Ухвала
від 13.08.2024 по справі 753/17027/23
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/17027/23

провадження № 2/753/1823/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"13" серпня 2024 р. Дарницький районний суд міста Києва під головуванням судді Осіпенко Л.М.,

за участю:

секретаря судового засідання - Ломакіної Л.О.,

представника позивачки - адвоката Явона А.В.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору Служба у справах дітей та сім`ї Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації, Служба у справах дітей та сім`ї Згурівської селищної ради про позбавлення батьківських прав,-

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору Служба у справах дітей та сім`ї Дарницької РДА, Служба у справах дітей та сім`ї Згурівської селищної ради, про позбавлення батьківських прав.

Від позивачки ОСОБА_1 18.07.2024 року до суду надійшло клопотання, в якому вона просить суд викликати та допитати в якості свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 . В обґрунтування посилаючись на те, що вони є близькими друзями її родини на протязі останніх шести років, з якими вона та її родина постійно спілкується, а тому вони можуть надати свідчення щодо участі чи неучасті відповідача у вихованні і догляді за їх малолітнім сином.

Крім того, від представника відповідача адвоката Тетері І.А. 09.07.2024 року надійшло клопотання, в якому він просить суд викликати та допитати в якості свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , батьків відповідача, які можуть підтвердити, що відповідач ОСОБА_2 виконує свої батьківські обов`язки щодо сина.

Від представника відповідача надійшла заява про проведення підготовчого засідання без його участі та участі відповідача та заперечення щодо виклику свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , в обґрунтування якого посилається на пропуск строку для звернення з цим клопотанням та покладається на розсуд суду.

Позивачка, відповідач та його представник, треті особи та їх представники у підготовче судове засідання не з`явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

В підготовчому судовому засіданні, представник позивачки підтримав клопотання ОСОБА_1 про виклик свідків, а також просив виключити з числа свідків ОСОБА_7 , який на даний час призваний до Збройних Сил України та не зможе надавати свої пояснення у суді. Щодо задоволення клопотання представника відповідача про виклик свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_6 не заперечував.

Заслухавши думку представника позивачки, дослідивши подані клопотання, суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до ст. 91 ЦПК України виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи. У заяві про виклик свідка зазначаються його ім`я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити.

В ухвалі, якою суд вирішує питання про виклик свідка, суд попереджає свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.

Згідно правил ст. 69 ЦПК України свідком може бути кожна особа, якій відомі будь-які обставини, що стосуються справи.

Зважаючи на те, що заявлені сторонами свідки можуть підтвердити важливі для справи обставини та факти, клопотання позивачки ОСОБА_1 та представника відповідача ОСОБА_2 адвоката Тетері І.А. про виклик свідка підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.13, 43, 91, 260-261 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання позивачки ОСОБА_1 про виклик свідків - задовольнити.

Викликати та допитати у судове засідання в якості свідків:

1)ОСОБА_3 , адреса: АДРЕСА_1 , тел..: НОМЕР_1 ;

2)ОСОБА_4 , адреса: АДРЕСА_2 , тел..: НОМЕР_2 .

Клопотання представника відповідача ОСОБА_2 адвоката Тетері Ігоря Анатолійовича про виклик свідків - задовольнити.

Викликати та допитати у судове засідання в якості свідків:

3)ОСОБА_5 , адреса проживання: АДРЕСА_3 ;

4)ОСОБА_6 , адреса проживання: АДРЕСА_3 .

Роз`яснити свідкам їх процесуальні права та обов`язки, передбачені Цивільним процесуальним кодексом України:

Стаття 69. Свідок

1. Свідком може бути кожна особа, якій відомі будь-які обставини, що стосуються справи.

2. Свідок зобов`язаний з`явитися до суду за його викликом у визначений час і дати правдиві показання про відомі йому обставини. За відсутності заперечень учасників справи свідок може брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції. Суд може дозволити свідку брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції незалежно від заперечень учасників справи, якщо свідок не може з`явитися до суду через хворобу, похилий вік, інвалідність або з інших поважних причин.

3. У разі неможливості прибуття до суду та участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за викликом суду свідок зобов`язаний завчасно повідомити про це суд.

4. Свідок має право давати показання рідною мовою або мовою, якою він володіє, користуватися письмовими записами, відмовитися від давання показань у випадках, встановлених законом, а також на компенсацію витрат, пов`язаних з викликом до суду.

Стаття 70. Особи, які не можуть бути допитані як свідки

1. Не можуть бути допитані як свідки:

1) недієздатні фізичні особи, а також особи, які перебувають на обліку чи на лікуванні у психіатричному лікувальному закладі і не здатні через свої фізичні або психічні вади правильно сприймати обставини, що мають значення для справи, або давати показання;

2) особи, які за законом зобов`язані зберігати в таємниці відомості, що були довірені їм у зв`язку з наданням професійної правничої допомоги або послуг медіації під час проведення позасудового врегулювання спору, - про такі відомості;

3) священнослужителі - про відомості, одержані ними на сповіді віруючих;

4) судді та присяжні - про обставини обговорення в нарадчій кімнаті питань, що виникли під час ухвалення судового рішення, або про інформацію, що стала відома судді під час врегулювання спору за його участю;

5) інші особи, які не можуть бути допитані як свідки згідно із законом чи міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, без їхньої згоди.

2. Особи, які мають дипломатичний імунітет, не можуть бути допитані як свідки без їхньої згоди, а представники дипломатичних представництв - без згоди дипломатичного представника.

Стаття 71. Відмова свідка від давання показань

1. Фізична особа не має права відмовитися давати показання, крім показань щодо себе, членів сім`ї чи близьких родичів (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, над якою встановлено опіку чи піклування, член сім`ї або близький родич цих осіб), які можуть тягнути юридичну відповідальність для нього або таких членів сім`ї чи близьких родичів.

2. Особа, яка відмовляється давати показання, зобов`язана повідомити причини відмови.

Стаття 90. Показання свідка

1. Показання свідка - це повідомлення про відомі йому обставини, які мають значення для справи. Не є доказом показання свідка, який не може назвати джерела своєї обізнаності щодо певної обставини.

2. Якщо показання свідка ґрунтуються на повідомленнях інших осіб, то ці особи повинні бути також допитані. За відсутності можливості допитати особу, яка надала первинне повідомлення, показання з чужих слів не може бути допустимим доказом факту чи обставин, на доведення яких вони надані, якщо показання не підтверджується іншими доказами, визнаними допустимими згідно з правилами цього Кодексу.

Стаття 231. Використання свідком письмових записів

1. Свідок, даючи показання, може користуватися записами лише в тих випадках, якщо його показання пов`язані з будь-якими обчисленнями та іншими даними, які важко зберегти в пам`яті. Ці записи подаються судові та учасникам справи і можуть бути приєднані до справи за ухвалою суду.

Стаття 91. Виклик свідка

1. Виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи.

2. У заяві про виклик свідка зазначаються його ім`я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити.

3. Заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання, а якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, - до початку першого судового засідання у справі.

4. В ухвалі про відкриття провадження у справі або в іншій ухвалі, якою суд вирішує питання про виклик свідка, суд попереджає свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.

Попередити свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.

Стаття 384. Введення в оману суду або іншого уповноваженого органу

1. Завідомо неправдиве показання свідка, потерпілого, завідомо неправдивий висновок експерта, спеціаліста, складені для надання або надані органу, що здійснює досудове розслідування, виконавче провадження, суду, Вищій раді правосуддя, тимчасовій слідчій чи спеціальній тимчасовій слідчій комісії Верховної Ради України, подання завідомо недостовірних або підроблених доказів, завідомо неправдивий звіт оцінювача про оцінку майна, а також завідомо неправильний переклад, зроблений перекладачем у таких самих випадках, -

караються виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

2. Ті самі дії, поєднані з обвинуваченням у тяжкому чи особливо тяжкому злочині, або зі штучним створенням доказів обвинувачення чи захисту, а також вчинені з корисливих мотивів, - караються виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до п`яти років, або позбавленням волі на строк від двох до п`яти років.

Стаття 385. Відмова свідка від давання показань або відмова експерта чи перекладача від виконання покладених на них обов`язків

1. Відмова свідка від давання показань або відмова експерта чи перекладача без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків у суді, Вищій раді правосуддя, Конституційному Суді України або під час провадження досудового розслідування, здійснення виконавчого провадження, розслідування тимчасовою слідчою комісією чи спеціальною тимчасовою слідчою комісією Верховної Ради України -

караються штрафом від п`ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.

2. Не підлягає кримінальній відповідальності особа за відмову давати показання під час провадження досудового розслідування або в суді щодо себе, а також членів її сім`ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.

Суддя: Л.М. Осіпенко

СудДарницький районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення13.08.2024
Оприлюднено19.08.2024
Номер документу121036707
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —753/17027/23

Ухвала від 26.03.2025

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Осіпенко Л. М.

Ухвала від 11.02.2025

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Осіпенко Л. М.

Ухвала від 11.02.2025

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Осіпенко Л. М.

Ухвала від 17.12.2024

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Осіпенко Л. М.

Ухвала від 19.11.2024

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Осіпенко Л. М.

Ухвала від 18.09.2024

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Осіпенко Л. М.

Ухвала від 19.08.2024

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Комаревцева Л. В.

Ухвала від 13.08.2024

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Осіпенко Л. М.

Ухвала від 13.08.2024

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Осіпенко Л. М.

Ухвала від 14.08.2024

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Осіпенко Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні