Ухвала
від 08.08.2024 по справі 126/1935/24
БЕРШАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

про відкриття у спрощеному позовному провадженні

Справа № 126/1935/24

Провадження № 2/126/796/2024

"08" серпня 2024 р. м. Бершадь

Суддя Бершадського районного суду Вінницької області Хмель Р. В.,

розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участі третьої особи яка не заявляє самостійних вимог Бершадський відділ державної виконавчої служби у Гайсинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про звільнення від сплати аліментів,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до суду з позовом, в якому просить ухвалити рішення суду, яким звільнити його від сплати аліментів на користь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на утримання сина, а також звільнити від сплати заборгованості по аліментам.

Позовна заява подана з додержанням вимог статей 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб`єктивної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.

Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні.

У відповідності до статті 4 ЦПК України кожна особа (позивач) має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до частини першої статті 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

У відповідності до частини другої статті 19 ЦПК України цивільне судочинство у порядку позовного провадження здійснюється за правилами загального та спрощеного провадження.

Відповідно до частини першої статті 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: 1) малозначні справи; 2) що виникають з трудових відносин.

Згідно вимог частини другої статті 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Враховуючи положення ст.ст.19, 274. 276 ЦПК України вважаю, що справу можливо розглянути за правилами спрощеного позовного провадження.

Позовна заява змістом і формою відповідає загальним вимогам, передбаченим у статті 183 ЦПК України.

Із врахуванням вище викладеного, а також дотриманням вимог чинного законодавства, вважаю, що дану позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити спрощене позовне провадження у даній справі, призначивши дату, час і місце судового засідання, визначивши строк для подання відповідачем відзиву на позов.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст.187-193, 258, 259, 260, 261, 274, 277, 353 ЦПК України, суддя

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участі третьої особи яка не заявляє самостійних вимог Бершадський відділ державної виконавчої служби у Гайсинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про звільнення від сплати аліментів.

Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.

Призначити судове засідання в приміщенні Бершадського районного суду Вінницької області (Вінницька область, м. Бершадь, вул. Шевченка, 4) на 16.10.2024 на 10:00.

У відповідності із частиною четвертоюстатті 187 ЦПК Українивизначити відповідачеві строк для подання заяви із запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження шість днів з дня вручення ухвали.

Роз`яснити відповідачеві, що у відповідності із частиною п`ятоюстатті 277 ЦПК Україниякщо відповідач не подасть у встановлений судом строк такі заперечення, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин.

Відповідач у строк протягом п`ятнадцяти днів із дня вручення копії даної ухвали має право надіслати суду відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.

Окрім того, відповідач у вищезазначений строк має право надіслати позивачу, іншим відповідачам, а також третім особам копію відзиву та доданих до нього документів.

Роз`яснити відповідачеві, що у відповідності із частиною другоюстатті 191 ЦПК Україниу разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Також роз`яснити відповідачеві, що у відповідності із частиною першоюстатті 193 ЦПК Україниостанній має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.

Роз`яснити, що у відповідності із частиною другоюстатті 278 ЦПК Українипозивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач заперечення протягом строків, встановлених судом в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Встановити позивачеві строк у десять днів з дня отримання останнім відзиву, для подання відповіді на відзив, в якому викласти свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень і мотиви їх визнання або відхилення.

До відповіді на відзив, у відповідності із частиною третьоюстатті 179 ЦПК України, застосовуються правила, встановлені частинами третьою - п`ятоюстатті 178 цього Кодексу.

Встановити відповідачеві строк у сім днів з дня отримання останнім відповіді на відзив, для подання заперечення, в якому викласти свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення.

До заперечення, у відповідності із частиною третьоюстатті 180 ЦПК України, застосовуються правила, встановлені частинами третьою п`ятоюстатті 178 цього кодексу.

Відповідно до частини першої статті192та частини третьої статті278 ЦПК Українивстановити третій особі п`ятнадцятиденний строк і роз`яснити, що останні мають право подати у визначений судом строк пояснення щодо позову, а щодо відзиву протягом десяти днів із дня його отримання.

До відзиву третьої особи застосовуються правила, встановлені частинами третьою шостоюстатті 178 ЦПК України.

На виконання вимог частини першоїстатті 190 ЦПК Україникопію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленомустаттею 272 цього Кодексу.

На виконання вимог частини другоїстатті 190 ЦПК Україниодночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі учасникам справи надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Роз`яснити, що відповідно до ч.1ст. 212 ЦПК Україниучасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Учасник справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Р. В. Хмель

СудБершадський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення08.08.2024
Оприлюднено15.08.2024
Номер документу120966981
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —126/1935/24

Ухвала від 16.10.2024

Цивільне

Бершадський районний суд Вінницької області

Хмель Р. В.

Ухвала від 08.08.2024

Цивільне

Бершадський районний суд Вінницької області

Хмель Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні