Ухвала
від 12.08.2024 по справі 165/3639/24
НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 165/3639/24

провадження № 2/165/657/24

НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про направлення справи за підсудністю

12 серпня 2024 року м.Нововолинськ

Суддя Нововолинського міського суду Волинської області Гайворонський О.В., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог ОСОБА_2 , до Виконавчого комітету Маріупольської міської ради, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог Комунальне комерційне підприємство «Міське бюро технічної інвентаризації - Маріупольська нерухомість», про визнання права власності на нерухоме майно,

встановив:

09 серпня 2024 року до Нововолинського міського суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 , третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог ОСОБА_2 , до Виконавчого комітету Маріупольської міської ради, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог Комунальне комерційне підприємство «Міське бюро технічної інвентаризації - Маріупольська нерухомість», про визнання права власності на нерухоме майно.

Предметом позову є визнання права власності на квартиру за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до ч.1 ст.30ЦПК України встановлені правила виключної підсудності, визначено, що позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.

Виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна.

Виключна підсудність є особливим видом територіальної підсудності, правила якої забороняють застосування при пред`явленні позову інших норм, що регулюють інші види територіальної підсудності, передбачені устаттях 27-29 ЦПК України.

Відповідно до ч. 1ст. 181 ЦК Українидо нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.

При цьому, виключна підсудність є пріоритетною над загальною.

Правила виключної підсудності застосовуються до позовів з приводу нерухомого майна, стосуються позовів з приводу будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно: земельні ділянки, будинки, квартири тощо, зокрема щодо права власності на нерухоме майно, а також щодо речових прав на нерухоме майно, дійсності (недійсності) договорів щодо такого майна або спорів з приводу невиконання стороною договору, об`єктом якого є нерухоме майно тощо.

Відповідно до ст.378ЦПК України прийняте судом рішення з порушенням правил територіальної підсудності є підставою для його скасування судом апеляційної інстанції з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.

За допомогою правил про підсудність забезпечується також рівність всіх громадян перед законом і судом. Будучи одним з проявів цієї конституційної засади, чітко встановлена законом підсудність набуває ознак суб`єктивного права людини на законного суддю, тобто права будь-якої людини знати наперед, який саме суд і в якому складі відповідно до закону правомочний здійснювати стосовно нього судове провадження, якщо така необхідність виникне.

Відтак, оскільки, спір виник, зокрема, з приводу визнання права власності на квартиру, що розташована в м.Маріуполі Донецької області, а тому до даних правовідносин застосовуються правиластатті 30 ЦПК України.

За таких обставин суд приходить до висновку, що дана справа не підсудна Нововолинському міському суду Волинської області.

Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 31 ЦПК Українисуд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Враховуючи те, що спір стосується нерухомого майна, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , а позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна, тому справа територіально підсудна Орджонікідзевському районному суду м.Маріуполя.

Разом з тим, розпорядженням Верховного Суду № 1/0/9-22 від 06.03.2022 «Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану», відповідно до ч. 7 ст. 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», враховуючи неможливість здійснювати правосуддя під час воєнного стану змінено територіальну підсудність судових справ, зокрема: з Орджонікідзевського районного суду м.Маріуполя на Ленінський районний суд м. Дніпропетровська.

Враховуючи викладене та виключну підсудність, суд вважає за необхідне направити цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог ОСОБА_2 , до Виконавчого комітету Маріупольської міської ради, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог Комунальне комерційне підприємство «Міське бюро технічної інвентаризації - Маріупольська нерухомість», про визнання права власності на нерухоме майно за підсудністю до Ленінського районного суду м. Дніпропетровська.

Відповідно до ч.3ст.31 ЦПК України, передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Згідно ч.2ст. 32 ЦПК України, справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.30,31,32,187,260 ЦПК України,

постановив:

Справу за позовом ОСОБА_1 , третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог ОСОБА_2 , до Виконавчого комітету Маріупольської міської ради, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог Комунальне комерційне підприємство «Міське бюро технічної інвентаризації - Маріупольська нерухомість», про визнання права власності на нерухоме майно передати на розгляд за територіальною підсудністю до Ленінського районного суду м. Дніпропетровська (вул.Коробова, 6, м.Дніпро, Дніпропетровська область, 49000).

Роз`яснити учасникам справи, що передача справи, з підстав зазначених вище в ухвалі, здійснюється не пізніше п`яти днів після закінчення строку на оскарження ухвали суду, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Копію ухвали надіслати учасникам по справі.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Волинського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

У разі якщо ухвала суду не була вручена у день її проголошення, учасник справи має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

Суддя підпис Олександр ГАЙВОРОНСЬКИЙ

СудНововолинський міський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення12.08.2024
Оприлюднено15.08.2024
Номер документу120974200
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності

Судовий реєстр по справі —165/3639/24

Ухвала від 13.09.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Дніпропетровська

Мовчан Д. В.

Ухвала від 13.09.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Дніпропетровська

Мовчан Д. В.

Ухвала від 12.08.2024

Цивільне

Нововолинський міський суд Волинської області

Гайворонський О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні