Ухвала
від 06.08.2024 по справі 370/2784/23
МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Д.Ростовського, 35, смт. Макарів, Київська область, 08001, тел/факс (04578)5-13-39, e-mail inbox@mk.ko.court.gov.ua

У Х В А Л А

"06" серпня 2024 р. Справа № 370/2784/23

Макарівський районний суд Київської області у складі головуючого судді Білоцької Л.В., із секретарем Хоменко О.В., під час розгляду у відкритому підготовчому засіданні у порядку загального позовного провадження у залі суду у смт Макарів Київської області цивільної справи за позовом

ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про припинення права спільної часткової власності, виділення в натурі частини нерухомого майна,

в с т а н о в и в :

У підготовчому засіданні на обговорення поставлено питання про прийняття до спільного розгляду з первісним позовом зустрічного позову ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про поділ в натурі домоволодіння та встановлення порядку користування земельною ділянкою.

Позивач ОСОБА_1 та її представник адвокат Резнік К.О. щодо прийняття зустрічного позову заперечили, посилаючись на те, що позовні вимоги за зустрічним позовом є такими ж як і за первісним.

Відповідач ОСОБА_2 та його представник адвокат Чигринов А.В. просили прийняти до спільного розгляду з первісним позовом зустрічний позов, оскільки у ньому додатково міститься вимога про встановлення порядку користування земельною ділянкою та виділення частки в натурі.

Вислухавши сторін та їх представників, вирішуючи питання про прийняття зустрічного позову, суд керується наступним.

Відповідно до п. 10 ч. 2 ст. 197 ЦПК України у підготовчому засіданні суд вирішує заяви та клопотання учасників справи.

Згідно з ч.ч. 2, 3 ст.193 ЦПК України зустрічнийпозов приймаєтьсядо спільногорозгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову. Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об`єднуються в одне провадження з первісним позовом.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що зустрічний позов за формою та змістом відповідає вимогам ст. 194 ЦПК України, поданий з додержанням вимог ст. 175, 177 ЦПК України, підстави для застосування статті 185 ЦПК України відсутні, та враховуючи, що обидва позови хоча й схожі за вимогами у певній частині, проте не містять ідентичних вимог, вони взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, а саме виникли з одних правовідносин і задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову, тому зустрічний позов слід прийняти до спільного розгляду з первісним позовом, вимоги за зустрічним позовом об`єднати в одне провадження з первісним позовом.

Керуючись вимогами ст. ст. 193, 260, 261, 353, 355 ЦПК України,

п о с т а н о в и в :

Зустрічний позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про поділ в натурі домоволодіння та встановлення порядку користування земельною ділянкою, прийняти до спільного розгляду та об`єднати в одне провадження з первісним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про припинення права спільної часткової власності, виділення в натурі частини нерухомого майна, та присвоїти єдиний унікальний номер справи 370/2784/23.

Відповідач за зустрічним позовом має право протягом 15 днів з дня вручення йому ухвали про прийняття зустрічного позову до спільного розгляду з первісним позовом та об`єднання вимог за зустрічним позовом в одне провадження з первісним позовом надіслати: суду - відзив на зустрічний позов і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують заперечення проти зустрічного позову; позивачу за зустрічним позовом - копію відзиву на зустрічний позов та доданих до нього документів.

Позивач зазустрічним позовоммає правоподати відповідьна відзивна зустрічнийпозов протягом5днів здня врученняйому відзивуна зустрічнийпозов,відповідач зазустрічним позовоммає правоподати запереченняна відповідьна відзивна зустрічнийпозов протягом5днів здня врученняйому відповідіна відзивна зустрічнийпозов. Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, а у судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, чи розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи - з моменту її підписання суддею.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Повний текст ухвали виготовлено 12.08.2024 року.

Суддя Л.В. Білоцька

СудМакарівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення06.08.2024
Оприлюднено15.08.2024
Номер документу120975020
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них дарування

Судовий реєстр по справі —370/2784/23

Ухвала від 23.12.2024

Цивільне

Макарівський районний суд Київської області

Білоцька Л. В.

Ухвала від 13.09.2024

Цивільне

Макарівський районний суд Київської області

Білоцька Л. В.

Ухвала від 13.09.2024

Цивільне

Макарівський районний суд Київської області

Білоцька Л. В.

Ухвала від 06.08.2024

Цивільне

Макарівський районний суд Київської області

Білоцька Л. В.

Ухвала від 06.08.2024

Цивільне

Макарівський районний суд Київської області

Білоцька Л. В.

Ухвала від 15.11.2023

Цивільне

Макарівський районний суд Київської області

Білоцька Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні