Справа № 524/8520/24
Провадження № 1-кс/524/2829/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 вересня 2024 року
Слідчий суддя Автозаводського районного суду міста Кременчука ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Кременчук Полтавської області клопотання слідчого СВ Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, у матеріалах досудового розслідування, зареєстрованого 02 липня 2024 року у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 12024175500000615 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою, другої статті 190 КК України,
УСТАНОВИВ:
Слідча СВ Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 за погодженням з прокурором Кременчуцької окружної прокуратури ОСОБА_4 звернулася до слідчого судді із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .
02 липня 2024 року до Кременчуцького РУП РУП ГУНП в Полтавській області надійшло повідомлення від ОСОБА_5 про те, що 10 травня 2024 року невстановлена особа шахрайським способом під приводом надання послуг з ремонту вікон заволоділа грошовими коштами заявника.
Під час досудового розслідування встановлено, що до вказаного кримінального правопорушення можуть бути причетні наступні особи: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса: АДРЕСА_1 ; ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ,адреса: АДРЕСА_2 .
До слідчого відділу Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області надійшов рапорт начальника сектору протидії шахрайства старшого лейтенанта поліції ОСОБА_8 , відповідно до якого до зазначеного злочину причетний ОСОБА_6 , який у період часу з 01.04.2024 до 10.06.2024 знаходився в м. Кременчук. Ця особа розклеювала на під`їздах будинків в м. Кременчук оголошення за тел. НОМЕР_1 щодо встановлення металопластикових вікон та балконів зі знижкою для пенсіонерів та військових. У подальшому мешканці міста домовлялися про зустріч з ОСОБА_6 , який в свою чергу приходив із договором, які замовники підписували та надавали грошові кошти у вигляді завдатку за виконання робіт. Також встановлено, що з ним працював ОСОБА_7 , який приходив до громадян під приводом заміру вікон та балконів. Ці особи в своїй злочинній діяльності використовували банківську картку № НОМЕР_2 . Громадянам, які оформлювали договора з ОСОБА_6 щодо робіт по виготовленню та передачі у власність ПВХ конструкцій, роботи виконані не були, грошові кошти не повернуті. Установлено, що ОСОБА_6 та ОСОБА_7 використовують приміщенні офісу, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 , а також мобільний номер телефону НОМЕР_3 .
28 серпня 2024 року під час обшуку приміщення за адресою: АДРЕСА_3 , виявлено та вилучено: 7 договорів про надання послуг; мобільний телефон «Samsung» чорного кольору, ІМЕІ: НОМЕР_4 , із сім-карткою НОМЕР_5 ; мобільний телефон «Samsung» Galaxy А11, ІМЕІ: НОМЕР_6 , із сім карткою НОМЕР_7 ; три аркуші з рекламними оголошеннями; чорнові записи на одному аркуші із замірами вікон за адресою: АДРЕСА_4 ; чорнові записи на листі А4; рулетку червоно-чорного кольору, записник; 4 журнали рекламації вікон «REHAU»; макет підвіконь «Estera»; макет підвіконь «Kraft»; розкладка ламінації «REHAU»; зріз металопластикового вікна зразковий «REHAU» у кількості 2 шт.; грошові кошти (500 грн ЛА 6062915, 500 грн ГБ 9124317, 500 грн ЄД 5542611, 200 грн ЕЕ 2232002, 100 грн УФ 6400071, 50 грн ЕБ 7484135, 50 грн АВ 7361226, 20 грн ЕГ 3063292); банківську картка АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » № НОМЕР_8 .
На зазначене майно ухвалою ІНФОРМАЦІЯ_5 накладено арешт.
30 серпня 2024 року ОСОБА_6 та ОСОБА_7 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частинами першою, другою статті 190 КК України.
Оскільки зазначені відомості відповідно до пунктів 6, 8 частини першої статті 162 КПК України містять охоронювану законом таємницю, отримати доступ до неї, не інакше як за мотивованим рішенням суду, в органу досудового розслідування можливості немає.
Слідчий у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, звернувся до суду із заявою, в якій просить клопотання задовольнити, а розгляд здійснити без його участі.
Вивчивши клопотання та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, слідчий суддя дійшов таких висновків.
Згідно з частиною першою статті 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
За вимогами частини п`ятої статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
У частині шостій статті 163 КПК України зазначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Разом з тим, відповідно до пункту 20-7 Розділу XІ «Перехідні положення» КПК України, під час дії надзвичайного або воєнного стану на території України тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у пунктах 2, 5, 7, 8 частини першої статті162 цього Кодексу, здійснюється на підставі постанови прокурора, погодженої з керівником прокуратури.
Так, ураховуючи ту обставину, що на території Полтавської області, зокрема безпосередньо у місті Кременчуці, на момент розгляду даного клопотання не ведуться активні бойові дії, тому у слідчого судді ОСОБА_1 наявна об`єктивна можливість здійснювати свої повноваження.
За правилами частини третьої статті 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Як вбачається з клопотання та долучених до нього документів, слідчий відділ Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному 02 липня 2024 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024175500000615 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених частиною першою, другою статті 190 КК України.
Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Кременчуцька окружна прокуратура Полтавської області.
На даний час в межах вказаного кримінального провадження виникла необхідність в отриманні документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Інформація, яка знаходиться у володінні зазначеної особи відноситься до охоронюваної законом таємниці. Іншим способом отримати документи та довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів неможливо.
Ураховуючи правову кваліфікацію кримінального правопорушення, у межах якого подано клопотання (яке відповідає встановленим статтею 160 КПК України вимогам), наведені уклопотанні обставини,встановлені підчас досудовогорозслідування цьогокримінального провадження, неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихдокументів, слідчий суддя вважає, що вказані у клопотанні документи, мають значення для кримінального провадження, які самостійно, а також у сукупності із іншими доказами будуть мати суттєве значення для з`ясування обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до частини сьомої статті 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Водночас слідчий суддя звертає увагу, що положеннями КПК України не передбачено повноваження слідчого судді щодо призначення відповідного конкретного слідчого для здійснення відповідної слідчої та/або процесуальної дії у відповідному кримінальному провадженні.
Керуючись статтями 132,159-166КПКУкраїни, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого СВ Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 задовольнити частково.
Надати групі слідчих СВ Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області, визначених керівником органу досудового розслідування у порядку статті 39 КПК України, у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024175500000615 від 02 липня 2024 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених частиною першою, другою статті 190 КК України, тимчасовий доступ до мобільного телефону «Samsung» Galaxy А11, ІМЕІ: НОМЕР_6 , із сім карткою ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » НОМЕР_7 , який належить підозрюваному ОСОБА_6 , із можливістю ознайомитися з інформацією, що збережена в пам`яті цього телефону, та картах пам`яті, у тому числі й з видаленою інформацією, зокрема графічними файлами, відео-файлами, текстовими повідомленнями, вхідними та вихідними дзвінками, а також вилучити їх копії, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_5 .
Визначити строк дії ухвали до 26 жовтня 2024 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Автозаводський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2024 |
Оприлюднено | 30.09.2024 |
Номер документу | 121908437 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Автозаводський районний суд м.Кременчука
Ковальчук Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні