Ухвала
від 05.08.2024 по справі 691/861/24
ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 691/861/24

провадження № 2/691/480/24

УХВАЛА

05 серпня 2024 року м. Городище

Суддя Городищенського районного суду Черкаської області Савенко О.М., отримавши позовну заяву з додатками ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участю третьої особи Органу опіки та піклування виконавчого комітету Журавської селищної ради про встановлення місця проживання дитини,-

встановив :

01 серпня 2024 року до Городищенського районного суду Черкаської області надійшла позовна заява з додатками ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участю третьої особи Органу опіки та піклування виконавчого комітету Журавської селищної ради про встановлення місця проживання дитини.

Згідно до Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01 серпня 2024 року цивільну справу №691/861/24 провадження №2/691/480/24 передано для розгляду судді Городищенського районного суду Черкаської області Савенко О.М..

При отриманні позовної заяви, відповідно до ст.185 ЦПК України, суддя зобов`язаний перевірити дотримання позивачем вимог ст.175-177 ЦПК України.

Опрацювавши позовну заяву з додатками ОСОБА_1 , вбачаю підстави звернути увагу на наступне.

Так, за змістом ст.4 ЦПК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів і за ст. 13 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Подання позовної заяви до суду має відбуватися із дотриманням певних умов визначених ЦПК України.

Положенням ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод, визначено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру. В рішенні Європейського Суду з прав людини в справі Жоффер де ля Прадель проти Франції від 16 грудня 1992 року зазначено, що не повинно бути занадто формального ставлення до передбачених законом вимог, так як доступ до правосуддя повинен бути не лише фактичним, але й реальним. Згідно з рішень Європейського Суду з прав людини від 20 травня 2010 року у справі "Пелевін проти України" та від 30 травня 2013 року у справі "Наталія Михайленко проти України", право на доступ до суду не є абсолютним та може підлягати обмеженням, оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання державою, регулювання може змінюватися у часі та місці відповідно до потреб те ресурсів суспільства та окремих осіб. Отже, кожна держава встановлює правила судової процедури, зокрема й процесуальної заборони та обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух. Доступ до правосуддя здійснюється шляхом точного, послідовного і неухильного дотримання процесуального алгоритму, що передбачений, зокрема, Цивільним Процесуальним Кодексом України.

Відповідно до вимог ст.187 ЦПК України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження, суд, відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви, або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченою ст.185 цього Кодексу.

За правилами цивільного процесуального законодавства позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України «Позовна заява» та вимогам статті 177 цього Кодексу «Документи, що додаються до позовної заяви».

Відповідно до п. 2 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Як вбачається із змісту позовної заяви, у ній не вказано статус третьої особи, як і не вірно вказана назва сторони та інформація про її місцезнаходження, що перешкоджає суду здійснити виклик сторони до суду та повідомити в належний спосіб про розгляд цивільної справи.

Так, позивачу необхідно уточнити процесуальний статус сторони відповідно до ст.ст.52, 53 ЦПК України, остільки треті особи можуть заявляти самостійні вимоги та не заявляти самостійні вимоги щодо предмета спору, і можуть виступати у справі на стороні позивача або відповідача, тому зазначений у позовній заяві статус третьої особи, не узгоджуються із вимогами ЦПК України. При цьому, суд враховує, що позовну заяву з додатками подано представником позивача ОСОБА_3 в електронній формі з використанням підсистеми «Електонний суд», шляхом заповнення форм процесуальних документів відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему, якою не передбачено назву третьої особи, проте позивачу слід належно мотивувати за текстом позовної заяви статус вище вказаної сторони у справі. Крім того, третьою особою зазначено Орган опіки та піклування виконавчого комітету Журавської селищної ради і вказано адресу с.Журавка Шполянського району Черкаської області, що не відповідає адміністративно-територіальному устрою Шполянського і Городищенського районів (колишні). Позивачу необхідно вказати вірним назву третьої особи, остільки відповідно до Постанови Верховної Ради України №807-ІХ від 17 липня 2020 року «Про утворення та ліквідацію районів», Городищенський район Черкаської області був ліквідований і включений до складу нових Черкаського району та Звенигородського району, що має бути враховано заявником при написанні заяви. Згідно п. 1 Рішення Селищенської сільської ради від 07 грудня 2020 року №2-2/VІІІ Про початок реорганізації сільських рад шляхом приєднання до Селищенської сільської ради розпочато процедуру реорганізації Журавської сільської ради Городищенського району Черкаської області та її виконавчого комітету шляхом приєднання до Селищенської сільської ради та її виконавчого комітету. Пунктом 2 вказаного Рішення визначено, що Селищенська сільська рада є правонаступником всього майна, прав та обов`язків Журавської сільської ради Городищенського району Черкаської області.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 175 - 177 ЦПК України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на вище зазначене, вважаю, що позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху, з наданням позивачеві строку для усунення її недоліків п`ять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст. ст.175 - 177, 185, 498, 499 ЦПК України, суддя,-

постановив :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участю третьої особи Органу опіки та піклування виконавчого комітету Журавської селищної ради про встановлення місця проживання дитини - залишити без руху.

Позивачу ОСОБА_1 усунути недоліки позовної заяви, вказані в ухвалі Городищенського районного суду Черкаської області від 05 серпня 2024 року - вказати у позовній заяві статус, вірну назву та інформацію про місцезнаходження третьої особи.

Встановити позивачу ОСОБА_1 строк для усунення недоліків, вказаних в ухвалі Городищенського районного суду Черкаської області від 05 серпня 2024 року - п`ять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Повідомити позивача ОСОБА_1 про необхідність виправити недоліки, зазначені в мотивувальній частині ухвали, протягом п`яти днів з дня отримання ухвали.

Роз`яснити позивачу ОСОБА_1 , що у разі не виконання ухвали суду в зазначений судом строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута з додатками позивачу.

Копію ухвали суду, для відому та виконання, направити позивачу, представнику позивача.

Ухвала суду оскарженню, в апеляційному порядку, не підлягає.

Суддя О.М.Савенко

СудГородищенський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення05.08.2024
Оприлюднено15.08.2024
Номер документу120975896
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —691/861/24

Ухвала від 09.10.2024

Цивільне

Городищенський районний суд Черкаської області

Савенко О. М.

Ухвала від 14.08.2024

Цивільне

Городищенський районний суд Черкаської області

Савенко О. М.

Ухвала від 05.08.2024

Цивільне

Городищенський районний суд Черкаської області

Савенко О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні