Справа № 296/7427/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
19 серпня 2024 рокум. Житомир
Суддя Корольовського районного суду міста Житомира Пилипюк Лілія Миколаївна, ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Директора Комунального підприємства «Лікарні №1» Житомирської міської ради Володимира Мордюка про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И Л А:
14 серпня 2024 року засобами поштового зв`язку до Корольовського районного суду міста Житомира надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Директора Комунального підприємства «Лікарні №1» Житомирської міської ради Володимира Мордюка про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії.
Звертаючись до суду з цим позовом, ОСОБА_1 заявляє такі позовні вимоги:
- визнати протиправними дії директора Комунального підприємства «Лікарні №1» Житомирської міської ради Володимира Мордюка щодо відмови в проведенні госпіталізації згідно з направленням від 04.06.2024;
- зобов`язати директора Комунального підприємства «Лікарні №1» Житомирської міської ради Володимира Мордюка виконати вимоги направлення від 04.06.2024 та госпіталізувати ОСОБА_1 .
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, приходжу до висновку про залишення позовної заяви без руху за таких підстав.
Позовна заява повинна відповідати загальним вимогам щодо її форми та змісту, передбаченим ст.ст.175, 177 ЦПК України.
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Всупереч наведеній нормі процесуального закону позивач не зазначив повне найменування відповідача, РНОКПП відповідача та/або код у ЄДРПОУ юридичної особи закладу місця роботи відповідача. Позовна заява не містить відомостей про адресу електронної пошти відповідача та відомості про наявність або відсутність у відповідача електронного кабінету.
Установлено,що позовназаява невідповідає вимогампунктів 6-10ч.3ст.175ЦПК України,оскільки немістить:1)відомості провжиття заходівдосудового врегулюванняспору,якщо такіпроводилися;2)відомості провжиття заходівзабезпечення доказівабо позовудо поданняпозовної заяви,якщо такіздійснювалися;3)перелік документівта іншихдоказів,що додаютьсядо заяви;зазначення доказів,які неможуть бутиподані разоміз позовноюзаявою (занаявності);зазначення щодонаявності упозивача абоіншої особиоригіналів письмовихабо електроннихдоказів,копії якихдодано дозаяви;4) попереднього (орієнтовного) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 5) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Також ОСОБА_1 належним чином не виконав вимоги ч. 1 ст. 177 ЦПК України, відповідно до якої позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Установлено, що позивач не підготував примірник позову для відповідача.
Щодо сплати судового збору.
Частиною 4 ст. 177 ЦПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Звертаючись до суду з цим позовом, ОСОБА_1 не надав доказів сплати судового збору у визначеному Законом порядку та розмірі. В прохальній частині позовної заяви позивач просить звільнити його від сплати судового збору як інваліда війни.
На підтвердження підстав для звільнення від сплати судового збору позивач долучає до матеріалів позову копію посвідчення серії НОМЕР_1 , видане 18 червня 2012 року безтерміново, з якого встановлено, що ОСОБА_1 є інвалідом 3 групи і має право на пільги встановлені законодавством України для ветеранів війни інвалідів війни.
Відповідно до ч.1 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до осіб з інвалідністю внаслідок війни належать особи з числа військовослужбовців діючої армії та флоту, партизанів, підпільників, працівників, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини, виконання обов`язків військової служби (службових обов`язків) чи пов`язаних з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з`єднаннях, підпільних організаціях і групах та інших формуваннях, визнаних такими законодавством України, в районі воєнних дій, на прифронтових дільницях залізниць, на спорудженні оборонних рубежів, військово-морських баз та аеродромів у період громадянської та Другої світової воєн або з участю в бойових діях у мирний час.
Згідно з п.2 ч.2 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до осібз інвалідністювнаслідок війниналежать також особи з інвалідністю з числа: осіб начальницького і рядового складу органів Міністерства внутрішніх справ і органів Комітету державної безпеки колишнього Союзу РСР, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України та інших військових формувань, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час виконання службових обов`язків, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, ядерних аварій, ядерних випробувань, участі у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, інших уражень ядерними матеріалами.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення відсплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір».
Пунктом 8 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» визначено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни та сім`ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи.
Отже, від сплати судового збору на підставі п.8 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» звільняються особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни та сім`ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи.
У своїй позовній заяві ОСОБА_1 зазначає, що він є інвалідом війни 3 групи та пенсіонером Міністерства оборони України.
Разом з тим, позивач не надає доказів того, що він є особою з інвалідністю внаслідок Другої світової війни та/чи членом сім`ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, або є прирівняною до зазначених осіб у встановленому порядку особи.
При цьому, суд зазначає, що особи з інвалідністю 3 групи, які мають право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - осіб з інвалідністю внаслідок війни третьої групи, Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у встановленому порядку не прирівнюються до осіб з інвалідністю внаслідок Другої світової війни.
Тобто, від сплати судового збору на підставі п.8 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» звільняються особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни та сім`ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи, а не особи з інвалідністю 3 групи, які мають право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - осіб з інвалідністю внаслідок війни третьої групи.
Окрім цього, ст. 5 Закону України «Про судовий збір» пільг щодо сплати судового збору для інвалідів 3 групи, ветеранів війни,осіб з інвалідністю внаслідок війни не встановлено.
Таким чином, позивач не підлягає звільненню від сплати судового збору на підставі п.8 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір».
Аналогічна позиція висловлена Верховним Судом в ухвалах від 06.02.2020 у справі № 640/21075/19.
З урахуванням заявлених позовних вимог, як є вимогами немайнового характеру, беручи до уваги ставки судового збору, визначені Законом України «Про судовий збір» та на виконання вимог ч. 2 ст. 185 ЦПК України, суддя зазначає, що сума судового збору у цій справі становить 2422, 40 гривень, тобто по 1211, 20 гривень (0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб) за кожну вимогу.
Крім того, з врахуванням клопотання позивача про призначення судово-медичної експертизи вважаю доцільним роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 106 ЦПК України учасник справи має право подати до суду висновок експерта, складений на його замовлення.
Частиною першою статті 185 ЦПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (ч. 2 ст.185 ЦПК України).
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві (ч. 3 ст.185 ЦПК України).
Перерахування судового збору необхідно здійснювати за платіжними реквізитами Корольовського районного суду міста Житомира, зазначеними на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет.
Керуючись ст. ст.175,185 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И ЛА:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Директора Комунального підприємства «Лікарні №1» Житомирської міської ради Володимира Мордюка про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії -залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом семи днів з дня вручення копії цієї ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Корольовського районного суду
міста Житомира Лілія ПИЛИПЮК
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2024 |
Оприлюднено | 20.08.2024 |
Номер документу | 121066061 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Корольовський районний суд м. Житомира
Пилипюк Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні