ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
Справа № 500/4991/24
14 серпня 2024 рокум.ТернопільСуддя Тернопільського окружного адміністративного суду Юзьків М.І., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали ОСОБА_1 до Підгороднянської сільської ради про зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовом до Підгороднянської сільської ради, у якому просить:
зобов`язати Підгороднянську сільську раду зареєструвати ОСОБА_1 та членів її родини на юридичну адресу її власності.
Відповідно до вимог пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161,172 цього Кодексу.
Позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 161 КАС України, та містить такі недоліки.
Згідно пунктів 4-5 частини 5 статті 160 КАС України встановлено, що в позовній заяві зазначаються:
- зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Суд звертає увагу позивачки, що під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно з частиною першою статті 5 КАС України, який має бути сформульований максимально чітко і зрозуміло, оскільки від якості позовної заяви, юридично правильного змісту позовних вимог, зазначення способу судового захисту залежить швидкий і ефективний розгляд справи.
З вищевикладеного можна зробити висновок про те, що формулювання позовних вимог юридично правильного змісту з максимальною чіткістю і зрозумілістю є основним та першочерговим обов`язком позивача при зверненні до суду з позовною заявою, оскільки, судом справа розглядається виходячи з позовних вимог та їх змісту і викладу, що в подальшому, в разі задоволення позову безпосередньо впливає на можливість виконання судового рішення.
Під вимогою розуміється матеріально-правова вимога, тобто предмет позову, який є одночасно способом захисту порушеного права. Підстава позову - це фактичні обставини, на яких ґрунтуються вимоги позивача. Предмет і підстава позову сприяють з`ясуванню наявності і характеру спірних правовідносин між сторонами, застосуванню необхідного способу захисту права, визначенню кола доказів, необхідних для підтвердження наявності конкретного цивільного права і обов`язку.
Зі змісту поданої позовної заяви встановлено, що позивачкою в прохальній частині викладено вимоги з наступним формулюванням, зокрема:
"зобов`язати Підгороднянську сільську раду зареєструвати ОСОБА_1 та членів її родини на юридичну адресу її власності".
Однак, в порушення вимог частини п`ятої статті 160 КАС України, позивачка в позовних вимогах не зазначає та не конкретизує адресу місцезнаходження об`єкту, який належить їй на праві власності та щодо якого вона виявила намір зареєструвати місце проживання.
Крім того, суд звертає увагу, що позовні вимоги заявлені позивачкою не лише стосовно неї, але й членів її родини, процесуальний статус яких нею не визначено. В позовній заяві позивачка не вказує, хто саме належить до членів її родини. При цьому будь-яких доказів наявності у позивачки - ОСОБА_1 повноважень заявляти позов в інтересах членів її родини позов також не містить.
Суд зазначає, що в розумінні вимог статей 6, 46 КАС України позивачем у справі є особа, яка звертається до суду за захистом порушеного права рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень.
Разом з тим, із позовної заяви незрозуміло не лише хто є членами родини позивачки, але і яке право таких осіб є порушено та потребує судового захисту в порядку адміністративного судочинства в межах заявлених позовних вимог.
Вказані недоліки позовної заяви мають бути усунені шляхом надання до суду позову, в якому, окрім іншого слід визначити позивачів у справі та зазначити яке саме право такої особи, яке є порушеним та потребує судового захисту в порядку адміністративного судочинства.
Разом з тим суд роз`яснює, що у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 Закону України "Про судовий збір" за подання позову немайнового характеру.
Згідно з частинами першою, другою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 161 КАС України, її належить залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків - десять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Позивачці у цей строк необхідно усунути вказані недоліки позовної заяви шляхом подання до суду належним чином оформленої позовної заяви із чітким викладенням формулювання позовних вимог у відповідності до вимог КАС України та висновків суду викладених у даній ухвалі, та із визначеним суб`єктним складом учасників справи, а саме правильно зазначити позивачів, які є членами родини позивачки та обґрунтувати право позивачки представляти інтереси цих осіб чи звертатися з позовом в їхніх інтересах.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 248 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Підгороднянської сільської ради про зобов`язання вчинити дії залишити без руху.
Встановити позивачці строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання необхідних документів на адресу суду:46021 м.Тернопіль, вул. Грушевського, 6.
Роз`яснити позивачу, що уразі не усунення зазначених недоліків у встановлений судом строк, відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 КАС позовна заява буде повернута останньому.
Копію ухвали направити позивачу.
Роз`яснити учасникам справи, що адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, судові експерти, державні органи та органи місцевого самоврядування, суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Оскарження ухвали окремо від рішення суду не допускається. Заперечення на ухвалу може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяЮзьків М.І.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2024 |
Оприлюднено | 16.08.2024 |
Номер документу | 121006895 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо реєстрації та обмеження пересування і вільного вибору місця проживання, з них: |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Юзьків Микола Іванович
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Юзьків Микола Іванович
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Юзьків Микола Іванович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні