КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
13 серпня 2024 року м. Кропивницький Справа № 340/5280/24
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Казанчук Г.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ; адреса фактичного місця проживання: АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради (вул. Архітектора Паученка, 41/26, м. Кропивницький, Кіровоградська область, 25006; ЄДРПОУ 43947572) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою, в якій просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення Управління праці та соціального захисту населення Фортечного району Департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради від 24.04.2024 року щодо відмови у призначені допомоги на проживання внутрішньо переміщеній особі - ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП НОМЕР_2 ); ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 (РНОКПП НОМЕР_3 );
- зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Подільського району Департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради призначити та виплатити допомогу на проживання внутрішньо переміщеної особи з 01 березня 2024 року ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП НОМЕР_2 ); ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 (РНОКПП НОМЕР_3 ).
Згідно довідки про взяття на облік внутрішньо переміщену особу №3525-5002338170 від 22.11.2022 ОСОБА_1 є внутрішньо переміщеною особою.
При ознайомленні з матеріалами позовної заяви, встановлено, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України.
Так, згідно з пункту 4 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
В позовній заяві позивач в якості відповідача зазначає Департамент соціальної політики Кропивницької міської ради, однак позовні вимоги спрямовані до Управління праці та соціального захисту населення Фортечного району Департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради, яке відповідачем у справі не зазначено. В той же час до Департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради не спрямована жодна позовна вимога.
Тому на виконання вказаних недоліків позовної заяви позивачу необхідно уточнити суб`єктний склад відповідачів та/або зміст заявлених позивних вимог.
Також відповідно до частини 3 статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно частини 1 статті 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За приписами статті 4 Закону України Про судовий збір встановлені ставки судового збору, зокрема, за подання адміністративного позову немайнового характеру фізичною собою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1211,20 грн.), який станом на 01.01.2024 р. складає 3028,00 грн.
У цій позовній заяві заявлено позовні дві вимоги немайнового, одна із яких є за суттю похідною позовною вимогою, за які необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1211,20 грн.
Доказів сплати судового збору позивач суду не надав, натомість подав клопотання про звільнення від сплати судового збору. Заяву обґрунтовує тим, що вона і діти є внутрішньо переміщеними особами, не можуть повернутися на постійне місце проживання з якого перемістилися (місто Херсон - зона активних бойових дій), це потребує значних витрат на оренду житла в м. Кропивницькому, витрат потребує забезпечення нагальних потреб дітей( харчування, оплата розвитку і навчальних послуг, придбання одягу та предметів вжитку тощо). Соціальних виплат, які були припинені і за відновленням яких вона звертається до суду, ледь вистачає на покриття оренди житла. Батько дітей ОСОБА_4 , аліменти на дітей тривалий час не сплачує, у зв`язку з чим позивачка вимушена була звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів (справа ще не розглянута).
Надаючи правову оцінку поданій заяві, суддя зазначає наступне.
Згідно частини 1 статті 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Водночас, статтею 8 Закону України "Про судовий збір" перелічені умови, за яких суд може відстрочити, розстрочити або звільнити сторону від сплати судового збору, а саме:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.
Позивачка надала суду відомості про доходи за попередні 12 місяців (річний дохід).
Згідно згадуваних відомостей річний дохід сім`ї ОСОБА_5 складає 477174,05 грн., 5% від якого складає 23858,70 грн. Вказана сума перевищує розмір судового збору, який необхідно сплатити до суду.
Станом на час звернення позивачки до суду з цим позовом, згідно відомостей з Єдиного державного реєстру судових рішень шлюб між нею та ОСОБА_4 не розірвано.
Також суддя зауважує, що звільнення від сплати судового збору згідно статті 8 Закону України "Про судовий збір" є правом, а не обов`язком суду.
Оскільки суду не доведено неспроможність сплатити судовий збір за подання цієї позовної заяви, враховуючи вищевикладені обставини, суддя не вбачає підстав для задоволення заяви про звільнення від сплати судового збору саме за пунктом 1 частини1 статті 8 Закону України "Про судовий збір".
Таким чином, на виконання вказаного недоліку позовної заяви позивачу/представнику позивача необхідно надати суду докази сплати судового збору у розмірі 1211,20 грн. або докази наявності пільг щодо сплати судового збору у відповідності до статті 5 Закону України "Про судовий збір".
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Зважаючи на вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху з встановленням строку для усунення недоліків.
Керуючись статтями 160, 161, 169 КАС України, суддя, -
УХВАЛИЛА:
Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
Повідомити особу, що подала позовну заяву про необхідність виправити вказані в описовій частині ухвали недоліки позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання ухвали.
Роз`яснити особі, що подала позовну заяву, що у разі не усунення вказаних недоліків позовної заяви у встановлений строк, остання буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала судді набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Г.П. КАЗАНЧУК
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2024 |
Оприлюднено | 16.08.2024 |
Номер документу | 121006102 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо забезпечення права особи на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
Г.П. КАЗАНЧУК
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні