інших дій, які здатні забезпечити подання суду належних і допустимих доказів.
Згідно з положеннямист. 132 КПК Українитимчасовий доступ до речей та документів належить до заходів забезпечення кримінального провадження.
Тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення (ч.1ст. 159 КПК України).
Частиною 5 ст. 132 КПК України визначено, що для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно дост. 160 КПК Українисторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи судупід час судового провадженняіз клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу.
Як було встановлено в судовому засіданні із клопотання захисника ОСОБА_6 , останній зазначив, що сторона захисту не взмозі отримати доступ до вказаних документів, оскільки не є стороною у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_9 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.
Згідно зп.1ч.1ст.20Закону України«Про адвокатурута адвокатськудіяльність» під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом,правилами адвокатської етикита договоромпро наданняправничої допомоги,необхідні дляналежного виконаннядоговору пронадання правничоїдопомоги,зокрема: звертатися з адвокатськими запитами, у тому числі щодо отримання копій документів, до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, підприємств, установ, організацій, громадських об`єднань, а також до фізичних осіб (за згодою таких фізичних осіб).
Однак, із поданого клопотання вбачається, що захисник ОСОБА_6 не звертався до ІНФОРМАЦІЯ_3 із адвокатським запитом щодо отримання копій документів із кримінального провадження № 112017040680002147 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10 жовтня 2017 року за обвинуваченням ОСОБА_9 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, тобто захисником не було здійснено жодних дій задля можливості отримання відповідних документів у встановленому чинним законодавством порядку.
В свою чергу, клопотання захисника не містить обґрунтування необхідності надання тимчасового доступу до документів: матеріалів кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_9 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, із можливістю ознайомлення із ними, зняття з них копій документів або окремих процесуальних документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 115, ч. 1 ст. 263 КК України.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що клопотання захисника ОСОБА_6 про надання тимчасового доступу до речей та документів задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 59-166, 333, 372 КПК України, суд,-
П О С Т А Н О В И Л А:
В задоволенні клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_5 адвоката ОСОБА_6 про надання тимчасового доступу до речей та документів у кримінальному провадженні № 12016040670002384 внесеному доЄдиногореєструдосудових розслідувань 31 липня 2016 року за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 115, ч. 1 ст. 263 КК України відмовити.
Ухвала набирає чинності негайно та окремому оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя ОСОБА_1
Суддя ОСОБА_2
Суддя ОСОБА_10
Суд | Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2024 |
Оприлюднено | 12.08.2024 |
Номер документу | 120917089 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська
Некрасов О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні