Ухвала
від 15.08.2024 по справі 761/29464/24
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/29464/24

Провадження № 1-кп/761/3567/2024

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 серпня 2024 року місто Київ

Шевченківський районний суд міста Києва у складі головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , законного представника ОСОБА_5 , особи щодо якої вирішується питання про застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_6 (у режимі відеоконференції), розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Києві клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру в кримінальному провадженні № 62024100120000506 від 17 червня 2024 року стосовно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення суспільно небезпечного діяння, яке підпадає під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 194 КК України

У С Т А Н О В И В:

У провадженні Шевченківського районного суду міста Києва знаходиться вказане клопотання.

На адресу суду надійшло клопотання прокурора про продовження ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді поміщення до психіатричного закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають його небезпечну поведінку. Клопотання обґрунтоване тим, що строк запобіжного заходу у вигляді поміщення ОСОБА_6 до психіатричного закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають його небезпечну поведінку, закінчується, але на даний час ризики, передбачені ст. 177 КПК України, не зменшилися та є достатні підстави вважати, що особа, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, може переховуватися від органів досудового розслідування та суду, вчинити інше кримінальне правопорушення.

У судовому засіданні прокурор подане клопотання підтримав та просив задовольнити.

Інші учасники не заперечували проти задоволення клопотання.

Вислухавши думку учасників судового провадження, вивчивши доводи клопотання, суд дійшов такого висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 508 КПК України до особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, може бути застосовано судом запобіжний захід у вигляді поміщення до закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають її небезпечну поведінку.

Застосування зазначених заходів здійснюється згідно із загальними правилами, передбаченими цим Кодексом (ч. 3 ст. 508 КПК України).

Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою статті 177 КПК України.

Відповідно до ч. ч. 1 - 3 ст. 331 КПК України під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати, обрати або продовжити запобіжний захід щодо обвинуваченого. Вирішення питання судом щодо запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченому главою 18 цього Кодексу. За наявності клопотань суд під час судового розгляду зобов`язаний розглянути питання доцільності продовження запобіжного заходу до закінчення двомісячного строку з дня його застосування. За результатами розгляду питання суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців. Копія ухвали вручається обвинуваченому, прокурору та надсилається уповноваженій службовій особі до місця ув`язнення.

Вивчивши клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді поміщення особи до психіатричного закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають її небезпечну поведінку, з`ясувавши думку учасників справи, враховуючи особу ОСОБА_6 , характер і фактичні обставини вчинення інкримінованих йому діянь, суд вважає, що є всі підстави для продовження йому такого запобіжного заходу, як поміщення до психіатричного закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають його небезпечну поведінку. При цьому суд враховує тяжкість діянь, вчинення яких інкримінується, стан його здоров`я, та вважає, що наведені прокурором ризики не зменшилися та продовжують існувати, а застосування інших запобіжних заходів не забезпечить належної процесуальної поведінки особи, щодо якої вирішується питання про застосування примусових заходів медичного характеру, та уникнення встановлених ризиків.

Відтак, з огляду на те, що строк запобіжного заходу у вигляді поміщення ОСОБА_6 до психіатричного закладу з наданням психіатричної допомоги в умовах, що виключають його небезпечну поведінку, закінчується, а провадження у даній судовій справі неможливо завершити до закінчення строку дії попередньої ухвали суду про застосування запобіжного заходу стосовно ОСОБА_6 з об`єктивних причин, суд вважає за необхідне клопотання прокурора задовольнити у повному обсязі.

Також прокурор у підготовчому судовому засіданні просив призначити судовий розгляд вказаного клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру.

Інші учасники судового розгляду підтримали думку прокурора.

Суд, вислухавши думку учасників судового розгляду, вважає, що клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру підлягає призначенню до судового розгляду, виходячи з наступного.

Клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру складено у відповідності з вимогами ст. 511 КПК України, досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо застосування примусових заходів медичного характеру закінчується закриттям кримінального провадження або складенням клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру.

Прокурор затверджує складене слідчим або самостійно складає клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру і надсилає його суду в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Дане клопотання підсудне Шевченківському районному суду міста Києва.

Порушення вимог КПК України, які б унеможливлювали призначення клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру до судового розгляду відсутні, підстави для повернення клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру, відсутні.

Відповідно до ч. 1 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі, яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; необхідності забезпечення безпеки осіб; проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; наявності інших підстав, визначених судом достатніми.

Таким чином, враховуючи зазначені обставини, з метою дотримання принципу законності кримінального провадження та безпосередньої участі обвинуваченого в судовому засіданні, суд вважає за необхідне здійснювати розгляд клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру в кримінальному провадженні в режимі відеоконференції з КНП «Клінічний заклад з надання психіатричної допомоги «Психіатрія» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Керуючись КПК України, суд

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Продовжити строк дії запобіжного заходу відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вигляді поміщення його до закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають його небезпечну поведінку - КНП «Клінічний заклад з надання психіатричної допомоги «Психіатрія» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), що розташована за адресою Київська область, Фастівський район, смт. Глеваха, вул. Павлова, 7, на 60 днів, до 13 жовтня 2024 року, включно.

Призначити судовий розгляд клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру в кримінальному провадженні № 62024100120000506 від 17 червня 2024 року стосовно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення суспільно небезпечного діяння, яке підпадає під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 194 КК України на 15 серпня 2024 року о 13 год. 30 хв. у відкритому судовому засіданні в приміщені Шевченківського районного суду міста Києва, в режимі відеоконференції з КНП «Клінічний заклад з надання психіатричної допомоги «Психіатрія» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Ухвала в частині запобіжного заходу може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Суддя ОСОБА_1

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення15.08.2024
Оприлюднено19.08.2024
Номер документу121044217
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Умисне знищення або пошкодження майна

Судовий реєстр по справі —761/29464/24

Ухвала від 15.08.2024

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Ковтуненко В. О.

Ухвала від 16.08.2024

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Ковтуненко В. О.

Ухвала від 15.08.2024

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Ковтуненко В. О.

Ухвала від 13.08.2024

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Ковтуненко В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні