Справа № 2-167/2008
Провадження № 2-в/181/2/24
У ХВ АЛ А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"14" серпня 2024 р. с-ще. Межова
Межівський районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючої судді Літвінової Л.Ф.,
за участі секретаря судового засідання Остапенко А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в смт. Межова питання про відновлення втраченого судового провадження ініційоване ухвалою Межівського районного суду Дніпропетровської області від 27 червня 2024 року у цивільній справі за заявою Акціонерного банку «Український комунальний банк» про видачу судового наказу про стягнення боргу по кредитному договору ОСОБА_1 ,
ВСТАНОВИВ:
27 червня 2024 року до Межівського районного суду Дніпропетровської області надійшла ухвала Межівського районного суду Дніпропетровської області від 27 червня 2024 року про відновлення втраченого судового провадження у цивільній справі за заявою Акціонерного банку «Український комунальний банк» про видачу судового наказу про стягнення боргу по кредитному договору ОСОБА_1 .
Ухвалою Межівського районного суду Дніпропетровської області від 28 червня 2024 року відкрито провадження по відновлення втраченого провадження по справі, призначено судове засідання.
Сторони у судове засідання не з`явилися.
Суд, дослідивши матеріали долучені до заяви, вважає що необхідно відновити втрачене судове провадження, виходячи з наступного.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Кремінським районним судом Луганської області 29 жовтня 2008 року було винесено судовий наказ у цивільній справі №2-н-167/08, за заявою Акціонерного банку «Український комунальний банк» про видачу судового наказу про стягнення боргу по кредитному договору ОСОБА_1 .
Зазначене рішення Кремінського районного суду Луганської області від 29 жовтня 2008 року набрало законної сили 21 листопада 2008 року
Відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №2І02-ІХ в Україні введено воєнний стан.
Відповідно розпорядження Верховного суду України від 06.03.2022 року № 1/0/9-22 «Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану», територіальна підсудність Кремінського районного суду Луганської області змінена на Межівський районний суд Дніпропетровської області.
За даними Межівського районного суду Дніпропетровської області вказана цивільна справа з Кремінського районного суду Луганської області до Межівського районного суду Дніпропетровської області не надходила.
Отже, на даний час цивільна справа №2-н-167/08 залишилась у Кремінському районному суді Луганської області, в м. Кремінна, яке є тимчасово окупованою територією, тобто вважається втраченою.
Згідно перевірки Єдиного реєстру судових рішень судовий наказ Кремінського районного суду Луганської області №2-н-167/08 від 29 жовтня 2008 року у цивільній справі за заявою Акціонерного банку «Український комунальний банк» про видачу судового наказу про стягнення боргу по кредитному договору ОСОБА_1 в Реєстрі відсутнє.
Разом з тим, заявником до матеріалів заяви додано: копію судового наказу Кремінського районного суду Луганської області №2-н-167/08 від 29 жовтня 2008 року.
Відповідно до ст. 488 ЦПК України відновлення втраченого повністю або частково судового провадження в цивільній справі, закінченій ухваленням рішення або у якій провадження закрито, проводиться у порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно із ч. 1 ст. 489 ЦПК України передбачено, що втрачене судове провадження у цивільній справі може бути відновлене за заявою учасника справи або за ініціативою суду.
Частиною 3 ст. 491 передбачено, що до заяви про відновлення втраченого судового провадження додаються документи або їх копії, навіть якщо вони не посвідчені в установленому порядку, що збереглися в заявника або у справі, копії заяви відповідно до кількості учасників справи, а у разі необхідності - клопотання про поновлення строку на подання заяви про відновлення втраченого судового провадження.
Відповідно до ст. 493 ЦПК України, при розгляді заяви про відновлення втраченого судового провадження суд бере до уваги: 1) частину справи, яка збереглася (окремі томи, жетони, матеріали з архіву суду тощо); 2) документи, надіслані (видані) судом учасникам судового процесу та іншим особам до втрати справи, копії таких документів; 3) матеріали виконавчого провадження, якщо воно здійснювалося за результатами розгляду справи; 4) будь-які інші документи і матеріали, подані учасниками судового процесу, за умови, що такі документи і матеріали є достатніми для відновлення справи; 5) відомості з Єдиного державного реєстру судових рішень; 6) дані, що містяться в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі; 7) будь-які інші відомості, документи тощо, отримані у законний спосіб з інших офіційних джерел.
Європейський суд з прав людини зауважує, що національні суди мають вибирати способи такого тлумачення, які зазвичай можуть включати акти законодавства, відповідну практику, наукові дослідження тощо (VOLOVIK v. UKRAINE, №15123/03, §45, ЄСПЛ, 06 грудня 2007 року).
Відновлення втраченого судового провадження провадиться за загальними правилами ЦПК України, встановленими для розгляду справ позовного провадження з урахуванням особливостей справ про відновлення втраченого судового провадження, передбачених статтями 493 і 494 ЦПК України.
У відповідності до вимог ст. 494 ЦПК України на підставі зібраних і перевірених матеріалів суд ухвалює рішення про відновлення втраченого провадження повністю або в частині, яку, на його думку, необхідно відновити. У рішенні суду про відновлення втраченого судового провадження зазначається, на підставі яких конкретно даних, поданих суду і досліджених у судовому засіданні з участю всіх учасників цивільного процесу з утраченого провадження, суд вважає установленим зміст відновленого судового рішення, наводяться висновки суду про доведеність того, які докази досліджувалися судом і які процесуальні дії вчинялися з утраченого провадження.
Згідно ч. 3, ч. 4 ст. 494 ЦПК України у разі недостатності зібраних матеріалів для точного відновлення втраченого судового провадження суд відмовляє у відновленні втраченого судового провадження і роз`яснює учасникам справи право на повторне звернення з такою самою заявою за наявності необхідних документів.
Відновлення втраченого провадження замінює втрачені оригінали процесуальних документів, які містились у втраченій цивільній справі.
Таким чином, приймаючи до уваги надану заявником копію судового наказу Кремінського районного суду Луганської області №2-н-167/08 від 29 жовтня 2008 року, зміст якого необхідно відновити, суд, вважає, можливим відновити втрачене судове провадження в частині судового наказу від 29 жовтня 2008 року.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.12, 81, 83, 84, 89, 488, 493, 494, 408 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Відновити втрачене судове провадження по цивільній справі за заявою Акціонерного банку «Український комунальний банк» про видачу судового наказу про стягнення боргу по кредитному договору ОСОБА_1 , в частині судового наказу Кремінського районного суду Луганської області від 29 жовтня 2008 року у справі №2-н-167/08, згідно тексту якого:
(повне найменування суду)
С У Д О В И Й Н А К А З
29 жовтня 2008 року Номер справи 2 - Н 167/08
_____ Кремінна _
(місто)
Суддя Кремінського районного суду Луганської області
(повне найменування суду)
(прізвище, ініціали судді)
Розглянувши заяву Акціонерний банк "Український комунальний банк"_____
(указати ім`я (найменування) заявника)
про видачу судового наказу про стягнення боргу по кредитному договору
(указати ім`я (найменування) заявника)
Болгарєва Бориса Миколайовича
відповідно до ст. ст. 526, 610, 611, 615,624,1049,1050 ЦК України, 102-105, 212-213 ЦПК України
(посилання на закон, на підставі якого підлягають задоволенню заявлені вимоги)
НАКАЗУЮ:
1.Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 _____
(повне ім`я (найменування) боржника)
проживає АДРЕСА_1
(місце проживання або місцезнаходження боржника)
(розрахунковий рахунок боржника (юридичної особи) в установі банку, з якого потрібно стягнути кошти)
(за наявності ідентифікаційний код суб`єкта господарської діяльності (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер для фізичних осіб , платників податків)
на користь Акціонерного банку " «Український комунальний банк"
(повне ім`я (найменування ) стягувача)
р/р НОМЕР_1 СФ АБ "Укркомунбанк»" МФО 304740, код 26229800
(розрахунковий рахунок стягувача (юридичної особи) в установі банку, на який потрібно стягнути кошти)
м. Кремінна, пров. Октябрський,7 Луганської обл.
(місце проживання або місцезнаходження стягувача)
заборгованість за кредитним договором у сумі 31068 (тридцять одна тис. шістдесят вісім) грн 61 коп.
(за наявності ідентифікаційний код суб`єкта господарської діяльності (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер для фізичних осіб , платників податків)
(указати що саме, суму в гривнях цифрами і словами)
2.Стягнути з боржника на користь стягувача
(указати суму в гривнях цифрами і словами)
при подачі заяви.
3.Стягнути з боржника на користь держави судовий збір
4.Судовий наказ після набрання ним законної сили видати стягувачу.
Суддя
(підпис) (ініціали, прізвище судді, який видав судовий наказ )
Місце печатки суду
Згідно зі статтею 104 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) боржник має право в разі заперечення проти вимог стягувача протягом десяти днів з дня отримання судового наказу подати заяву про його скасування.
Відповідно до статті 105 ЦПК України в разі ненадходження заяви від боржника протягом трьох днів після закінчення строку на її подання та за наявності даних про отримання боржником копії наказу, судовий наказ набирає законної сили і суд видає його стягувачеві для пред`явлення до виконання.
Заява боржника про скасування судового наказу, що подана в установлений строк розглядається судом протягом п`яти днів з дня її надходження без судового розгляду і виклику сторін, про що постановляється ухвала, якою скасовується судовий наказ (стаття 106 ЦПК).
Продовження додатка 47 Зворотний бік
Судовий наказ набрав чинності 21 листопада 2008 року.
Суддя
(підпис) (ініціали, прізвище судді, який видав судовий наказ )
Місце печатки суду
Відмітки про виконання судового наказу
Дата надходження судового наказу на виконання Повне найменування установи, підприємства, організації, у якій знаходився судовий наказ на виконанніЗагальна сума, відрахована за судовим наказомДата повернення судового наказу до органу державної виконавчої служби чи стягувачеві Підстава повернення судового наказуПідпис керівника установи, підприємства, організації (з прикладанням печатки)Примітки
Інші відмітки
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня складення ухвали. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбаченоЦПК України. В разі, якщо ухвала була постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, то вона набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Л. Ф. Літвінова
Суд | Межівський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2024 |
Оприлюднено | 15.08.2024 |
Номер документу | 120995157 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про відновлення втраченого провадження |
Цивільне
Межівський районний суд Дніпропетровської області
Літвінова Л. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні