РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
09 серпня 2024 року м. РівнеСправа №460/7810/24
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дорошенко Н.О., після одержання позовної заяви:
ОСОБА_1 доВійськової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України про визнання протиправним та скасування наказу, стягнення моральної шкоди, зобов`язання вчинення певних дій,В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України, у якому (з урахуванням уточненого позову) просить:
- визнати протиправним та скасувати наказ командира військової частини НОМЕР_1 №1301 від 13.06.2024 «Про результати службового розслідування по факту внесення відомостей до ЄРДР стосовно молодшого сержанта ОСОБА_1 »;
- стягнути з відповідача завдану моральну шкоду в розмірі 75000 гривень;
- зобов`язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу щомісячну премію за червень 2024 року в повному обсязі.
Ухвалою судді від 23 липня 2024 року позовна заява залишалася без руху. Позивачу встановлювався строк для усунення недоліків позовної заяви. У вказаний строк позивач допущені недоліки усунув, відтак позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
За результатами перевірки матеріалів позову в порядку статті 171 КАС України, суд встановив:
1) позовна заява подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність (ч.2 ст.43 КАС України);
2) суд враховує підстави, зазначені позивачем в заяві про поновлення пропущеного строк звернення до адміністративного суду щодо перебування його на стаціонарному лікуванні в період з 08.7.2024 по 15.07.2024, які підтвердженні довідкою про тимчасову непрацездатність від 15.07.2024 №087791, та вважає за можливе поновити позивачу такий строк з урахуванням положень ч. 1 ст. 121 КАС України;
3) позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 13 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" як учасник бойових дій;
4) позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 цього Кодексу;
5) позовну заяву належить розглядати за правилами адміністративного судочинства (статті 19, 20, 21 КАС України);
6) позовну заяву подано з дотриманням правил підсудності (статті 25, 26 КАС України);
7) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху (ч.1 ст.169 КАС України), повернення позовної заяви (ч.4 ст.169 КАС України) або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом (ст.170 КАС України).
Частиною першою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
З урахуванням положень статей 12, 257 КАС України суд вважає, що дана адміністративна справа є справою, яка підлягає розгляду у порядку спрощеного позовного провадження.
Позовна заява містить клопотання про розгляд справи за участі сторін.
Жодних підстав розгляду справи за участю представників сторін клопотання не містить.
З огляду на викладене, суд зауважує, що за змістом частини другої статті 12 КАС України спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Згідно з ч. 6 ст. 262 КАС України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін: 1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу; 2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
З урахуванням фактичних обставин справи, обсягу наданих позивачем доказів на обґрунтування своїх вимог, суд вважає, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у цій справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, а тому наведені відповідачем в клопотанні аргументи не дають суду підстав для його задоволення.
Крім того, відповідно до вимог ст.80 КАС України, суд вважає за необхідне витребувати у відповідача додаткові докази.
Керуючись статтями 80, 171, 256-257, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В :
Прийняти позовну заяву до розгляду.
Поновити ОСОБА_1 пропущений строк звернення до адміністративного суду з цим позовом.
Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України ( АДРЕСА_2 ) про визнання протиправним та скасування наказу, стягнення моральної шкоди, зобов`язання вчинення певних дій.
Розгляд справи провести за правилами спрощеного позовного провадження.
Відмовити у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про розгляд справи з повідомленням (викликом) учасників справи.
Здійснити розгляд справи без повідомлення (виклику) учасників справи.
Справа розглядатиметься одноособово суддею Дорошенко Н.О.
Роз`яснити учасникам справи, що в силу вимог частини другої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи по суті починається через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Витребувати у відповідача всі наявні докази, які слугували підставою для прийняття спірного наказу.
Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов тривалістю не більше 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст.162 КАС України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.6 ст.162 КАС України). При цьому, неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову (ч.4 ст.159 КАС України).
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення.
У відповідності до вимог ч.3 ст.162, 163, 164 КАС України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву, відповіді на відзив, заперечень до суду, їхні копії та доданих до них документів повинні бути надіслані іншим учасникам справи.
Копію даної ухвали надіслати учасникам справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud1770.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Н.О. Дорошенко
Суд | Рівненський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.08.2024 |
Оприлюднено | 12.08.2024 |
Номер документу | 120920194 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо проходження служби, з них |
Адміністративне
Рівненський окружний адміністративний суд
Н.О. Дорошенко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні