Справа № 947/36595/23
Провадження № 2/947/1039/24
УХВАЛА
15.08.2024 року Київський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді - Огренич І.В.
за участю секретаря - Грабової Т.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Відокремленого структурного підрозділу «Одеський фаховий коледж комп`ютерних технологій Одеського державного екологічного університету» (65101, м. Одеса, вул. Ак. Корольова, 5/2), Одеського державного екологічного університету (65016, м. Одеса, вул. Львівська, 15) про визнання протиправними і скасування наказів та стягнення заборгованості по заробітній платі, -
ВСТАНОВИЛА:
Позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Відокремленого структурного підрозділу «Одеський фаховий коледж комп`ютерних технологій Одеського державного екологічного університету», Одеського державного екологічного університету про визнання протиправними і скасування наказів та стягнення заборгованості по заробітній платі.
Згідно автоматизованого розподілу справу було передано на розгляд судді Київського районного суду м. Одеси Огренич І.В..
Ухвалою Київського районного суду м. Одеси від 27 листопада 2023 року провадження по справі було відкрито за правилами спрощеного позовного провадження.
Справа неодноразово призначалась до слухання, але у судові засідання 13 травня 2024р., 17 червня 2024р. та 15 серпня 2024р. позивачка та її представник повторно не з`явились, будучи належним чином повідомленими про день та час слухання справи, шляхом направлення судових повісток та через систему «Електронний суд», що підтверджується довідками про доставку електронного документа, відповідно до положень ст. 131 ЦПК України доказів підтверджуючих поважність причин неявки до судового засідання не надали, заяви про розгляд справи за їх відсутності не подавали.
У судовому засіданні представник відповідача Одеського державного екологічного університету - Лисевич В.В. звернувся до суду з заявою про залишення позову без розгляду, у зв`язку з повторною неявкою сторони позивача у судові засідання без поважних причин.
Представник відповідача Відокремленого структурного підрозділу «Одеський фаховий коледж комп`ютерних технологій Одеського державного екологічного університету» - Мамука К.В. у судовому засіданні клопотання про залишення позову без розгляду підтримав.
Вислухавши думку представників відповідачів, вивчивши матеріли справи, суд приходить до наступного.
Згідно ч.2ст.43ЦПК Україниучасники справизобов`язані: виявлятиповагу досуду тадо іншихучасників судовогопроцесу; сприятисвоєчасному,всебічному,повному таоб`єктивному встановленнювсіх обставинсправи; з`являтисяв судовезасідання завикликом суду,якщо їхявка визнанасудом обов`язковою; подаватиусі наявніу нихдокази впорядку тастроки,встановлені закономабо судом,не приховуватидокази; надаватисуду повніі достовірніпояснення зпитань,які ставлятьсясудом,а такожучасниками справив судовомузасіданні; виконуватипроцесуальні діїу встановленізаконом абосудом строки; виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
Відповідно до положень ч.1ст. 44 ЦПК України, учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Оцінюючи характер процесу та його значення для сторони позивача, слід врахувати що, звернувшись до суду з позовом у листопаді 2023 року, позивачка та її представник не з`являються у судові засідання, відповідну заяву про розгляд справи за їх відсутності до суду не подають, не надають належні та допустимі докази причин поважності неявки що, на думку суду, свідчить про байдужість до руху справи та можливу неактуальність вирішення позовних вимог на теперішній час.
Ініціювавши судовий розгляд справи, позивач насамперед повинен активно використовувати визначені законом процесуальні права, здійснювати їх з метою, з якою такі права надано. Реалізація особою процесуальних прав невіддільна від виконання нею процесуального обов`язку щодо сприяння встановленню в судовому процесі дійсних обставин у справі з метою отримання правосудного судового рішення. На цьому акцентувала увагу Велика Палата Верховного Суду у постанові від 12 січня 2023 року по справі № 9901/278/21.
У свою чергу судом вжито усіх заходів, передбачених процесуальним законодавством для належного повідомлення позивачки та її представника про розгляд справи.
Також слід відмітити, що в Україні дії система публікації відомостей про час та місце розгляду справи в мережі Інтернет на сайтіСудова владаі позивач має усі можливості з отримання інформації про розгляд його справи.
Отже, позивач має цікавитись ходом справи та результатами окремих судових засідань, використовувати засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання (наприклад, розгляд справи в режимі відеоконференції в порядкуст. 212 ЦПК України, у разі неможливості особистої явки до суду).
Частиною 3 ст.131ЦПК України передбачено, що учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що учасники судового процесу не з`явилися в судове засідання без поважних причин.
Відповідно до ст. 257 ч.1 п.3 ЦПК України, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з`явився в судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає розгляду справи, суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду.
При таких обставинах, враховуючи положення ст. 257 ЦПК України, суд вважає, що позовна заява підлягає залишенню без розгляду. При цьому, суд враховує вимогу діючого законодавства про відсутність необхідності аналізувати причину поважності повторної неявки сторони позивача.
Керуючись ст. 43,44,131,257,353 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Відокремленого структурного підрозділу «Одеський фаховий коледж комп`ютерних технологій Одеського державного екологічного університету», Одеського державного екологічного університету про визнання протиправними і скасування наказів та стягнення заборгованості по заробітній платі, залишити без розгляду.
Роз`яснити позивачу його право звернутись до суду з позовом після усунення умов, що викликали залишення позову без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку, шляхом подачі в п`ятнадцятиденний строк, з дня проголошення ухвали, апеляційної скарги.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Огренич І. В.
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 15.08.2024 |
Оприлюднено | 16.08.2024 |
Номер документу | 121025561 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Київський районний суд м. Одеси
Огренич І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні