Ухвала
від 12.08.2024 по справі 523/12719/24
СУВОРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 523/12719/24

Провадження №2/523/5182/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" серпня 2024 р. м. Одеса

Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Аліна С.С. розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Лідер консалтинг груп», ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про стягнення боргу та пені позики грошей, -

ВСТАНОВИВ:

До Суворовського районного суду м. Одеси надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ТОВ «Лідер консалтинг груп», ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про стягнення боргу та пені позики грошей.

Ухвалою Суворовського районного суду м.Одеси від 02.08.2024 вказана позовна заява залишена без руху та наданий термін для усунення недоліків в тому числі позивачу необхідно було сплатити судовий збір надавши підтвердження.

08.08.2024 року позивач ОСОБА_1 подав до суду уточнену позовну заяву з клопотанням про відстрочення сплати судового збору, мотивувавши його тим що його заробітна плата в тричі менша ніж сума судового збору, окрім того він самостійно виховує трьох дітей.

Вивчивши матеріали справи, суддя вважає, клопотання ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору не підлягає задоволенню, а отже позов з уточненнями та усіма додатками необхідно повернути позивачу.

Згідно з ч.4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно ст.ст. 1, 2 Закону України «Про судовий збір» (далі - Закон), судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Згідно ч.1 ст.4 Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік», прожитковий мінімум на одну працездатну особу складає у розмірі 3028 гривень.

Згідно ч.1 ст.4 Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Разом з позовом від позивача надійшло клопотання про відстрочення сплати судового збору.

Відповідно до частини 2 статті 8 Закону України «Про судовий збір», суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті, саме:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є:

а) військовослужбовці;

б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;

г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;

ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Відповідно до ч 1 та ч. 3 ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.

Позивачем до суду не надано жодного доказу, який би підтвердив скрутне матеріальне становище позивача, та необхідність відстрочення сплати судового збору.

Відповідно до постанови Верховного Суду від 12 березня 2021 року справа №?912/1061/20 особа, яка заявляє відповідне клопотання про відстрочення сплати судового збору повинна навести доводи того, що її майновий стан об`єктивно перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.

Приймаючи до уваги зазначене, а також конституційний принцип рівності сторін перед законом і судом, суд не вбачає обґрунтованих та переконливих підстав для відстрочення сплати судового збору ОСОБА_5 за звернення до суду із позовною заявою, а тому приходить до висновку, що заявник, має виконувати встановлений законодавством обов`язок сплати судового збору у встановленому законом розмірі

Таким чином, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні вимог про відстрочку сплати судового збору.

Копію ухвали про залишення позову без руху було направлено на поштову адресу позивача, відповідно до відомостей, які містяться в матеріалах справи.

Станом на 12.08.2024 року позивачем не було виправлено недоліки позовної заяви, вказані в ухвалі Суворовського районного суду м. Одеси від 02.08.2024 року.

При таких обставинах, суд дійшов висновку про доцільність повернення позовної заяви.

Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України, у разі, якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається.

На підставівикладеного такеруючись ст. ст.175, 177, 185 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору - залишити без задоволення.

Позов ОСОБА_1 до ТОВ «Лідер консалтинг груп», ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про стягнення боргу та пені позики грошей - вважати неподаною та повернути позивачу.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із позовом до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду шляхом подачі протягом п`ятнадцяти днів апеляційної скарги з дня її проголошення.

Повний текст ухвали суду складено та підписано 12.08.2024 року.

Суддя: Аліна С.С.

СудСуворовський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення12.08.2024
Оприлюднено16.08.2024
Номер документу121013777
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них

Судовий реєстр по справі —523/12719/24

Ухвала від 13.09.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Комлева О. С.

Ухвала від 03.09.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Комлева О. С.

Ухвала від 12.08.2024

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Аліна С. С.

Ухвала від 02.08.2024

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Аліна С. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні