справа № 361/3011/24
провадження № 1-кс/361/1518/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.08.2024 м. Бровари
Слідчий суддя Броварського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши в судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого СВ Броварського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Броварської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024111130000851 від 24.03.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
07.08.2024 в провадження слідчого судді надійшло дане клопотання, з якого вбачається, що слідчим відділом Броварського РУП ГУНП в Київській області розслідується кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024111130000851 від 24.03.2024, за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 23.03.2024 приблизно о 16 годині 10 хвилин за адресою: водій ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (тверезий, пернсіонер), керуючи автомобілем марки «MITSUBISHI» моделі «OUTLANDER» реєстраційний номер НОМЕР_1 , рухаючись по а/д Київ-Чернігів 27 км + 350 м в межах м. Бровари в напрямку від м. Київ до м. Чернігів, проїжджаючи ділянку дороги за поворотом до с. Требухів, виконуючи перестроювання в ліву крайню смугу не надав перевагу у русі астомобілю марки «PEUGEOT» моделі «LANDTREK» реєстраційний номер НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (тверезий, в/ч НОМЕР_3 , командир батальйону, підполковник ЗСУ), який рухався в напрямку від м. Києва до м. Чернігів в центральній смузі для руху. В результаті ДТП ОСОБА_6 доставлено до КНП ІНФОРМАЦІЯ_3 , де встановлено діагноз: багатоуламковий внутрішньосуглобовий переламовивих правого кульшового суглобу із зміщенням уламків.
У ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в період часу з 01.04.2024 по 03.04.2024 проходив стаціонарне лікування у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що знаходиться за адресою : АДРЕСА_1 .
Доступ до документів, що містять охоронювану законом таємницю з можливістю її вилучення, а саме до історії хвороби ОСОБА_6 , що перебуває у приміщенні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », має виняткове значення для даного кримінального провадження, існує необхідність призначити судово-медичну експертизу для з`ясування тяжкості спричинених йому тілесних ушкоджень, для проведення якої експертам необхідно надати історію хвороби ОСОБА_6 , однак у будь-який інший спосіб отримати такі дані неможливо, тому перед судом ставиться питання надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме до історії хвороби ОСОБА_6 з можливістю її вилучення з КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що знаходиться за адресою : АДРЕСА_1 .
На розгляд клопотання слідчий та прокурор у судове засідання не прибули, повідомлялися судом належним чином, про причини неявки суд не повідомили.
В судове засідання повідомлений судом належним чином представник КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » не прибув, про причини неявки суд не повідомив.
Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши матеріали, додані до клопотання, слідчий суддя встановив наступне.
В силу ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, а заходами забезпечення кримінального провадження є, в тому числі тимчасовий доступ до речей та документів.
Частиною 1 статті 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Враховуючи, що вказана в клопотанні інформація має суттєве значення для забезпечення кримінального провадження, а саме: для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, без застосування заходів забезпечення кримінального провадження отримати дану інформацію неможливо, вказана інформація в силу п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України містить охоронювану законом таємницю, може бути використана по справі як доказ, існує обґрунтована підозра щодо вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 126 КК України, вважаю, що наявні всі підстави для задоволення клопотання.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 160, 163 КПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання - задовольнити.
Надати слідчому слідчого відділу Броварського РУП ГУНП в Київській області лейтенанту поліції ОСОБА_7 , слідчому слідчого відділу Броварського РУП ГУНП в Київській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 - дозвіл на тимчасовий доступ, до документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме до історії хвороби ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з можливістю її вилучення з приміщення КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що знаходиться за адресою : АДРЕСА_1 - для проведення судово-медичної експертизи.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 164 КПК України встановити строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення, по 13.09.2024 включно.
Згідно зі ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, за клопотанням сторони кримінального провадження, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.
Ухвала виготовлена в двох оригінальних примірниках, один з яких разом із копією ухвали надсилається суб`єкту звернення до слідчого судді з даним клопотанням для виконання вимог ч. 2 ст. 165 КПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Броварський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2024 |
Оприлюднено | 15.08.2024 |
Номер документу | 120963306 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Броварський міськрайонний суд Київської області
Сіренко Н. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні