Справа №403/318/21 провадження № 2/403/46/24
У Х В А Л А
09 серпня 2024 року с-ще Устинівка
Устинівський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого судді Атаманової С.Ю.,
при секретарі судового засідання Руссу В.І.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в с-щі Устинівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Устинівської селищної ради Кіровоградської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Устинівського районного суду Кіровоградської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Устинівської селищної ради про визначення додаткового строку в два місяці для подання ним заяви про прийняття спадщини за законом, яка відкрилась внаслідок смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 його рідного брата по материнській лінії - гр-на ОСОБА_2 ..
Підготовче засідання, за відсутності підстав для його відкладення, визначених ч.2 ст.223 ЦПК України, проведено без участі сторін, повідомлених про дату, час та місце його проведення належним чином в порядкуст.128 ЦПК України.
Ухвалою суду від 15 липня 2024 року від Криворізької міської ради витребувано відомості з реєстру територіальної громади про осіб, місце проживання яких станом на 26 квітня 2009 року було зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 .
06 серпня 2024 року на виконання ухвали суду від 15 липня 2024 року виконавчим комітетом Криворізької міської ради була надана інформація, відповідно до якої будинку АДРЕСА_2 не існує.
Разом зтим,з інформації,яка знаходитьсяу вільномудоступі наофіційного веб-сайті«Укрпошта» (посилання: https://index.ukrposhta.ua/find-post-index), вбачається наявність на АДРЕСА_2 .
Крім того, відповідно до розпорядження голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації №Р-314/0/3-24 від 26 липня 2024 року АДРЕСА_2 .
Відповідно до п.3 ч.1ст.189 ЦПК Українизавданнями підготовчого провадження є, крім іншого, визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів.
Відповідно до п.п.6, 7 ч.2ст.197 ЦПК України у підготовчому засіданні суд з`ясовує, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі, та чи надали докази, на які вони посилаються у позові і відзиві; вирішує питання про витребування додаткових доказів.
За змістомст.76 ЦПК Українидо засобів доказування, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи, належать письмові докази.
Згідно з п.п.3.19, 3.20 п.3 глави 10 розділу ІІ «Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України», затвердженого наказом Міністерства юстиції України 22.02.2012 за №296/5 (з наступними змінами), спадкоємець, який постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 Цивільного кодексу, він не заявив про відмову від неї.
У разі відсутності у паспорті такого спадкоємця відмітки про реєстрацію його місця проживання доказом постійного проживання із спадкодавцем може бути: довідка органу реєстрації місця проживання про те, що місце проживання спадкоємця на день смерті спадкодавця було зареєстровано за однією адресою зі спадкодавцем.
Згідно з п.3 «Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування)», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2022 року №265, реєстрація місця проживання (перебування), зняття із зареєстрованого місця проживання (перебування), зміна місця проживання (перебування), особи здійснюється органом реєстрації, на території територіальної громади, на яку поширюються повноваження відповідної ради.
На підставі викладеного, враховуючи, що доказування не може грунтуватися на припущеннях (ч.6 ст.81 ЦПК України), та приймаючи до уваги, що письмові докази - відомості про наявність або відсутність осіб, місце проживання яких було зареєстроване за однією адресою зі спадкодавцем ОСОБА_2 , мають значення для розгляду справи, зокрема для встановлення кола осіб спадкоємців та належності відповідача, як учасника справи, суд з метою повного та всебічного з`ясування обставин у справі приходить до висновку про необхідність витребування: від органу реєстрації Криворізької міської ради - відомостей з реєстру територіальної громади про осіб, місце проживання яких на дату відкриття спадщини було зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 .
За змістом п.4 ч.5 ст.198 ЦПК України суд може оголосити перерву у підготовчому засіданні у разі необхідності, зокрема, у випадку витребування нових (додаткових) доказів.
Таким чином, враховуючи витребування судом письмового доказу, наявні підстави для оголошення перерви у підготовчому засіданні, про дату, час та місце продовження якого необхідно повідомити учасників судового процесу в порядку, визначеному ЦПК України.
Відповідно до ч.2 ст.258 ЦПК України питання про оголошення перерви в підготовчому засіданні вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.
Керуючись ст.ст.13, 76, 81, 84, 189, 197, 198, 258, 260, 261, 353 ЦПК України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
1. Витребувати від Криворізької міської ради (адреса місцезнаходження: площа Молодіжна, буд.№1 м.Кривий Ріг Дніпропетровської області, 50101) відомості з реєстру територіальної громади про осіб, місце проживання яких станом на 26 квітня 2009 року було зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 .
Роз`яснити, що відповідно до вимогст.84 ЦПК України особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Витребувані письмові докази направити безпосередньо до суду в строкдо 03 вересня 2024 року включно.
Роз`яснити, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлений судом строк, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення копії даної ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати доказ, витребуваний судом, а також за неподання такого доказу з причин, визнаних судом неповажними, судом можуть бути застосовані заходи процесуального примусу, передбачені ч.1 ст.148 ЦПК України, а саме: стягнення у дохід державного бюджету штрафу від 0,3 до 3 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за неподання витребуваного судом доказу без поважних причин або за неповідомлення про неможливість подати такий доказ.
Притягнення винної особи до відповідальності не звільняє її від обов`язку подати витребуваний судом доказ.
Копію ухвали для виконанняпункту 1її резолютивноїчастини направити до Криворізької міської ради Дніпропетровської області.
2.Продовжити строк підготовчого провадження не більше ніж на тридцять днів з ініціативи суду.
3.Оголосити перерву в підготовчому засіданні по розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Устинівської селищної ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини та продовжити підготовчезасідання порозгляду цивільноїсправи 06вересня 2024 року о 09 год. 30 хв. в залі судових засідань Устинівського районного суду Кіровоградської області (адреса місцезнаходження: вул.О.Мазуренка, буд.№42 с-ще Устинівка Кропивницького району Кіровоградської області), про що повідомити учасників справи в порядку, передбаченому ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя С.Ю.Атаманова
Суд | Устинівський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 09.08.2024 |
Оприлюднено | 12.08.2024 |
Номер документу | 120927468 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Устинівський районний суд Кіровоградської області
Атаманова С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні