КОМПАНІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 391/537/24
Провадження № 2-о/391/32/24
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
16.08.2024 р.селище Компаніївка
Суддя Компаніївського районного суду Кіровоградської області Капиш В.М., розглянувши матеріали цивільної справи за заявою ОСОБА_1 від імені якого діє ОСОБА_2 , заінтересовані особи: ОСОБА_3 , Орган опіки та піклування виконкому Первозванівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області про встановлення факту перебування дітей на утриманні, -
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_1 від імені якого діє ОСОБА_2 звернувся до суду з заявою до заінтересованих осіб: ОСОБА_3 , Органу опіки та піклування виконкому Первозванівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області про встановлення факту перебування дітей на утриманні.
Частиною третьоюстатті 294 ЦПК Українипередбачено, що справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Так,в пункті2частини 3статті 175ЦПК Українипередбачено,що взаяві повиннобути зазначено: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
На противагу викладеному у заяві про встановлення факту перебування дітей на утриманні не зазначено зокрема:
-наявність або відсутність електронного кабінету в учасників справи;
-наявність або відсутність адреси електронної пошти, зокрема у заявника та заінтересованої особи ОСОБА_3 .
Крім того, згідно частини 4 статті 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, відповідно до частин 1 та 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: заяви у справах окремого провадження подані фізичною особою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Окрім того, частиною 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Законом УкраїниПро Державнийбюджет Українина 2024рік,а саместаттею 7визначено:установити з1січня 2024року прожитковиймінімум наодну особув розрахункуна місяцьу розмірі2920гривень,а дляосновних соціальнихі демографічнихгруп населення зокрема працездатних осіб - 3028 гривень.
Отже 3028 * 0,2 = 605,60;
605,60 * 0,8 = 484,48.
Разом з тим заявником було сплачено судовий збір у розмірі 423,92 грн.
Таким чином судовий збір, який заявнику необхідно доплатити становить 60,56 грн.
За наявності вказаних недоліків заяви провадження у справі не може бути відкрито, заява підлягає залишенню без руху, а заявнику слід надати строк на усунення вказаних в ухвалі недоліків заяви.
Відповідно дост. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 175, 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Виходячи з наведеного вище, заява підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення зазначених недоліків.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.175,177, 185 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 від імені якого діє ОСОБА_2 , заінтересовані особи: ОСОБА_3 , Орган опіки та піклування виконкому Первозванівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області про встановлення факту перебування дітей на утриманні - залишити без руху.
Запропонувати заявнику в строк, протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху, привести заяву відповідно до вимог статей 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України, усунувши зазначені недоліки.
Роз`яснити заявнику, що у разі не усунення зазначених недоліків заяви у встановлений судом строк, вона буде вважатись неподаною та повернута заявнику.
Копію ухвали надіслати заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Компаніївського районного суду
Кіровоградської області В.М. Капиш
Суд | Компаніївський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 16.08.2024 |
Оприлюднено | 19.08.2024 |
Номер документу | 121045317 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: |
Цивільне
Компаніївський районний суд Кіровоградської області
Капиш В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні