12.08.2024 року КОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 533/845/23
Провадження № 1-кп/533/11/24
Ухвала
про проведення судового засідання у режимі ВКЗ
12 серпня 2024 року селище Козельщина
Козельщинський районний суд Полтавської області у складі головуючої судді ОСОБА_1 , розглянувши клопотання завідувача відділення Кременчуцького міжрайонного відділення судово-медичної експертизи Обласного бюро судово-медичної експертизи Полтавської обласної державної адміністрації Департаменту охорони здоров`я ОСОБА_2 про допит експерта у режимі відеоконференції,
- без участі сторін та інших учасників кримінального провадження,
УСТАНОВИВ:
У провадженні Козельщинського районного суду Полтавської області перебуває кримінальне провадження № 12021175520000299 від 10.07.2021 за обвинуваченням ОСОБА_3 та ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України.
Ухвалою суду від 24 червня 2024 року задоволено клопотання адвоката ОСОБА_5 про виклик у судове засідання судово-медичного експерта для допиту.
Цією є ухвалою суду викликано у судове засідання експерта Кременчуцького міжрайонного відділення судово-медичних експертиз Департаменту охорони здоров`я Полтавської обласної державної адміністрації - ОСОБА_6 .
Судове засідання призначено на 29 серпня 2024 року о 10 годині 00 хвилин у приміщенні Козельщинського районного суду Полтавської області.
07 серпня 2024 року до суду надійшло клопотання завідувача відділення Кременчуцького міжрайонного відділення судово-медичних експертиз ОСОБА_2 про проведення допиту експерта ОСОБА_6 у режимі відеоконференції з приміщення Крюківського районного суду м. Кременчук. Клопотання обґрунтоване відсутністю транспортного забезпечення та великим навантаженням експерта.
Суд, розглянувши клопотання, приходить до переконання, що воно підлягає задоволенню, керуючись таким.
Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», на всій території України введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який у подальшому було продовжено та триває й на даний час.
Відповідно до ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також, забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Згідно із ч. 1 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі:: 1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; 2) необхідності забезпечення безпеки осіб; 3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; 4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; 4-1) введення воєнного стану або під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану. Застосовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку. Учасникам кримінального провадження має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбачені цим Кодексом (ч. 2, 3 ст. 336 КПК України).
Якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому на території, яка перебуває під юрисдикцією суду, або на території міста, в якому розташований суд, судовий розпорядник або секретар судового засідання цього суду зобов`язаний вручити такій особі пам`ятку про її процесуальні права, перевірити її документи, що посвідчують особу, та перебувати поряд з нею до закінчення судового засідання (ч.7 ст. 336 КПК України).
Якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому поза територією юрисдикції суду та поза територією міста, в якому розташований суд, суд своєю ухвалою може доручити суду, на території юрисдикції якого перебуває така особа, здійснити дії, передбачені частиною сьомою цієї статті. Копія ухвали може бути надіслана електронною поштою, факсимільним або іншим засобом зв`язку. Суд, що отримав доручення, за погодженням із судом, що надав доручення, зобов`язаний у визначений в ухвалі строк організувати виконання зазначеного доручення (ч. 8 ст. 336 КПК України).
За ч. 12 ст. 336 КПК України дистанційне судове провадження згідно з правилами цієї статті може здійснюватися в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій під час здійснення судового провадження з будь-яких питань, розгляд яких віднесено до компетенції суду.
Зважаючи на введення воєнного стану в Україні, з метою охорони прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого та неупередженого судового розгляду, суд приходить до висновку про доцільність проведення судового засідання за участю експерта Кременчуцького міжрайонного відділення судово-медичних експертиз - ОСОБА_6 у режимі відеоконференції між Козельщинським районним судом Полтавської області та Крюківським районним судом м. Кременчука.
На підставі наведеного та керуючись ст. 336 КПК України суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання завідувача відділення Кременчуцького міжрайонного відділення судово-медичних експертиз ОСОБА_2 про проведення судового засідання у режимі відеоконференції - задовольнити.
Судове засідання, призначене на 29.08.2024 о 14 годині 00 хвилин, та інші засідання (за необхідності), за участю судово-медичного експерта - ОСОБА_6 здійснювати у режимі відеоконференції між Козельщинським районним судом Полтавської області та Крюківським районним судом м. Кременчука.
Доручити Крюківському районному суду м. Кременчука організацію проведення судового засідання у режимі відеоконференції на вказану час та дату та виконання дій, передбачених ч. 7, 8 ст. 336 КПК України.
Ухвалу суду негайно направити учасникам судового провадження та Крюківському районному суду м. Кременчук.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Козельщинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2024 |
Оприлюднено | 14.08.2024 |
Номер документу | 120947210 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження |
Кримінальне
Козельщинський районний суд Полтавської області
Козир В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні