ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
за результатами попереднього засідання
"08" серпня 2024 р.Справа № 911/666/24
Господарський суд Київської області у складі судді Гребенюк Т.Д., за участю секретаря судового засідання Негоди І.А., розглянувши матеріали справи
про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Фаворит Агро 2021»
Представники учасників:
від кредитора: Чорний Д.Ю., від боржника: не з`явився, розпорядник майна Данілов А.І. (у режимі відеоконференції)
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Господарського суду Київської області перебуває справа про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Фаворит Агро 2021».
Так, ухвалою Суду від 15.04.2024 року, зокрема, відкрито провадження у справі №911/666/24 про банкрутство ТОВ «Фаворит Агро 2021»; визнано вимоги ТОВ «Укравіт Сайенс Парк» до ТОВ «Фаворит Агро 2021» у 645535,60 грн. та призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Данілова А.І.
Офіційне оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ «Фаворит Агро 2021» здійснено 15.04.2024 року за № 72972.
07.05.2024 року до Суду надійшла заява ПрАТ "Агріматко-Україна" про визнання грошових вимог до боржника у розмірі 2783692,73 грн., а також 6 056,00 грн. судового збору.
Ухвалою від 07.08.2024 грошові вимоги ПрАТ "Агріматко-Україна" були відхилені повністю, з мотивів викладених в ухвалі.
У попереднє засідання 07.08.2024 прибув представник кредитора, розпорядник майна взяв участь у режимі відеоконференції, представник боржника не з`явився.
Представник кредиторів та розпорядник майна просили постановити ухвалу за результатами попереднього засідання.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників учасників справи, Суд дійшов наступних висновків.
Згідно ч. 2 ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства, у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна. За результатами розгляду вимог окремого кредитора господарський суд постановляє ухвалу про їх визнання чи відхилення (повністю або частково), що не може бути оскаржена окремо від ухвали господарського суду, постановленої за результатами попереднього засідання.
За результатами попереднього засідання господарський суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються: розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, що вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів; розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів; дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів; дата підсумкового засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною другою статті 44 цього Кодексу.
На виконання вказаних приписів, Суд зазначає наступне.
Так, Судом встановлено, що в попередньому засіданні було визнано вимоги ТОВ «Укравіт Сайенс Парк» до ТОВ «Фаворит Агро 2021» у 645535,60 грн. (ухвала від 15.04.2024) та відхилено повністю заяву ПрАТ "Агріматко-Україна" з грошовими вимогами до боржника (ухвала від 07.08.2024).
Протягом встановленого чинним законодавством 30-ти денного строку, інших заяв від кредиторів про визнання грошових вимог до боржника не надходило.
За змістом ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства, розпорядник майна за результатами попереднього засідання вносить до реєстру вимог кредиторів відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов`язаннями, наявність права вирішального голосу в представницьких органах кредиторів, черговість задоволення кожної вимоги. Неустойка (штраф, пеня) враховується в реєстрі вимог кредиторів окремо від основних зобов`язань у шосту чергу. Погашення неустойки (штрафу, пені) у справі про банкрутство можливе лише в ліквідаційній процедурі.
Ухвала попереднього засідання є підставою для визначення кількості голосів, які належать кожному конкурсному кредитору під час прийняття рішення на зборах (комітеті) кредиторів. Для визначення кількості голосів для участі у представницьких органах кредиторів зі складу вимог конкурсних кредиторів виключається неустойка (штраф, пеня). Згідно ч. 1 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства, протягом 10 днів з дня постановлення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду розпорядник майна письмово повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників (учасників, акціонерів) боржника про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення.
Суд вважає за необхідне зобов`язати розпорядника майна боржника організувати та провести збори кредиторів/комітет кредиторів та призначає підсумкове засідання, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду.
Керуючись статтями 2, 45, 47, 48 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 233-235 ГПК України,
ПОСТАНОВИВ:
1. Зобов`язати розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Данілова Артема Івановича:
- організувати проведення зборів кредиторів боржника; призначити проведення зборів кредиторів боржника на 19.08.2024;
- письмово повідомити учасників у справі про банкрутство про місце, дату і час проведення зборів кредиторів боржника, належні докази про що надати суду.
2. Зобов`язати розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Данілова Артема Івановича надати суду протокольне рішення зборів кредиторів боржника, передбачене ч.9 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства.
3. Підсумкове засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, призначити на 04.09.2024 об 12:00 год.
Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Київської області (м. Київ, вул. Симона Петлюри, 16/108, в залі судових засідань № 7).
4. Копію ухвали направити учасникам у справі про банкрутство.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 255-257 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.
Повний текст ухвали складено 12 серпня 2024 року.
СуддяТ.Д. Гребенюк
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 08.08.2024 |
Оприлюднено | 13.08.2024 |
Номер документу | 120938972 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні