справа №439/1666/24
провадження №2-о/439/68/24
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
12 серпня 2024 року місто Броди
Суддя Бродівського районного суду Львівської області Войтюк Т.Л., вирішуючи питання про відкриття провадження в цивільній справі за заявою Бродівської міської ради, заінтересована особа ТзОВ «Бродівська управляюча компанія» про визнання спадщини відумерлою,-
в с т а н о в и в:
07 серпня 2024 року Бродівська міська рада в особі ОСОБА_1 , заінтересована особа: ТзОВ «Бродівська управляюча компанія», звернулись до Бродівського районного суду Львівської області з заявою про визнання спадщини відумерлою.
За приписами ч. 1ст. 4ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Однак, суд звертає увагу заявника, що звернення до суду не є беззаперечним і повинно відбуватись за правилами визначеними процесуальним законом.
Процесуальний порядок визнання судом спадщини відумерлою закріплений главою9розділуIV Цивільного процесуального кодексу України. Суд визнає спадщину відумерлою за правилами окремого провадження.
Відповідно до ст.ст. 293,294 ЦПК Україниокреме провадження це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Так, згідно з вимогами ч. 2 п. 8ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про визнання спадщини відумерлою.
Заява про визнання спадщини відумерлою має відповідати загальним вимогам ст.175,177 ЦПК України іособливостям, визначенимст. 335 ЦПК України.
Згідно зіст. 335 ЦПК Україниу заяві про визнання спадщини відумерлою мають бути зазначені відомості про час і місце відкриття спадщини, про майно, що становить спадщину, а такождокази,які свідчать про належність цього майна спадкодавцю, про відсутність спадкоємців за заповітом і за законом, або про усунення їх від права на спадкування, або про неприйняття ними спадщини, або про відмову від її прийняття.
Відповідно до ч. 2ст. 337 ЦПК Українисправа про визнання спадщини відумерлою розглядається судом з обов`язковим залученням до участі у справі органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини та (або) за місцезнаходженням нерухомого майна, що входить до складу спадщини.
Відповідно до ч.1 ст.338 ЦПК України суд, встановивши, що спадкоємці за заповітом і за законом відсутні або спадкоємці усунені від права на спадкування, або спадкоємці не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття, ухвалює рішення про визнання спадщини відумерлою та про передачу її територіальній громаді відповідно до закону.
Відповідно до п.5 ч. 3ст.175ЦПК України заява повинна містити виклад обставин, якими заявник обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до положень п. 24Постанови №7 Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування» від 30 травня 2008 рокуу справах такої категорії відповідачами є спадкоємці, які прийняли спадщину. При відсутності спадкоємців за заповітом і за законом є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
При розгляді справ про спадкування суди мають встановлювати, зокрема, коло спадкоємців, які прийняли спадщину. Для вирішення заявлених позовних вимог важливим є встановлення наявності/відсутності інших спадкоємців, з`ясування питання чи прийняли інші спадкоємці спадщину за кожним із спадкодавців. Ці обставини визначають і як фактичне підґрунтя позову, так і суб`єктний склад відповідачів.
Зазначена заява підлягає залишенню без руху з наданням строку на усунення її недоліків, оскільки подана з порушеннями встановлених вимог передбачених п.5 ч.3 ст.175 та ст. 338 ЦПК України, а саме: суду не надано інформації, яка б підтверджувала наявність чи відсутність заповіту, та відповідно інформації та відомості про те чи спадкоємці за заповітом і за законом відсутні або спадкоємці усунені від права на спадкування, або спадкоємці не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття.
Відповідно до ст.185ЦПК України заява, подана без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу або не сплачено судовий збір, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.175,177,335, 338 ЦПК України, суддя-,
у х в а л и в :
Заяву Бродівської міської ради, заінтересована особа: ТзОВ «Бродівська управляюча компанія», про визнання спадщини відумерлою - залишити без руху.
Надати заявнику строк десять днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків.
Якщо у вказаний строк недоліки заяви не будуть усунуті, заява вважається неподаною і повертається заявнику.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Суддя Т.Л.Войтюк
Суд | Бродівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2024 |
Оприлюднено | 13.08.2024 |
Номер документу | 120943017 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про визнання спадщини відумерлою |
Цивільне
Бродівський районний суд Львівської області
Войтюк Т. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні