1Справа № 335/9025/24 2/335/3142/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 серпня 2024 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Макаров В.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Запорізької міської ради, треті особи: Департамент реєстраційних послуг Запорізької міської ради, об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ЗАПОРІЖЖЯ ГАГАРІНА 10», про визнання права користування житловим приміщенням,
ВСТАНОВИВ:
07.08.2024 року в провадження Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Запорізької міської ради, треті особи: Департамент реєстраційних послуг Запорізької міської ради, об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ЗАПОРІЖЖЯ ГАГАРІНА 10», про визнання права користування житловим приміщенням.
Суддя, розглянувши дану заяву, приходить до висновку, що вона подана без додержання вимог ст.175таст.177 ЦПК України.
Відповідно до п. 5 ч. 3ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Проте, позивачем не повно викладені обставин, якими обґрунтовуються вимоги та відсутні посилання на засоби їх доказування, а саме, оскільки, зміст позову, це вказівка позивача на спосіб захисту порушеного права (ст. 16 ЦК України), позивачем не вказано якими саме діями зазначений позивачем у позові відповідач Запорізька міська рада, не визнає, порушує, чи оспорює права позивачки.
Тобто, у позові не зазначено, у чому саме полягає спір між позивачем та відповідачем.
Отже, позивачу необхідно усунути зазначений недолік позовної заяви.
Окрім того,статтею 76 ЦПК Українизазначено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Крім того, відповідно до п. 6 ч. 3ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору.
Так, позивач у своєму позові вказав, про необхідність визнати за ним право користування квартирою, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , але доказів того, що відповідач відмовив йому в цьому, до позову не долучено, як і не долучено доказів звернення ним до цього відповідача з зазначеною заявою.
Доказів того, як вказує позивач що він наймач на підставі закону користується усіма правами, що випливають з договору найму жилого приміщення ним до позову - до позову також не долучено.
Не долучено звернення до Департаменту реєстраційних послуг з приводу реєстрації свого місця проживання, про що згадується у позові та відповідну відмову у прийнятті документів та проведення подальшої реєстрації місця проживання, з посиланням як він вказує у позові на відсутність підстав для реєстрації та роз`яснення, що провести реєстрацію місця проживання аза відповідною адресою, в даному випадку можливо лише на підставі рішення суду.
Не долучено доказів про сплату витрат та відсутність заборгованості по іншим комунальним послугам, як вказано по всім, окрім витрат понесених на управління будинку.
Між тим, згідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України,позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Також, заявляючи вимогу про визнання права користування житловим приміщенням, позивач не вказав коли саме йому було відмовлено компетентними органами щодо зазначених обставин та не вказав про наявність порушеного, невизнаного чи оспорюваного права.
З наданих позивачем до позову ксерокопій документів також неможливо дослідити зазначені ним у позові, обставини.
Отже, позивачу необхідно усунути і ці, зазначений недоліки позовної заяви.
Суд приймає до розгляду позов, у разі надання доказів щодо неможливості вирішення спірного питання компетентними органами та наявності відмови компетентними органами.
Проте, як вбачається з позову, доказів, що було відмовлено позивачу в вирішенні його питань компетентними органами, позивачем до суду не надано.
Оскільки, наразі, вказаних доказів не надано позивачем до позову, то позивачу необхідно до позову долучити зазначені докази.
У зв`язку з цим, суддя звертає увагу позивача на те, що суд не виконує функції інших органів, до компетенції яких належить вирішення того чи іншого питання.
Отже, позивачу необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви, надавши до суду копії вказаних документів.
Крім того, pгідно з ч. 1 ст. 60 ЦПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера (частина другастатті 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).
Пунктом 9 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги (далі - Положення), затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 12 квітня 2019 року №41, передбачено, що Ордер, що видається адвокатом, який здійснює свою діяльність індивідуально, підписується адвокатом та посвідчується печаткою адвоката (за її наявності).
29 квітня 2022 року Рада адвокатів України ухвалила рішення №45 «Про внесення змін до Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги», яким доповнено Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженого рішенням Ради адвокатів України №41 від 12 квітня 2019 року, із змінами, зокрема, пункт 10 новим абзацом наступного змісту: «Під час дії воєнного стану на території України дозволяється видача адвокатським бюро/адвокатським об`єднанням ордеру без скріплення його печаткою юридичної особи та без підпису керівника адвокатського об`єднання, адвокатського бюро. Правовідносини між адвокатом, який надає правничу (правову) допомогу на підставі цього ордера та адвокатським об`єднанням, адвокатським бюро врегульовуються внутрішніми документами цих організаційно правових форм здійснення адвокатської діяльності».
Отже, обов`язковим реквізитом ордеру, який досліджується у цій справі, є власноручний підпис адвоката (у графі «Адвокат»).
Аналогічна позиція викладена в постанові Верховного Суду від 09 березня 2023 року, справа №466/893/22.
Подана на підтвердження наявності повноважень на представництво інтересів копія ордеру не містить власноручного підпису адвоката, тобто адвокатом не було дотримано форми документа, що підтверджує його право на здійснення представництва інтересів особи, зокрема його підписання, як того вимагають норми Закону України«Про адвокатурута адвокатськудіяльність» та Положення про ордер.
Також, суддя звертає увагу позивача на те, що статтею 44 ЦПК Українипередбачено неприпустимість зловживання процесуальними правами і зазначено, що учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Суддя відкриває провадження у справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Недотримання обов`язкових вимог до змісту позовної заяви є перешкодою до відкриття провадження у справі.
Згідно ч. 1ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.175,177 ЦПК України, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
Оскільки, при вирішенні питання про відкриття провадження було встановлено, що заяву подано заявником без додержання вимог ст.ст.175,177 ЦПК України, згідно з частиною 1статті 185 ЦПК України, є підстави для залишення заяви без руху, з наданням заявнику строку для усунення вказаних недоліків.
При цьому роз`яснюється, що відповідно до ч. 3ст. 185 ЦПК України, у разі не виправлення недоліків у строк зазначений судом, заява буде вважатися такою, що не була подана і буде повернута.
Відповідно до ч. 7 ст. 185 ЦПК України,у випадку повернення заяви позивачу це не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.175-177,185 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Запорізької міської ради, треті особи: Департамент реєстраційних послуг Запорізької міської ради, об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ЗАПОРІЖЖЯ ГАГАРІНА 10», про визнання права користування житловим приміщенням залишити без руху.
Позивачу надати строк для усунення недоліків, вказаних у мотивувальній частині ухвали, десять днів з дня отримання ухвали.
Роз`яснити, що у випадку не усунення вказаних недоліків, заява буде вважатися неподаною та повернута.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя В.О. Макаров
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 08.08.2024 |
Оприлюднено | 13.08.2024 |
Номер документу | 120935695 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Макаров В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні