Справа № 303/6043/24
2-а/303/54/24
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
15 серпня 2024 року м. Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Заболотний А.М., розглянувши матеріали за позовом ОСОБА_1 до Управління муніципальної інспекції Мукачівської міської ради та головного спеціаліста, інспектора з паркування Управління муніципальної інспекції Мукачівської міської ради Торин Василя Володимировича про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління муніципальної інспекції Мукачівської міської ради та головного спеціаліста, інспектора з паркування Управління муніципальної інспекції Мукачівської міської ради Торин В.В. про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.
Ухвалою суду від 19.07.2024 року позов було залишено без руху та повідомлено позивача про необхідність виправити недоліки позову протягом десяти днів з дня вручення ухвали.
Із матеріалів адміністративної справи вбачається, що копію ухвали від 19.07.2024 року було отримано представником позивача ОСОБА_2 23.07.2024 року про, що свідчить наявне в матеріалах справи рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення № 0600278116031.
Таким чином останнім днем усунення недоліків позовної заяви, відповідно, є 02.08.2024 року.
Статтею 44 КАС України передбачено обов`язок учасників справи добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов`язки, зокрема виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки, а також виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом (п.п. 6, 7 ч. 5 ст. 44 КАС України).
Так, п. 2 ч. 3 ст. 2 КАС України рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом віднесено до основних засад (принципів) адміністративного судочинства, зміст якого розкриває стаття 8 цього Кодексу, й визначає, що усі учасники судового процесу є рівними перед законом і судом.
Такі приписи наведених правових норм процесуального права знайшли своє відображення і у ст. 44 КАС України, частина перша якої вказує, що учасники справи мають рівні процесуальні права та обов`язки.
Законодавче ж обмеження строку для усунення недоліків позовної заяви насамперед обумовлено досягненням юридичної визначеності у публічно-правових відносинах.
Встановлення законом процесуальних строків передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених КАС України певних процесуальних дій. Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов`язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.
При цьому, десятиденний строк на усунення недоліків позовної заяви є строком, встановленим законом, відповідно до приписів ч. 1 ст. 123, ч. 2 ст. 169 КАС України, і, відповідно, є достатнім для усунення недоліків позовної заяви.
Згідно з п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк. Відповідно до ч. 2 ст. 123 КАС України якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Згідно з ч. 6 ст. 169 КАС України про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу.
Враховуючи, що позивач ОСОБА_1 не усунула зазначені недоліки позову у строк, встановлений ухвалою суду від 19.07.2024 року про залишення позовної заяви без руху, таку позовну заяву слід повернути позивачу.
При цьому, суд роз`яснює, що відповідно до ч. 8 ст. 169 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись ст.ст. 123, 160, 161, 169, 248, 286 КАС України, суддя,-
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління муніципальної інспекції Мукачівської міської ради та головного спеціаліста, інспектора з паркування Управління муніципальної інспекції Мукачівської міської ради Торин Василя Володимировича про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення - повернути позивачу.
Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали про повернення позовної заяви та позовну заяву і додані до неї документи надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.
Суддя А.М.Заболотний
Суд | Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 15.08.2024 |
Оприлюднено | 16.08.2024 |
Номер документу | 121018042 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них дорожнього руху |
Адміністративне
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
Заболотний А. М.
Адміністративне
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
Заболотний А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні