Ухвала
від 09.08.2024 по справі 295/3194/24
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/3194/24

1-р/295/17/24

УХВАЛА

Іменем України

09.08.2024 року м. Житомир

Богунський районний суд міста Житомира у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Житомирі клопотання ОСОБА_3 про роз`яснення вироку Богунського районного суду м. Житомира від 07.05.2024 у кримінальному провадженні №12022060400002764 від 03.12.2022 про обвинувачення ОСОБА_3 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 364, ч.1 ст. 366 КК України,

за участі учасників судового засідання:

прокурор ОСОБА_4 ,

заявник ОСОБА_3 ,

встановив:

Вироком Богунського районного суду м. Житомира від 07.05.2024 ОСОБА_3 визнано винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1ст.364,ч.1ст.366КК Українита призначено йому покарання: за ч.1 ст. 364 КК України у виді пробаційного нагляду на строк 2 роки з позбавленням права обіймати посади, які передбачають організацію бухгалтерського обліку та фінансово-господарської діяльності на строк 1 рік, із штрафом в розмірі двохсот п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 4250 грн; за ч.1 ст. 366 КК України у виді штрафу в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34000 грн з позбавленням права обіймати посади, які передбачають організацію бухгалтерського обліку та фінансово-господарської діяльності на строк 1 рік. На підставі ч.1 ст.70, ч.3, 4 ст.72 КК Україниза сукупністюкримінальних правопорушень шляхом повного складання додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати посади, які передбачають організацію бухгалтерського обліку та фінансово-господарської діяльності, інші покарання виконувати окремо, визначено ОСОБА_3 остаточне покарання: основні покарання у виді пробаційного наглядуна строк2роки та штраф в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34000 грн; додаткові покарання у виді позбавлення права обіймати посади, які передбачають організацію бухгалтерського обліку та фінансово-господарської діяльності на строк 2 роки, із штрафом в розмірі двохсот п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 4250 грн. Початок строку відбування всіх покарань визначено рахувати з моменту приведення вироку до виконання. Цивільний позов прокурора задоволено частково. Стягнуто з ОСОБА_3 на користь Міністерства оборони України в особі 643 управління начальника робіт Міністерства оборони України (код ЄДРПОУ 08382113) в рахунок відшкодування майнової шкоди, завданої внаслідок вчинення кримінальних правопорушень в сумі 84190, 70 грн.Стягнуто з ОСОБА_3 на користь держави процесуальні витрати на залучення експертів в сумі 38 236 грн.80 коп. Роз`яснено порядок та строки оскарження судового рішення.

08.07.2024 засуджений ОСОБА_3 звернувся до суду із заявою про роз`яснення судового рішення, в якій просив роз`яснити вирок у частині правомірності зайняття ним посади Бухгалтера та чи суперечить це вироку.

Заявник ОСОБА_3 в судовому засіданні підтримав подану заяву.

Прокурор ОСОБА_4 поклався на розсуд суду.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до таких висновків.

Як роз`яснено в постанові Пленуму Верховного Суду України №7 від 24.10.2003 року «Про практику призначення судами кримінального покарання» рішення про позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю має бути чітко сформульоване в резолютивній частині вироку, для того щоб не виникло жодних сумнівів під час виконання останнього. Якщо в санкції статті (санкції частини статті) Особливої частини КК зазначено характер посад або вид діяльності, рішення про призначення додаткового покарання, наведене в резолютивній частині вироку, повинне відповідати змісту цієї санкції.

ОСОБА_3 було визнано винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем), ч.1 ст. 366 (Службове підроблення) КК України, тому було застосовано відповідне додаткове покарання у виді позбавлення праваобіймати посадичи займатисяпевною діяльністюна певнийстрок,а саме: права обіймати посади, які передбачають організацію бухгалтерського обліку та фінансово-господарської діяльності на строк 2 роки.

Згідно ч. 1ст. 380 КПК України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою учасника судового провадження чи органу виконання судового рішення, приватного виконавця ухвалою роз`яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його зміст.

Так, роз`яснення судового рішення полягає у викладенні змісту рішення суду у більш ясній і зрозумілій формі, без внесення при цьому змін до рішення по суті і не торкаючись тих питань, які не були предметом судового розгляду, при цьому роз`ясненню підлягає лише незрозуміле судове рішення, зумовлене його нечіткістю за змістом, можливістю неоднакового тлумачення висновків суду, коли воно є неясним та незрозумілим.

Зі змісту заяви засудженого вбачається, що останній потребує роз`яснень суду з правових питань, щодо відповідності окремої посади в окремій установі певному виду посад чи діяльності, щодо яких він вироком суду позбавлений права обіймати чи займатися, а не самого змісту вироку, який йому є зрозумілий.

Стаття 8 ЗУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» розкриває суть терміну «організація бухгалтерського обліку».

Зі змісту вироку вбачається, що дане судове рішення є зрозумілими та не потребує додаткового роз`яснення з огляду на те, що воно не припускає різних варіантів свого тлумачення та не містить положень, що викликають суперечності з приводу їх розуміння, а тому роз`ясненню не підлягає.

Суд не є установою, яка надає послуги з надання правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань, у тому числі щодо відповідності тої чи іншої посади в тому чи іншому закладі, установі, підприємстві - окремому виду посад чи діяльності, чи наявності чи відсутності порушення прав засудженого при виконанні вироку суду.

У разі порушення органом уповноваженим на виконання вироку його прав при виконанні вироку, засуджений не позбавлений можливості звернутись за захистом своїх прав та інтересів у порядку встановленому чинним законодавством.

За таких обставин, суд приходить до висновку про відмову у роз`ясненні судового рішення.

На підставі викладеного, керуючись ст.81 КК України, ст.ст.537, 539 КПК України, -

постановив:

У задоволенні заяви ОСОБА_3 про роз`яснення судового рішення - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Богунський районний суд м. Житомира протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя ОСОБА_1

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення09.08.2024
Оприлюднено12.08.2024
Номер документу120917565
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗаява про роз’яснення судового рішення

Судовий реєстр по справі —295/3194/24

Ухвала від 09.08.2024

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Панченко Г. В.

Вирок від 07.05.2024

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Панченко Г. В.

Ухвала від 06.03.2024

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Панченко Г. В.

Ухвала від 01.03.2024

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Панченко Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні