ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, тел.(0382)71-81-84
ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ
"19" серпня 2024 р. Справа №924/549/24
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Вибодовського О.Д. при секретарі судового засідання Буй К.В., розглянувши матеріали справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮТЕМ-ІНЖИНІРИНГ", м. Буча, Київська обл.
до Акціонерного товариства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "ЕНЕРГОАТОМ" в особі Філії "Відокремлений підрозділ "Хмельницька атомна електрична станція" Акціонерного товариства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "ЕНЕРГОАТОМ", м.Нетішин, Хмельницька обл.
про стягнення заборгованості за договором в розмірі 650 262,24 грн. (ухвалення додаткового рішення)
Представники сторін: не з`явились.
Суть:
Рішенням Господарського суду Хмельницької області від 30.07.2024р. позов задоволено.
Стягнуто з Акціонерного товариства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «ЕНЕРГОАТОМ» в особі Філії "Відокремлений підрозділ «Хмельницька атомна електрична станція» Акціонерного товариства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «ЕНЕРГОАТОМ» (30100, м.Нетішин, Хмельницької області, вул. Енергетиків, 20, код ЄДРПОУ: 21313677) на користь ТОВ "Ютем-ІНЖИНІРИНГ" (08292, м.Буча, Київської області, вул. Леха Качинського, 3, а/с 1082, код ЄДРПОУ: 30568931) 650 262,24 грн. (шістсот п`ятдесят тисяч двісті шістдесят дві гривні 24 коп.) - заборгованості за договором та 4 876,97 коп. (чотири тисячі вісімсот сімдесят шість гривень 97 коп.).
06.08.2024р. до суду надійшла заява представника ТОВ "Ютем-ІНЖИНІРИНГ" про ухвалення додаткового рішення, яким просить стягнути з Акціонерного товариства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «ЕНЕРГОАТОМ» в особі Філії "Відокремлений підрозділ «Хмельницька атомна електрична станція» Акціонерного товариства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «ЕНЕРГОАТОМ» на користь ТОВ "Ютем-ІНЖИНІРИНГ" витрати на професійну правничу допомогу в сумі 8 400,00 грн.
07.08.2024р. до суду від представника відповідача надійшло клопотання, в якому просив зменшити розмір витрат ТОВ "Ютем-ІНЖИНІРИНГ" на професійну правничу допомогу адвоката у справі №924/549/24 до їх розумного, реального і обгрунтованого розміру.
Ухвалою суду від 07.08.2024р. вказану заяву прийнято до розгляду.
В обгрунтування поданої заяви про ухвалення додаткового рішення заявник зазначає, що 24 травня 2024 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "ЮТЕМ-ІНЖИНІРИНГ" та адвокатом Заторською Ольгою Анатоліївною було укладено Договір про надання правової допомоги №12-пд.
Відповідно до п.1 Договору адвокат надає Клієнту правову допомогу, яка полягає у стягненні з Акціонерного товариства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "ЕНЕРГОАТОМ", в особі Філії "Відокремлений підрозділ "Хмельницька АЕС" Акціонерного товариства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "ЕНЕРГОАТОМ", дебіторської заборгованості на умовах, передбачених Договором, а Клієнт зобов`язаний сплатити Адвокату гонорар у розмірі, порядку та строки, що обумовлені Сторонами у Договорі.
Згідно п. 4.2. Договору розмір гонорару Адвоката визначається шляхом множення кількості фактично затраченого Адвокатом часу на надання Клієнту послуг на ціну послуг за одну годину, окрім випадків, передбачених пунктом 4.3. цього Договору. Вартість однієї години надання послуг правової допомоги Адвокатом становить 1 200,00 грн. Остаточна загальна вартість Послуг, наданих за цим Договором, визначається Актами наданих послуг, які є підтвердженням факту надання правової допомоги Адвокатом та підставою для проведення оплати гонорару Адвоката.
Відповідно до п. 4.3. Договору за участь у судовому засіданні Клієнт сплачує Адвокату фіксовану вартість в розмірі 2500,00 грн., не залежно від його тривалості. Пунктом 4.4. Договору встановлено, що будь-якому випадку гонорар адвоката не може бути меншим фіксованого розміру гонорару, який встановлений пунктами 4.2 та 4.3. цього договору.
Факт надання правничої допомоги за Договором підтверджується Актом №1 від 26 червня 2024 року наданих послуг, підписаним обома сторонами та платіжною інструкцією №232038 від 27 червня 2024 року та становлять 8 400, 00 (вісім тисяч чотириста) грн. 00 коп.
На підтвердження викладених обставин заявником долучено до матеріалів справи копію Договору про надання правової допомоги від 24 травня 2024 року №12-пд, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю "ЮТЕМ-ІНЖИНІРИНГ" та адвокатом Заторською Ольгою Анатоліївною; копію акту №1 наданих послуг за договором №12-пд від 24.05.2024р. від 26 червня 2024р. з розрахунком з описом робіт, тривалістю та вартістю наданої правничої допомоги у справі №924/549/24; копію платіжної інструкції №232038 від 27 червня 2024р. та копію свідоцтва про право заняття адвокатською діяльністю.
Представники позивача та відповідача в засідання суду не з`явились.
При винесенні додаткового рішення про стягнення судових витрат, судом встановлено та враховується наступне.
Відповідно до норм статті 244 ГПК України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, зокрема, якщо судом не вирішено питання про судові витрати. Заяву про ухвалення додаткового рішення може бути подано до закінчення строку на виконання рішення. Суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.
Згідно з ч. 1, 3 ст. 123 ГПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать в чому числі витрати на професійну правничу допомогу, витрати пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.
Учасники справи мають право користуватися правничою допомогою (ч.1 ст.16 ГПК України). Представництво у суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом (ч. 2 ст. 16 ГПК України).
Пунктом 1 частини 1статті 1 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" визначено, що адвокат - це фізична особа, яка здійснює адвокатську діяльність на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом.
Адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги, ордеру (ч.1 ст.26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність").
Адвокат Заторська О.А. надавав правову допомогу позивачу на підставі довіреності №07-дв від 24.05.204р. (свідоцтво на право заняття адвокатською діяльністю ЗП №001992 від 21.01.2019р.), Договору про надання правової допомоги від 24 травня 2024 року №12-пд, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю "ЮТЕМ-ІНЖИНІРИНГ" та адвокатом Заторською Ольгою Анатоліївною.
Відповідно до частин 1-3 статті 126 Господарського процесуального кодексу України, витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.
Для цілей розподілу судових витрат: розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Частиною 8 статті 129 ГПК України передбачено, що розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
Відповідно до ст. 221 ГПК України якщо сторона з поважних причин не може до закінчення судових дебатів у справі подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог. Для вирішення питання про судові витрати суд призначає судове засідання, яке проводиться не пізніше п`ятнадцяти днів з дня ухвалення рішення по суті позовних вимог. У випадку, визначеному частиною другою цієї статті, суд ухвалює додаткове рішення в порядку, передбаченому статтею 244 цього Кодексу.
Відповідно до п. 12 ч.3 ст.2 ГПК України однією з основних засад господарського судочинства є відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення.
Частиною 4 ст. 126 ГПК України передбачено, що розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами. Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами (ч.5, 6 ст. 126 ГПК України).
Розглянувши усне клопотання заявника про поновлення строку для подання доказів на підтвердження витрат, понесених на професійну правничу допомогу, судом враховується, що відповідно до ч.1-4 ст. 119 Господарського процесуального кодексу, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку, встановленого законом, розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, без повідомлення учасників справи.
Частиною 8, ст.129 ГПГ України визначено, що одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подані заява, скарга, документи тощо), стосовно якої пропущено строк.
Розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
З огляду на вищезазначене, суд вбачає обґрунтованими та підтвердженими фактично понесення позивачем судових витрат в розмірі 8 400,00 грн., які підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись ст.ст. 123, 124, 126, 129, 240, 244 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Стягнути з Акціонерного товариства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "ЕНЕРГОАТОМ" в особі Філії "Відокремлений підрозділ "Хмельницька атомна електрична станція" Акціонерного товариства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "ЕНЕРГОАТОМ", м.Нетішин, Хмельницька обл. (30100, м. Нетішин, Хмельницька обл., вул. Енергетиків, 20, код ЄДРПОУ 21313677) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮТЕМ-ІНЖИНІРИНГ" (08292, м. Буча, вул. Леха Качинського, 3, а/с 1082) - 8 400,00 грн. (вісім тисяч чотириста гривень 00 коп.) - витрат на професійну правничу допомогу.
Видати наказ.
Додаткове рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Порядок подання апеляційної скарги визначений ст.257 та пп.17.5 п.17 Розділу ХІ "Перехідні положення" ГПК України.
СуддяО.Д. Вибодовський
Віддрук 1 прим. - до справи.
Позивачу, відповідачу - до кабінету ЕС.
Надіслати на електр. адресу:
Відповідачу - office@khnpp.atom.gov.ua
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2024 |
Оприлюднено | 20.08.2024 |
Номер документу | 121072416 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Вибодовський О.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні