Справа № 530/1609/24
НП 2-о/530/114/24
У х в а л а
"05" серпня 2024 р. Суддя Зіньківського районного суду Полтавської області Ситник О.В. , розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , зацікавлена особа Зіньківський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Полтавському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про встановлення факту народження в порядку ст.257 ЦПК України,-
встановив:
Заявник ОСОБА_1 звернувся до Зіньківського районного суду Полтавської області із заявою про встановлення факту народження бабусі ОСОБА_2 .
Згідно п. 5 ч. 2ст. 293 ЦПК України, суд розглядає у порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Згідно з роз`ясненнями, викладеними у листі Верховного Суду України від 01.01.2012 року, справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, належать до юрисдикції суду за таких умов: - факти, що підлягають встановленню, повинні мати юридичне значення, тобто від них мають залежати виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; - встановлення факту не пов`язується з подальшим вирішенням спору про право; - заявник не має іншої можливості одержати чи відновити документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; - чинним законодавством не передбачено іншого позасудового порядку встановлення юридичних фактів.
В ч.3ст.294 ЦПК Українизакріплено, що справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Згідностатті 318 ЦПК України, зміст заяви про встановлення фактів, що мають юридичне значення, повинен у собі містити:
1) який факт заявник просить встановити та з якою метою;
2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;
3) докази, що підтверджують факт.
Також до заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
Відповідно до ч. 3 ст.42 ЦПК Україниу справах окремого провадження учасниками справи є заявники, інші заінтересовані особи.
Відповідно до ч. 3ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом. Дослідивши зміст поданої заяви та доданих до неї документів, суддя приходить до висновку, що заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогамст. 175 ЦПК Українита має недоліки, що перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі, а саме:
- з заявлених вимог вбачається ,що заявник звертається до суду про встановлення факту народження ,але в заяві не зазначено заінтересовану особу, оскільки у справах окремого провадження суд розглядає справи за участю заявника тазаінтересованих осіб ч.3 ст.42 ЦПК України.
- з заяви не зрозуміло, які юридичні наслідки породжує даний факт та з якою метою необхідно заявнику встановити факт народження ОСОБА_2
- з викладених в заяві обставин не зрозуміло, який саме факт необхідно встановити: факт народження чи факт родинних відносин.
Відповідно до правилст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175,ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху. Оскільки, дана заява оформлена з порушенням вимогст. 175 ЦПК Українивідповідно до вимогст. 185 ЦПК України її необхідно залишити без руху, а заявнику надати строк, що не перевищує 10 днів з дня вручення йому ухвали, для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
Керуючись ст.ст.175,185 ЦПК України, -
постановив:
Заяву ОСОБА_1 , зацікавлена особа Зіньківський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Полтавському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про встановлення факту народження в порядку ст.257 ЦПК України - залишити без руху.
Надати заявнику строк, що не перевищує десяти днів з дня вручення йому ухвали, для усунення зазначених в ухвалі недоліків
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Зіньківського районного суду
Полтавської області О.В. Ситник
Суд | Зіньківський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 05.08.2024 |
Оприлюднено | 14.08.2024 |
Номер документу | 120947120 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: факту народження, з них: |
Цивільне
Зіньківський районний суд Полтавської області
Ситник О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні