Рішення
від 24.10.2024 по справі 439/1666/24
БРОДІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Справа №439/1666/24

Провадження № 2-о/439/68/24

24 жовтня 2024 року м. Броди

Бродівський районний суд Львівської області у складі:

головуючого судді Войтюк Т.Л.,

за участю секретаря судового засідання Полінчук С.-Е. А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою голови Бродівської міської ради Львівської області, який діє в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати функції у спірних правовідносинах, заінтересована особа Товариство з обмеженою відповідальністю «Бродівська управляюча компанія» про визнання спадщини відумерлою,

в с т а н о в и в :

Голова Бродівської міської ради Львівської області, звернувся до суду із заявою про визнання спадщини відумерлою.

Свої вимоги мотивує тим, що після смерті ОСОБА_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 відкрилася спадщина у вигляді квартирі АДРЕСА_1 . Залишену після смерті спадщину у всановлений законодавством термін ніхто не прийняв, спадкова справа за заявою спадкоємців у нотаріальній конторі не заводилась. З моменту відкриття спадщини до міської ради ніхто із спадкоємців не звернувся, тому вважає, що квартира має бути визнана в судовому порядку відумерлою спадщиною.

Ухвалою судді від 26.08.2024 відкрито провадження у справі. Розгляд справи вирішено проводити в порядку окремого провадження.

Представник заявника Бродівської міської ради Львівської області, ОСОБА_2 у судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд справи без участі представника заявника, заяву підтримав.

Представник заінтересованої особи ТОВ «Бродіська управляюча компанія» Віталій Галандюк в судове засідання не з`явився. Від представника заінтересованої особи надійшла заява у якій зазначено, що підтримує заяву та просить її задовольнити, розгляд справи просить проводити без участі представника заінтересованої особи. судовому засіданні заяву підтримав, просив задовольнити.

З`ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши докази по справі, суд дійшов до висновку, що заява підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 07.02.2023 року ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 . Після її смерті відкрилася спадщина на належну на праві власності ОСОБА_1 квартиру АДРЕСА_1 , що підтверджується свідоцтвом про право власності на квартиру від 25 серпня 1993 року за №80 виданим виконавчим комітетом Бродівської міської ради народних депутатів (а.с. 2,3).

Судом встановлено, що відповідно до витягу №77908146 від 07.08.2024 року виданого приватним нотаріусом Квашою М.П. в спадковому реєстрі інформація про спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_1 відсутні (а.с.4).

З витягу із Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори) № 78087291 від 21.08.2024 вбачається що заповіту на розпорядження своїм майном після смерті померла не залишила. (а.с.15).

З копії Будинкової книги для прописки громадян, що проживають по АДРЕСА_2 вбачається, що ОСОБА_1 в квартирі була зареєстрована одна, інших осіб зареєстровано не було (а.с.5-8).

Також те, що ОСОБА_1 на день її смерті проживала одна в квартирі свідчить Довідка № 276 від 15.08.2024, видана ТОВ «Бродівська управляюча компанія». Відповідно до довідки по даний час, після смерті ОСОБА_1 в квартирі за вищевказаною адресою ніхто не проживає, квартира вільна (а.с.16).

Відповідно дост.1218 ЦК Українидо складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Статтею 1220 ЦК Українипередбачено, що спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.

Відповідно до п.8 ч.2ст.293 ЦПК Українисуд розглядає в порядку окремого провадження справи про визнання спадщини відумерлою.

Згідно зіст.1277 ЦК України, у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, а якщо до складу спадщини входить нерухоме майно - за його місцезнаходженням, зобов`язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.

Відповідно дост.1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленогостаттею 1270 ЦК України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини, а нерухоме майно - за його місцезнаходженням.

Згідно зіст.140 Конституції Українитаст.2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села, селища, міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межахКонституціїі законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.

Згідно з ч.1ст.60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР(із змінами та доповненнями) спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Аналіз норм права, що регулює правовідносини у сфері відумерлості спадщини, дає підстави для висновку, що до органу місцевого самоврядування може переходити спадкове майно в силу закону, хоча орган місцевого самоврядування не є спадкоємцем ані за законом, ані за заповітом. Причому частина першастатті 1277 ЦК Українипередбачає власне обов`язок, а не право органу місцевого самоврядування подати відповідну заяву до суду.

Тобто, спадкове майно, яке залишилось без визначеного законом правонаступника (спадкоємця), повинно перейти у власність до певного суб`єкта цивільних правовідносин, і в конкретних обставинах справи, за допомогою правового механізму визнання спадщини відумерлою, суд забезпечує перехід такого права до органу місцевого самоврядування.

Відповідно до вимогст.338 ЦПК Українисуд, встановивши, що спадкоємці за заповітом і за законом відсутні або спадкоємці усунені від права на спадкування, або спадкоємці не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття, ухвалює рішення про визнання спадщини відумерлою та про передачу її територіальній громаді відповідно до закону.

Враховуючи те, що після смерті ОСОБА_1 спадщина не прийнята, з часу відкриття спадщини сплив термін більше ніж рік, відсутні спадкоємці, суд вважає, що є всі підстави для визнання спадщини на квартиру АДРЕСА_1 - відумерлою.

Згідно з п.15-1 ч.1ст.5 Закону України «Про судовий збір»від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються, зокрема, органи місцевого самоврядування - за подання заяви про визнання спадщини відумерлою.

Керуючись ст.ст.12,13,76-83,258-259,337,338 ЦПК України, суд,

у х в а л и в:

Заяву Бродівської міської ради Львівської області, заінтересована особа Товариство з обмеженою відповідальністю «Бродівська управляюча компанія», про визнання спадщини відумерлою задовольнити.

Визнати відумерлою спадщиною квартиру АДРЕСА_1 що належала померлій ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 на підставі свідоцтва про право власності на квартиру від 25 серпня 1993 року № 80.

Передати квартиру АДРЕСА_1 як відумерлу спадщину у власність територіальної громади міста Броди в особі Бродівської міської ради Львівської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

Заявник: Бродівська міська рада Львівської області ЄРДПОУ:2652594, місцезнаходження: місто Броди, площа Ринок 20, Золочівського району, Львівської області.

Заінтересована особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Бродівська управляюча компанія», ЄРДПОУ:41686698, місцезнаходження: місто Броди, вулиця І.Франка 41, Золочівського район, Львівської області.

Повне судове рішення складено 24 жовтня 2024 року.

Суддя Т.Л. Войтюк

СудБродівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення24.10.2024
Оприлюднено25.10.2024
Номер документу122537719
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про визнання спадщини відумерлою

Судовий реєстр по справі —439/1666/24

Рішення від 24.10.2024

Цивільне

Бродівський районний суд Львівської області

Войтюк Т. Л.

Ухвала від 26.08.2024

Цивільне

Бродівський районний суд Львівської області

Войтюк Т. Л.

Ухвала від 12.08.2024

Цивільне

Бродівський районний суд Львівської області

Войтюк Т. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні