Справа № 136/1541/24
провадження 1-кс/136/377/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"19" серпня 2024 р. м.Липовець
Слідчий суддя Липовецького районного суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участі секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Липовець скаргу Фермерського господарства «Ліз-Агро» на бездіяльність дізнавача СД ВП №4 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області щодо неповернення тимчасово вилученого майна, за матеріалами кримінального провадження №42023022240000121, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01.06.2023, за ознаками складу кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст. 197-1 КК України,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 , який діє в інтересах Фермерського господарства «Ліз-Агро», звернувся до слідчого судді Липовецького районного суду Вінницької області із вищевказаною скаргою.
До початку розгляду скарги по суті представник Фермерського господарства «Ліз-Агро» надіслав до суду клопотання про залишення даної скарги без розгляду.
Слідчий рішення якого оскаржується в судове засідання не з`явився, будучи належним чином повідомлений.
Дослідивши скаргу та додані до неї матеріали, слідчий суддя дійшов висновку про таке.
Статтею 7 КПК України серед основних засад кримінального провадження передбачено забезпечення права на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності. Її зміст розкривається у статті 24 цього ж Кодексу, відповідно до якої кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому цим Кодексом. Відтак, у ній встановлено спосіб реалізації відповідного права. Він врегульований, зокрема, Главою 26 КПК України, зокрема ст.303 КПК України.
У той же час чинний кримінальний процесуальний закон не регулює порядок дій слідчого судді у тих випадках, коли надходить від учасника судового розгляду клопотання про залишення скарги без розгляду.
Відповідно до ч. 6 ст. 9 КПК України у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу.
Однією із засад кримінального провадження є диспозитивність, відповідно до якої сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом, а суддя у кримінальному провадженні вирішує лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень КПК України.
За змістом вказаних статей Кримінального процесуального кодексу України можна зробити висновок, що у разі коли особа, яка ініціювала провадження по розгляду скарги, бажає припинити його, то даний факт слід розцінити, як втрату процесуального інтересу.
Таким чином, слідчий суддя уповноважений задовольнити клопотання про залишення скарги без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 303, 304, 307 КПК України, слідчий суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Скаргу Фермерського господарства «Ліз-Агро» на бездіяльність дізнавача СД ВП №4 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області щодо неповернення тимчасово вилученого майна, за матеріалами кримінального провадження №42023022240000121, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01.06.2023, за ознаками складу кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст. 197-1 КК України, - залишити без розгляду.
Копію ухвали направити до Відділу поліції №4 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області та повернути матеріали кримінального провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Липовецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2024 |
Оприлюднено | 20.08.2024 |
Номер документу | 121069517 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Липовецький районний суд Вінницької області
Шпортун С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні