Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 935/2566/22
Провадження № 1-кс/935/479/24
У Х В А Л А
Іменем України
14 серпня 2024 року м.Коростишів
Слідчий суддя Коростишівського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ ВП №2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Коростишівської окружної прокуратури про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженню № 12022060420000290 від 21.10.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.15, ч. 4 ст.185 КК України,-
В С Т А Н О В И В :
Слідчий звернулась до слідчого судді з клопотанням, погодженим з прокурором, в межах кримінального провадження № 12022060420000290 про тимчасовий доступ до документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 , які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , з правом вилучення оригіналів.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 21 жовтня 2022 року до ВП
№ 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області надійшло повідомлення від арбітражного керуючого ОСОБА_4 про те, що невстановлені особи використовуючи комбайни та вантажні автомобілі намагаються викрасти посіви соняшника з належних ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » земельних ділянок, розміщених поблизу с. Торчин, Старосілецької ОТГ, Житомирського району, Житомирської області.
Допитаний у якості свідка арбітражний керуючий, ліквідатор ОСОБА_4 , пояснив, що відповідно до Постанови Господарського суду Житомирської області від 30 червня 2022 року справа № 906/926/21 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (Житомирська область, Коростишівський район, селище Торчин) визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » визнано його. При цьому зазначена постанова вступила в силу, апеляції жодною стороною не подавались. Представники ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » про зазначене рішення суду знають, тому що 12.07.2022 був направлений цінний лист з описом та 27.07.2022 ними було його отримано. Також зазначене рішення було опубліковано на офіційному веб-порталі судової влади України.
Відповідно до законодавства України банкрут ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » був повинен передати свідку належне майно, проте цього посадові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не зробили.
ОСОБА_4 відомо, що окрім будівель, документів, печаток, тощо, у банкрута ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » наявні земельні ділянки в межах Коростишівських та Черняхівських районів Житомирської області, у зв`язку з тим, що проходить збір врожаю (с/г культур) він разом зі своїм помічником ОСОБА_5 та землевпорядником ФОП « ОСОБА_6 » ОСОБА_7 , 21 жовтня 2022 року здійснив виїзд на зазначені земельні ділянки з метою перевірки наявності або відсутності врожаю, що належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Приблизно о 12 годині вони побачили на земельних ділянках, які розташовані поблизу с. Торчин Коростишівського району Житомирської області техніку, а саме 2 комбайни (які проводили збір врожаю, а саме соняшнику) та 2 вантажних автомобіля, один з яких КАМАЗ (який був навантажений насінням соняшнику).
Свідок разом із ОСОБА_8 підійшов до водія КАМАЗУ, вони спитали, що саме він тут робить, на що водій відповів що до нього в автомобіль завантажують насіння соняшнику, який він вивозить в ангар, проте в який саме він не зазначив, на питання кому належить зібране насіння, він відповів що належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». Після цього ОСОБА_4 зателефонував до поліції та викликав СОГ.
Чекаючи СОГ, свідок разом із землевпорядником помітили, що на території земельних ділянок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » вже зібраний врожай. Також в час коли вони приїхали, комбайни збирали врожай саме на території ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
В ході ліквідаційної процедури свідком встановлено, що за адресою: АДРЕСА_1 на праві власності за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » зареєстрований майновий комплекс, яким фактично володіють та користуються невідомі йому особи. Виїхавши до зазначеного села та поспілкувавшись з місцевими мешканцями свідку стало відомо, що до вищезазначеного майнового комплексу, вантажними автомобілями завозять насіння соняшника і тому він вважає, що частина зазначеного насіння може належати ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та зберігатися там.
Допитаний у якості свідка землевпорядник ФОП « ОСОБА_6 » ОСОБА_9 , підтвердив покази ОСОБА_4 та серед іншого додав, що 21 жовтня 2022 року під час проведення огляду земельних ділянок, він перевіривши координати, які були зазначені в технічній документації встановив, що з земельних ділянок за відповідними кадастровими номерами відбувся незаконний збір насіння рослину роду соняшник.
21 жовтня 2022 року проведено огляд місця події на відкритій ділянці території з географічними координатами НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , на земельних ділянках з кадастровими номерами: 1822587600:04:000:0336, 1822587600:04:000:0337 та 1822587600:04:000:0273, під час проведення якого виявлено та вилучено: вантажний-спеціалізований самоскид марки «DAF», моделі «FT XF 105.460», державний реєстраційний номер НОМЕР_5 , з напівпричепом марки «SCHMITZ» моделі «SCS 24», державний реєстраційний номер НОМЕР_6 ; вантажний-спеціалізований самоскид марки «DAF», моделі «FT XF 105.410», державний реєстраційний номер НОМЕР_7 , з напівпричепом марки «Van Hool» моделі «300 L», державний реєстраційний номер НОМЕР_8 , комбайн зернозбиральний марки «Claas Lexion 560», державний реєстраційний номер НОМЕР_9 , до якого приєднана жатка для збирання соняшнику та з повністю заповненим бункером для зерна - соняшниковим насінням, комбайн зернозбиральний марки «Claas Lexion 580», державний реєстраційний номер НОМЕР_10 , до якого приєднана жатка для збирання соняшнику та з повністю заповненим бункером для зерна - соняшниковим насінням.
Ухвалою ІНФОРМАЦІЯ_4 на вилучено майно накладено арешт у виді заборони права на відчуження та розпорядження.
В ході проведення досудового розслідування була призначена судово економічна експертиза в ході виконання якої, судовим експертом заявлено клопотання з метою надання інформації та фінансових документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса реєстрації юридичної особи: АДРЕСА_2 та ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_2 », код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 , адреса реєстрації юридичної особи: АДРЕСА_1 .
Для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до документів у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_3 , розташованої за адресою: АДРЕСА_3 , з метою отримання відомостей, які міститься в базах даних ДПС щодо ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »,код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 .
Відповідні документи та інформація знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , за адресою: АДРЕСА_3 . Приймаючи до уваги, що відповідно ст. 91 КПК України у кримінальному провадженні підлягають доказуванню подія кримінального правопорушення, час, місце, спосіб та інші обставини, виникла необхідність в отриманні у ІНФОРМАЦІЯ_5 оригіналів вищезазначених документів.
У відповідності до ст.99 КПК України сторона кримінального провадження зобов`язана надавати суду для дослідження оригінали документів. Відповідно до Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених Наказом ІНФОРМАЦІЯ_6 №53/5 від 08.10.1998 (у редакції наказу ІНФОРМАЦІЯ_6 №1950/5 від 26.12.2012) надаються оригінали документів.
З метою всебічного, повного й неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження та приймаючи до уваги те, що вищевказані документи, містять охоронювану законом таємницю, містять персональні дані, тимчасовий доступ до яких та розпорядження про вилучення, здійснюється лише на підставі ухвали слідчого судді, суду, відповідно до вимог ст. ст. 159, 162 КПК України.
У судове засідання слідчий не з`явилась, в поданому клопотанні зазначила що, просить проводити розгляд за її відсутності та за відсутності осіб у володінні яких знаходяться речі і документи, оскільки їх участь в судовому засіданні призведе до затягування строків розгляду клопотання і може існувати загроза заміни або знищення вказаних речей та документів. Клопотання просить задовольнити.
Розгляд клопотання здійснювався за правилами ч.2 ст.163КПК України без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, оскільки наявні достатні підстави вважати, що існує загроза зміни чи знищення вказаних документів.
Фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не відбувалось на підставі ч.4 ст.107 КПК України.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку.
Судом встановлено, що 21 жовтня 2022 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне провадження за № 12022060420000290.
В ході досудового розслідування виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до ІНФОРМАЦІЯ_3 , розташованої за адресою: АДРЕСА_3 , з метою отримання відомостей, які міститься в базах даних ДПС щодо ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »,код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 .
Відповідно до ч.1 ст.131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.131КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.
Статтею 132КПК України визначені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження та передбачені обставини, за яких не допускається застосування заходів кримінального провадження. Серед таких обставин у п.2 ч.3ст.132КПК України зазначена необхідність слідчого, прокурора довести, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Згідно ч.4 ст.132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування, слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Частиною 1 ст.159КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Відповідно до ч.1 ст.160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно ч.5, ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе, що речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи та самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, в зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, а також неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
На обґрунтування доводів клопотання слідчим долучено відповідні копії матеріалів, а саме: копія витягу з єдиного реєстру досудового розслідування кримінального провадження за № 12022060420000290, копія клопотання про проведення обшуку від 31.07.2023, копія протоколу огляду місця події від 21.10.2022 (поганої якості, що унеможливлює прочитати текст), протоколи допиту свідка від 22.10.2022, постанова ІНФОРМАЦІЯ_7 від 30.06.2022 у справі за № 906/926/21, вимога в порядку ст.ст.40,92,93 КПК України від 05.06.2023, копії клопотання експерта про надання матеріалів.
Враховуючи обставини, викладені слідчим у клопотанні та те, що слідчим не обґрунтовано щодо можливості використання як доказів відомостей, що містяться в документах, які потрібно вилучити в оригіналі, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. В поданому клопотанні слідчим не обґрунтовано, що дані документи знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 а тому слідчий суддя не вбачає підстав для задоволення клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів, що є наслідком відмовити в його задоволенні.
Керуючись ст.ст. 159, 162, 163, 164, 166, 369-372 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання слідчого СВ ВП №2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022060420000290, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.15, ч. 4 ст.185 КК України - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення, оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Коростишівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2024 |
Оприлюднено | 19.08.2024 |
Номер документу | 121028390 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Коростишівський районний суд Житомирської області
Янчук В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні