Ухвала
від 09.08.2024 по справі 460/8710/24
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

09 серпня 2024 року м. Рівне№460/8710/24Рівненський окружний адміністративний суд в особі судді Борискіна С.А., перевіривши виконання вимог статті 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України за позовною заявою

ОСОБА_1

до Рівненського обласного центру медико-соціальної експертизи Рівненська обласна МСЕК №2 Рівненської області

про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинення певних дій,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Рівненського обласного центру медико-соціальної експертизи Рівненська обласна МСЕК №2 Рівненської області, в якому просив:

-визнати протиправними дії відповідача - Рівненського обласного центру медико-соціальної експертизи Рівненської обласної МСЕК №2, щодо не включення у Довідці до Акта огляду МСЕК Серії 12 ААГ №288090 від 13.10.2023 відомостей про отримання ОСОБА_1 відповідної групи інвалідності внаслідок виконання бойових завдань у зв`язку з виконанням конституційного обов`язку, щодо захисту Батьківщини, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості;

-зобов`язати відповідача - Рівненський обласний центр медико-соціальної експертизи Рівненської обласної МСЕК №2, включити до Довідки до Акта огляду МСЕК Серії 12ААГ №288090 від 13.10.2023 відомості про отримання ОСОБА_1 відповідної групи інвалідності внаслідок виконання бойових завдань у зв`язку з виконанням конституційного обов`язку, щодо захисту Батьківщини, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості.

За результатами перевірки матеріалів позовної заяви в порядку ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя встановив, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України.

Відповідно до ч.1 ст.122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Частиною 2 статті 122 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

При цьому, строк звернення до адміністративного суду - це проміжок часу після виникнення спору в публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів.

Встановлення процесуальних строків законом і судом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених КАС України певних процесуальних дій.

Інститут строків в адміністративному процесуальному праві сприяє досягненню юридичної визначеності в публічно-правових відносинах, а також стимулює їхніх учасників добросовісно ставитися до виконання своїх обов`язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їхнього завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.

Аналізуючи зміст ст.122 КАС України, очевидним є те, що законодавець виходить не тільки з безпосередньої обізнаності особи про факти порушення її прав, а й об`єктивної можливості цієї особи знати про ці факти.

Отже, початок перебігу строків звернення до суду починається з часу, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як встановлено судом, в межах спірних правовідносин позивач не погоджується із діями відповідача щодо не включення у Довідку до Акта огляду МСЕК Серії 12 ААГ №288090 від 13.10.2023 відомостей про отримання ним відповідної групи інвалідності внаслідок виконання бойових завдань у зв`язку з виконанням конституційного обов`язку, щодо захисту Батьківщини, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості, з огляду на що просить суд зобов`язати включити такі відомості у відповідну довідку у судовому порядку.

Оскільки спірна довідка видана ще 13.10.2023, а з даним адміністративним позовом до суду ОСОБА_1 звернувся 05.08.2024, то шестимісячний строк звернення, визначений КАС України, позивачем пропущено.

Згідно з ч.6 ст.161 КАС України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Відповідно до ч.1 ст.123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Частиною 2 статті 123 КАС України визначено, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на наведене, позовну заяву слід залишити без руху.

Позивачу слід усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду:

-заяви про поновлення пропущеного строку звернення до суду з позовом із обґрунтуванням та доказами поважності причин такого пропуску або ж доказів на підтвердження того, що строк звернення до суду позивачем не пропущено.

Керуючись ст.122, 123, 160, 161, 169, 241, 248, 256 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Рівненського обласного центру медико-соціальної експертизи Рівненська обласна МСЕК №2 Рівненської області про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинення певних дій залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви тривалістю не більше 10 днів з дня вручення даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремо не оскаржується.

Суддя С.А. Борискін

СудРівненський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення09.08.2024
Оприлюднено12.08.2024
Номер документу120920177
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо охорони здоров’я, з них

Судовий реєстр по справі —460/8710/24

Ухвала від 19.08.2024

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

С.А. Борискін

Ухвала від 09.08.2024

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

С.А. Борискін

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні