Єдиний унікальнийномер 142/40/24
Номер провадження 2-о/142/16/24
У Х В А Л А
12 серпня 2024 року смт. Піщанка
Піщанський районний суд Вінницької області
В складі:
Головуючого судді Нестерука В.В.,
за участю секретаря судового засідання Яворської О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 ,заінтересована особаПіщанська селищнарада Вінницькоїобласті,про встановленняфакту родиннихвідносин, -
ВСТАНОВИВ:
23 січня 2024 року до Піщанського районного суду надійшла заява ОСОБА_1 , заінтересована особа Піщанська селищна рада Вінницької області, про встановлення факту родинних відносин, в якій заявник просить суд встановити факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , ІПН НОМЕР_2 , є внуком ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , свідоцтво про смерть серії НОМЕР_3 від 05.04.1999 року.
В обгрунтування вимог заяви зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_3 від 05.04.1999 року, яка є бабою ОСОБА_1 . Померла була зареєстрована та мешкала за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується випискою з погосподарської книги, №173 від 20.09.2023 року. На день смерті ОСОБА_3 залишилася спадщина, яка складається з земельної частки (паю) на території Чорноминської сільської ради у КСП ім. Чапаева, с. Чорномин площею 2,45 га., в умовних кадастрових гектарах, вартістю 56688,29 грн., згідно розпорядження Піщанської райдержадміністрації №23 від 23.01.2017 року. Відповідно до свідоцтва про народження НОМЕР_4 батьками ОСОБА_1 є ОСОБА_4 та ОСОБА_5 . Батько Заявника ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_4 , що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_5 . Разом з тим, Заявник не може звернутися до нотаріуса з заявою про відкриття спадщини так як відсутні будь-які документи на підставі якого можна підтвердити факт, що Заявник є внуком Померлої.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 23 січня 2024 року дану заяву було передано для розгляду судді Нестеруку В.В.
Ухвалою суду від 26 січня 2024 року відкрито провадження у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Піщанська селищна рада Вінницької області, про встановлення факту родинних відносин, призначено судове засідання на 9 годину 30 хвилин 20 лютого 2024 року.
20 лютого 2024 року за клопотанням представника заявника судове засідання в даній цивільній справі було відкладено на 11 годину 00 хвилин 21 березня 2024 року.
21 березня 2024 року у зв`язку з неявкою заявика та його представника судове засідання було відкладено на 13 годину 00 хвилин 22 квітня 2024 року.
22 квітня 2024 року за клопотанням представника заявника судове засідання було відкладено на 13 годину 00 хвилин 21 травня 2024 року.
Ухвалоюсуду від21травня 2024року судове засідання в даній цивільній справі було відкладено до 11 години 00 хвилин 14 червня 2024 року, визнано обов`язковою явку заявника ОСОБА_1 в наступне судове засідання для надання особистих пояснень.
14 червня 2024 року за клопотанням представника заявника в судовому засіданні було оголошено перерву для надання додаткових доказів до 09 години 00 хвилин 02 серпня 2024 року.
02 серпня 2024 року за клопотанням представника завяника судове засідання в даній цивільній справі було відкладено на 15 годину 30 хвилин 12 серпня 2024 року.
ОСОБА_6 та його представника адвокат Каленяк Е.А. в судове засідання 12 серпня 2024 року не з`явилися, проте від представника заявника на адресу суду надійшло клопотання про витрбування доказів, в якому він просить суд витребувати в Головного управління ПФУ у Вінницькій області (вулиця Зодчих, 22, м. Вінниця, Вінницька область, 21005) пенсійну справу ОСОБА_3 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка на момент отримання пенсії та смерті проживала в с. Чорномин Піщанського району Вінницької області, свідоцтво про смерть НОМЕР_3 від 05.04.1999 року, а також просить розглянути дане клопотання без участі заявника та його представника, а судове засідання проводити без їх участі. Клопотання обгрунтовує тим, що згідно із пунктом 4.8 розділу IV Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року N 22-1, паперові пенсійні справи зберігаються в органах, що призначають пенсії, за місцем проживання чи реєстрації або за місцем перебування пенсіонера. Таким чином, пенсіонер, його спадкоємець або представники пенсіонера/спадкоємця не позбавлені можливості ознайомитись з матеріалами пенсійної справи на прийомі в управлінні Пенсійного фонду України, в якому зберігається його пенсійна справа. Оскільки, станом на 09.08.2024 року будь-які документи які підтверджують факт родинних зв`язків між заявником ОСОБА_1 та померлою ОСОБА_3 відсутні, самостійно отримати матеріали пенсійної справи померлої заявник не може. Разом з тим, матеріали пенсійної справи ОСОБА_7 , містять відомості які допоможуть встановити факт родинних відносин між заявником ОСОБА_1 , та померлою ОСОБА_3 , зокрема копію паспорту, трудової книжки тощо, заявник самостійно надати зазначені документи до суду не може, а тому просить витребувати дані документи відповідно до ч. 1 ст.84 ЦПК України.
Заінтересована особа - Піщанська селищна рада Вінницької області свого уповаженого представника в судове засідання 12 серпня 2024 року не направила, проте на адресу суду від селищного голови Крижанівського О. надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника на підставі наявних письмових доказів на розсуд суду.
Враховуючи, що учасники не прибули в судове засідання, подавши на адресу суду відповідні клопотання про проведення судового засідання без їхньої участі, суд, вважає за можливе, здійснювати судовий розгляд у судовому засіданні без здійснення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, відповідно до вимог ч.2 ст.247 ЦПК України.
Оглянувши заяву про встановлення факту родинних відносин та додані до неї матеріали, виходячи зі змісту заявлених вимог, враховуючи докази, які підлягають дослідженню, суд приходить до висновку про відсутність підстав для ухвалення рішення в даному судовому засіданні та про доцільність задоволення клопотання представника заявника про витребування доказів виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно ст.80 ЦПК України, достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Згідно п. 4 ч. 2 ст. 43 ЦПК України, учасники справи зобов`язані подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази.
В частині 1 ст. 81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно ч. 5 ст. 81 ЦПК України, докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
В частині 1 ст. 83 ЦПК Укрїни передбачено, що сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
Згідно положень ч. 2 ст. 13 ЦПК України збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Згідно з частинами 1 та 2 статті 77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 293, п. 1 ч. 1 ст. 315 ЦПК України передбачено, що суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, зокрема, провстановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Зі змісту ст. 294 ЦПК України слідує, що під час розгляду справ окремого провадження суд зобов`язаний вживати заходів щодо всебічного, повного і об`єктивного з`ясування обставин справи та з метою з`ясування обставин справи суд може витребувати необхідні докази.
Відповідно до п. 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення" N 5 від 31.03.95 року, відповідно до п.1 ст.273 ЦПК суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, для оформлення права на пенсію в зв`язку із втратою годувальника.
Згідно із пунктом 4.8 розділу ІV Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 4.8. Заява, відомості з відповідних інформаційних систем, скановані копії документів, на підставі яких призначено (перераховано) пенсію та проводиться її виплата; інша інформація, з урахуванням якої визначаються розмір призначеної пенсії та розмір пенсії до виплати, обробляються в складі електронної пенсійної справи, що формується та ведеться відповідно до вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" та «Про захист персональних даних». Електронна пенсійна справа зберігається на базі централізованих інформаційних технологій. Документи, що надійшли у паперовій формі, обробляються, реєструються та зберігаються в органі, що призначає пенсію, за правилами, встановленими постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 року № 55 «Деякі питання документування управлінської діяльності»
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» персоніфіковані відомості, включені до електронної облікової картки особи, зберігаються протягом усього життя особи, а після її смерті - протягом 75 років.
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що на підставіписьмових доказів,які містятьсяв матеріалахпенсійної справи,суд зможевстановити наявністьабо відсутністьобставин,якими заявникобгрунтовує своївимоги, та іншіобставини,які маютьзначення длявирішення справи, атому у зв`язку з необхідністю витребування нових доказів вважає за необхідне в судому засіданні по даній справі слід оголосити перерву.
Керуючись ст. ст. 13, 43, 77, 80, 81, 83, ч. 2 ст. 247, 259-261, 293, 294, 315 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
В судовомузасіданні вцивільній справіза заявоюОСОБА_1 , заінтересована особа Піщанська селищна рада Вінницької області, про встановлення факту родинних відносин,оголосити перерву до 10 години 30 хвилин 12 вересня 2024 року.
Витребувати уГоловного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області пенсійну справу ОСОБА_3 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка на момент отримання пенсії та смерті проживала в с. Чорномин Піщанського району Вінницької області, свідоцтво про смерть НОМЕР_3 від 05.04.1999 року.
Копію ухвали направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (21005, м. Вінниця, вул. Зодчих, 22), для виконання.
Витребувані документи надати до Піщанського районного суду Вінницької області за адресою: смт. Піщанка, вул. Вишнева, 5, до початку наступного судового засідання 12 вересня 2024 року.
Роз`яснити, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин, протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Попередити відповідальних осіб, що відповідно до ч. 1 ст. 146 ЦПК України, у разі неподання письмових, речових чи електронних доказів, що витребувані судом, без поважних причин або без повідомлення причин їх неподання суд може постановити ухвалу про тимчасове вилучення цих доказів державним виконавцем для дослідження судом. Згідно положень п. 3 ч. 1 ст. 148 ЦПК України, у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі до від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
У разі неподання письмових, речових чи електронних доказів, що витребувані судом, без поважних причин або без повідомлення причин їх неподання суд може постановити ухвалу про тимчасове вилучення цих доказів державним виконавцем для дослідження судом.
Про дату, час та місце наступного судового засідання повідомити учасників справи.
Роз`яснити, що отримати інформацію щодо справи, що розглядається можна на веб-сторінці Піщанського районного суду на веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: https://court.gov.ua/fair/sud0219.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Піщанський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2024 |
Оприлюднено | 14.08.2024 |
Номер документу | 120958004 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Піщанський районний суд Вінницької області
Нестерук В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні