Ухвала
від 09.08.2024 по справі 524/8520/24
АВТОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРЕМЕНЧУКА

Справа № 524/8520/24

Провадження № 1-кс/524/2452/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 серпня 2024 року

Слідчий суддяАвтозаводського районногосуду м.Кременчука ОСОБА_1 ,за участі:секретаря судовогозасідання ОСОБА_2 ,розглянувши клопотанняслідчого СВКременчуцького РУПГУ НПв Полтавськійобласті ОСОБА_3 про наданнядозволу натимчасовий доступдо речейта документівв матеріалахдосудового розслідуваннязареєстрованого 02.07.2024року вЄдиному реєстрідосудових розслідуваньза №12024175500000615за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.ч.1,2 ст. 190 КК України,

ВСТАНОВИЛА:

Слідчий СВ Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_3 звернулась до слідчого судді із клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №12024170500001661, яке погоджено прокурором Кременчуцької окружної прокуратури ОСОБА_4 , в якому просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ).

На обґрунтування клопотання слідчий посилалась на необхідність витребування вказаних документів та інформації, які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, у тому числі для/та з метою використання інформації в подальшому для проведення слідчих дій.

Слідчий СВ Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_3 в судове засідання не прибула, надала заяву, відповідно до якої просить розглянути клопотання без її участі, клопотання підтримала.

Представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в судове засідання не прибув, належним чином був повідомлений, про час і місце розгляду клопотання, про причини своєї неявки суд не повідомив.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалось.

Слідчий суддя, вивчивши матеріали клопотання, дійшла висновку, що клопотання підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Частинами 1, 2 ст. 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Для досягнення повноти, всебічності та неупередженості досудового розслідування за даним фактом, а також з метою правильної кваліфікації вказаного кримінального правопорушення в органу досудового розслідування, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей та документів, що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та які відповідно до п. 5 ст. 162 КПК України містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність» (далі Закон) інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею.

Відповідно до ст. 62 Закону інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.

Отже, розкриття банківської таємниці може здійснюватись безпосередньо банками або на підставі рішення суду та виключно на підставах і у порядку, передбаченими законом, при цьому суд повинен розмежовувати ці підстави, кола суб`єктів, уповноважених на отримання відповідної інформації та обсягу їх повноважень.

Наведене вище прямо вказує на те, що єдиним способом отримання доказів є збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій, а саме тимчасовим доступом до речей і документів.

Разом з тим, відповідно до п 1 ч 2 ст.39, ч 5 ст.40 КПК України визначено, що слідчий здійснюючи свої повноваження відповідно до вимог цьогоКодексу, є самостійним у своїй процесуальній діяльності, а керівник органу досудового розслідування організовує досудове розслідування та уповноважений визначати слідчого (слідчих), який здійснюватиме досудове розслідування, у випадках здійснення досудового розслідування слідчою групою - визначати старшого слідчої групи, який керуватиме діями інших слідчих. З урахуванням зазначеного, клопотання слідчого в цій частині щодо надання доступу до документів для конкретної групи слідчих задоволенню не підлягає.

П.20-7розділу XІ «Перехідні положення» КПК України, під час дії надзвичайного або воєнного стану на території України тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у пунктах 2,5,7,8 частини першоїст. 162 цього Кодексу, здійснюється на підставі постанови прокурора, погодженої з керівником прокуратури.

Так,Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженогоЗаконом України від 24.02.2022 № 2102-IXіз змінами, внесеними Указом Президента та затвердженими Законами України на території Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022, який продовжувається і діє станом на сьогодні.

Відповідно дост.12-2Закону України«Про правовийрежим воєнногостану» в умовах режиму воєнного стану суди, органи та установи правосуддя діють виключно на підставі, в межах повноважень та в спосіб, визначеніКонституцією Українита законами України. Повноваження судів, органів та установ системи правосуддя, передбаченіКонституцією України, в умовах правового режиму воєнного стану не можуть бути обмежені.

Ст.124 Конституції Українивизначено, що правосуддя в Україні здійснюють виключно суди, делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються. Згідно зст.19 Конституції Україниоргани державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України. За приписамист. 5 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», правосуддя в Україні здійснюється відповідно до визначених законом процедур судочинства.

Порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України, яке складається з відповідних положеньКонституції України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких наданаВерховною РадоюУкраїни,КПК Українита інших законів України (ст. 1 КПК України).

Система нормКПК Україничітко визначає, що повноваження будь-якого суб`єкта кримінального процесу визначаються лише цим Кодексом. Згідно ч. 3ст. 7 КПК Українизміст та форма кримінального провадження в умовах воєнного стану повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, зазначеним у частині 1 цієї статті, з урахуванням особливостей здійснення кримінального провадження, визначенихрозділом IX-1 цього Кодексу.

Ч.1статті 9 КПК Українивизначено, що під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватися вимогКонституції України,КПК України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства. У свою чергу, п.18 ч. 1ст. 3 КПК Українивизначає, що слідчий суддя - суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні. Таким чином, законодавець чітко визначив роль слідчого судді у системі кримінального судочинства: забезпечити, аби правоохоронні органи під час здійснення наданих їм повноважень не порушували права, свободи і інтереси особи.

Це завдання може виправдати різноманітні повноваження слідчого судді, спрямовані на забезпечення прав, свобод і інтересів осіб, навіть якщо вони недостатньо чітко передбачені законодавством. Приклад таких повноважень можна знайти уст. 206 КПК України, коли законодавство зобов`язує слідчого суддю вжити необхідних заходів, не визначаючи перелік цих заходів.

Відповідно до вимог ч. 3ст. 26 КПК України, слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом. Враховуючи сферу дії принципу диспозитивності, процесуальний закон чітко зазначає, у який спосіб суд, слідчий суддя вирішують питання, які віднесені до його повноважень процесуальним законом і саме у спосіб, передбачений процесуальними нормами.

Кримінальне процесуальне законодавство за своєю суттю складає корпус положень, які обмежують свободу дій держави при розслідувані кримінальних правопорушень. Сенс кримінального процесуального законодавства у демократичній країні полягає у тому, щоб збалансувати цей легітимний інтерес у розслідуванні кримінальних правопорушень з іншими- не менш важливими - цінностями і інтересами суспільства: захистом від надмірного втручання держави у приватну сферу, захистом від свавілля, цінністю особистої свободи, запобіганню приниженню гідності, цінністю сімейних зв`язків, свободою підприємницької діяльності тощо.

Слідчий суддя звертає увагу на те, що питання особливого режиму кримінального провадження в умовах воєнного стану визначеніст. 615 КПК України. Відповідно до п. 2 ч.1 вказаної норми у редакціїЗакону України № 2201-IX від 14.04.2022, що набрав чинності 01.05.2022, повноваження, передбаченіст. 163 КПК України, виконує керівник відповідного органу прокуратури за відсутності об`єктивної можливості виконання таких повноважень слідчим суддею без виокремлення речей і документів певних категорій. Відповідно умовою виконання не слідчим суддею повноважень, передбаченихст. 163 КПК Українизагалом, є відсутність об`єктивної можливості виконання таких повноважень слідчим суддею.

Так, враховуючи ту обставину, що на території Полтавської області, зокрема безпосередньо у місті Кременчуці, на момент розгляду даного клопотання не ведуться активні бойові дії, тому у слідчого судді наявна об`єктивна можливість здійснювати свої повноваження.

З урахуванням вищезазначеного, слідчий суддя дійшла висновку, що внесене клопотання, відповідає вимогам ст.160 КПК України, встановлені передбачені ст.132, ч.5-7 ст.163КПК України підстави для задоволення внесеного клопотання, враховуючи, що його матеріали містять достатні дані про здійснення органом дізнання досудового розслідування по кримінальному провадженню, тому підлягає частковому задоволенню із встановленням строку дії ухвали, що забезпечить достатньо часу для органу досудового розслідування в частині отримання тимчасового доступу до речей і документів, зазначених у клопотанні.

Керуючись ст. 132, 159,160, 163-165, 166, 309, 369-372, 532 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИЛА:

Клопотання слідчого СВ Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_3 задовольнити частково.

Надати слідчим СВ Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024175500000615 від 02.07.2024 тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_3 ), а саме:

?завірених копій договорів про відкриття банківської картки № НОМЕР_1 в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », заяв про приєднання до банківських послуг, в тому числі в електронних формах, сканованих копій паспорту, реєстраційного номеру облікової картки платника податків та інших документів, наданих при відкритті рахунку та фотозображень особи, яка відкривала рахунок;

?інформації про рух коштів по банківській картці № НОМЕР_1 в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », із зазначенням точного часу, дати, суми коштів, реквізитів контрагентів, призначень платежів та проведених операцій, за період часу з 00 год. 01 хв. 01.03.2024 року по теперішній час;

?фото- та відео- зображень проведених операцій, пов`язаних з отриманням готівки в банкоматах та терміналах із вказаного карткового рахунку, який відкрито у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_3 ), за період часу з 00 год. 01 хв. 01.03.2024 року по теперішній час;

?інформації про перелік ІР адрес та геолокації місця авторизації в інтернет банкінгу, час та дату входу до особистого кабінету Інтернет банкінгу АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з використанням якого здійснювалось обслуговування банківської картки № НОМЕР_1 , за період часу з 00 год. 01 хв. 01.03.2024 року по теперішній час;

?інформації про перелік пристроїв та абонентських номерів мобільних телефонів за допомогою яких здійснювались входи до особистого кабінету Інтернет банкінгу АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з використанням котрого здійснювалось обслуговування банківської картки № НОМЕР_1 , за період часу з 00 год. 01 хв. 01.03.2024 року по теперішній час.

Строк дії ухвали визначити до 25 серпня 2024 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_5

СудАвтозаводський районний суд м.Кременчука
Дата ухвалення рішення09.08.2024
Оприлюднено12.08.2024
Номер документу120919030
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —524/8520/24

Ухвала від 26.09.2024

Кримінальне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Ковальчук Т. М.

Ухвала від 26.09.2024

Кримінальне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Ковальчук Т. М.

Ухвала від 02.09.2024

Кримінальне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Предоляк О. С.

Ухвала від 27.08.2024

Кримінальне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Андрієць Д. Д.

Ухвала від 27.08.2024

Кримінальне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Андрієць Д. Д.

Ухвала від 09.08.2024

Кримінальне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Мельник Н. П.

Ухвала від 09.08.2024

Кримінальне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Мельник Н. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні