Ухвала
від 19.08.2024 по справі 905/1083/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649


У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

19.08.2024 Справа № 905/1083/24

Господарський суд Донецької області у складі судді Лейби М.О., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Світ інструменту Україна", м.Київ

до відповідача: ОСОБА_1 , м.Вугледар, Донецька область

про стягнення 41642,24грн.

ВСТАНОВИВ:

Через підсистему "Електронний суд" Товариство з обмеженою відповідальністю «Світ інструменту Україна» звернулося до Господарського суду Донецької області з позовом до відповідача ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 41642,24грн., що виникли в результаті неналежного виконання відповідачем умов договору поставки товару №0177/21-П від 31.07.2021.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що Товариством з обмеженою відповідальністю «Світ інструменту України» поставлено відповідачеві за видатковими накладними товар на загальну суму 41642,24грн., який не був оплачений відповідачем.

Позов пред`явлений до фізичної особи ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), який згідно з відомостями внесеними до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань припинив підприємницьку діяльність як ФОП 07.03.2024 (номер запису 2002550060010001981).

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, з огляду на таке.

Відповідно до частини 2 статті 162 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

У підтвердження повноважень, особи, що підписала позовну заяву ОСОБА_2 , надано електронну довіреність Товариства з обмеженою відповідальністю «Світ інструменту Україна» від 10.11.2023, сформовану у підсистемі "Електронний суд", яка видана ОСОБА_3 на підставі довіреності від 16.10.2023 Товариства з обмеженою відповідальністю «Світ інструменту Україна» у порядку передоручення.

Довіреність видана з правом передоручення іншим особам та дійсна до моменту її скасування.

До позовної заяви також надано електронну довіреність Товариства з обмеженою відповідальністю «Світ інструменту Україна» від 16.10.2023, видану ОСОБА_3 на представництво інтересів Товариства з обмеженою відповідальністю «Світ інструменту Україна» у порядку передоручення, сформовану у підсистемі "Електронний суд".

Довіреність видана з правом передоручення іншим особам та дійсна до моменту її скасування.

Одночасно, порядок представництва визначає певне коло повноважень та відповідних застережень.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_3 є керівником Товариства з обмеженою відповідальністю «Світ інструменту Україна», при цьому встановлено обмеження передбачені пунктом 3.2.15 та пунктом 3.2.16 статуту ТОВ "Світ інструменту Україна".

З метою дослідження повного обсягу повноважень директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Світ інструменту Україна» є необхідним отримання від заявника належним чином засвідченої копії статуту.

При цьому відповідно до пунктів 30-34 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 №1845/0/15-21, користувач ЄСІТС може уповноважити іншого користувача на вчинення дій із використанням Електронного суду в інтересах довірителя, надавши засобами відповідної підсистеми ЄСІТС такому повіреному довіреність в електронній формі відповідно до вимог процесуального законодавства.

Надання довіреності в електронній формі здійснюється засобами Електронного кабінету шляхом створення електронного документа встановленої форми, в якому визначається обсяг повноважень повіреного.

Довіреність в електронній формі, підписана кваліфікованим електронним підписом довірителя, надає можливість повіреному виконувати визначений довірителем перелік дій засобами Електронного суду. Повірений, якому довірителем видана довіреність в електронній формі із правом передоручення, може надати таку довіреність іншому користувачу на вчинення дій в інтересах довірителя (передоручення).

Від імені юридичної особи видавати довіреності в електронній формі мають право особи, зазначені у відомостях Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань щодо такої юридичної особи у графі "Прізвище, ім`я, по батькові, дати обрання (призначення) осіб, що обираються (призначаються) до органу управління такої юридичної особи, уповноважених представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами, або такі, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори та дані про наявність обмежень щодо представництва від імені юридичної особи". Від імені іноземної юридичної особи електронні довіреності видаватися не можуть.

Довіреність в електронній формі, що підтверджує повноваження представника, та електронні документи, на підставі яких відбувалось передоручення прав первинного довірителя (за їх наявності), автоматично додаються до документів, відправлених представником засобами Електронного суду.

Суд зазначає, що довіреність у порядку передоручення від 10.11.2023 у розумінні Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» вважається електронним документом.

Положеннями статті 6 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» визначено, що для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа.

Відповідно до частини 2 статті 18 Закону України «Про електронні довірчі послуги» кваліфікований електронний підпис чи печатка вважається таким, що пройшов перевірку та отримав підтвердження, якщо: перевірку кваліфікованого електронного підпису чи печатки проведено засобом кваліфікованого електронного підпису чи печатки; перевіркою встановлено, що відповідно до вимог цього Закону на момент створення кваліфікованого електронного підпису чи печатки був чинним кваліфікований сертифікат електронного підпису чи печатки підписувача чи створювача електронної печатки; за допомогою кваліфікованого сертифіката електронного підпису чи печатки здійснено ідентифікацію підписувача чи створювача електронної печатки; під час перевірки за допомогою кваліфікованого сертифіката електронного підпису чи печатки отримано підтвердження того, що особистий ключ, який належить підписувачу чи створювачу електронної печатки, зберігається в засобі кваліфікованого електронного підпису чи печатки; під час перевірки підтверджено цілісність електронних даних в електронній формі, з якими пов`язаний цей кваліфікований електронний підпис чи печатка.

Проте, вказана довіреність сформована в системі "Електронний Суд" самим представником та не є належним доказом на підтвердження повноважень ОСОБА_2 на вчинення дій від імені ТОВ «Світ інструменту Україна», оскільки не містить кваліфікованого електронного підпису довірителя, в даному випадку ОСОБА_3 .

Тобто, до матеріалів заяви не додано доказів, які підтверджують, що довіреність в порядку передоручення від 10.11.2023 створена та підписана з використанням кваліфікованого електронного підпису ОСОБА_3 .

Крім того, відповідно до пункту 4 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити також зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Як вбачається із змісту позовної заяви, в якості відповідача -1 позивач визначив фізичну особу ОСОБА_1 , зазначивши у вступній частині позову визначеного ним учасника.

Поряд з цим у прохальній частині позову заявлено вимоги:

1.Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариство з обмеженою відповідальністю «Світ інструменту Україна» заборгованість за договором поставки в розмірі 41642,24грн.;

2.Стягнути з Товариство з обмеженою відповідальністю "Інструмент-Центр" на користь Товариство з обмеженою відповідальністю «Світ інструменту Україна» " судовий збір в сумі 3028,00грн.

Отже зміст вимоги пункту 2 резолютивної частини позову не відповідає змісту вступної, описової та пункту 1 прохальної частин позову, щодо визначеного заявником складу учасників справи (відповідача фізичної особи ОСОБА_1 ).

Таким чином, заявнику необхідно усунути вказаний недолік та викласти позовні вимоги пункту 2 прохальної частини позову у відповідності до змісту вступної, описової та пункту 1 прохальної частин позову, щодо визначеного заявником складу учасників справи.

Згідно з частиною 1 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до частини 2 статті 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до частини 4 статті 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись статтями 162, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву залишити без руху.

Заявнику у строк 10 днів з дня отримання даної ухвали усунути недолікі позовної заяви шляхом надання до суду:

- належним чином засвідчену копію статуту ТОВ "Світ інструменту Україна";

- докази, які підтверджують, що довіреність в порядку передоручення від 10.11.2023 створена та підписана з використанням кваліфікованого електронного підпису ОСОБА_3 ;

- уточнення заявленої у пункті 2 прохальній частині позову, вимоги про стягнення судового збору у відповідності до змісту вступної, описової та пункту 1 прохальної частин позову, щодо визначеного заявником складу учасників справи.

Ухвала набрала законної сили 19.08.2024 та оскарженню не підлягає.

Суддя М.О. Лейба

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення19.08.2024
Оприлюднено20.08.2024
Номер документу121071253
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —905/1083/24

Рішення від 18.12.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Лейба Максим Олександрович

Ухвала від 21.10.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Лейба Максим Олександрович

Ухвала від 27.08.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Лейба Максим Олександрович

Ухвала від 19.08.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Лейба Максим Олександрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні