У Х В А Л А
14 серпня 2024 року м. Чернігівсправа № 927/545/24 Господарський суд Чернігівської області у складі судді ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши справу
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Консалтінг-Універсал",
вул. Гладкова, 29-А, м. Дніпро, 49033, код ЄДРПОУ 36207575,
до відповідача: Приватного підприємства "Альтеп-Центр",
вул. Малиновського, буд. 34, м. Чернігів, 14020, код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ,
про зобов`язання здійснити заміну товару неналежної якості
Представники учасників справи:
позивача: ОСОБА_3 ,
відповідача: не прибув.
У провадженні Господарського суду Чернігівської області перебуває справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Консалтінг-Універсал" до Приватного підприємства "Альтеп-Центр" про зобов`язання здійснити заміну товару неналежної якості - котла опалювального твердопаливного водогрійного АLТЕР КТ-3EN (97 кВт), заводський номер КТ3EN95N97100000621 на аналогічний товар належної якості, зобов`язання демонтувати котел опалювальний твердопаливний водогрійний АLТЕР КТ-3EN (97 кВт), заводський номер КТ3EN95N97100000621, який розташований за адресою АДРЕСА_1 , та провести підключення котла належної якості своїми силами за адресою його розташування.
У відзиві на позовну заяву №71 від 26.06.2024 ПП «Альтеп-Центр» проти позовних вимог заперечило, зазначивши, що спірний котел відповідає паспорту, в момент передачі був належної якості, та що котел був зіпсований внаслідок неналежної експлуатації, що не є гарантійним випадком. Відповідач зазначає про те, що після ознайомлення з актом обстеження №14/02/2024 від 19.02.2024 зробив висновок про те, що предмет постачання котел опалювальний твердопаливний «ALTEP» КТ-3EN (97кВт) підприємством позивача обслуговувався та застосовувався неналежним чином без дотримання правил експлуатації та порушені вимоги з підключення котла до опалювального устаткування. На думку відповідача, позивачем не виконано заходів захисту від низькотемпературної корозії, а твердження позивача, що товар виготовлений з конструктивної сталі, що не призначена для твердопаливних котлів не відповідає дійсності. Згідно паспорту, керівництва з експлуатації та монтажу КТР.01.00.002КЕМ використовується сталь товщиною 5 мм.
У клопотанні №72 від 26.06.2024 відповідач просить суд призначити у справі експертизу, проведення якої доручити ІНФОРМАЦІЯ_1 . На вирішення експерту поставити питання: 1. Чи експлуатувався котел з моменту поставки? 2. Чи відповідають режими роботи котельні (топкової), що зазначені в режимних картах та інших експлуатаційних документах, режимам роботи котла, передбаченим керівництвом з експлуатації котла? 3. Чи дотримані нормативні вимоги щодо монтажу, налаштуванню, введенню котла в експлуатацію, що сформульовані в керівництві з експлуатації: 4. Чи були дотримані заходи захисту котла від низькотемпературної корозії, які сформульовано в технічній документації на котел? 5. Чи є проект котельні (топкової), чи пройшов він визначену експертизу і чи відповідає монтаж обладнання котельні цьому проекту»? 6. Чи виконувався монтаж котла та котельні організацією, що має відповідні дозволи і ліцензії?
Позивач заперечив проти клопотання ПП «Альтеп-Центр» про призначення експертизи та заперечив проти викладеного відповідачем у відзиві.
Крім того, ТОВ «Консалтинг-Універсал» звернулося до суду з клопотанням про призначення експертизи, в якому просить суд призначити у справі судову теплотехнічну експертизу, на розгляд якої поставити питання: 1. Встановити відповідність параметрів котла опалювального твердопаливного водонагрійного ALTEP KT-3EN (97 кВт), заводський номер КТ3EN95N97100000621 параметрам, зазначеним в паспорті виробника. 2. Чи зменшиться строк службикотла опалювального твердопаливного водонагрійного ALTEP KT-3EN (97кВт), заводський номер КТ3EN95N97100000621 параметрам, зазначеним в паспорті виробника у разі невідповідності параметрів зазначеного котла параметрам зазначеним в паспорті виробника. 3. Чи можлива безпечна подальша експлуатація котла опалювального твердопаливного водонагрійного ALTEP KT-3EN (97кВт), заводський номер КТ3EN95N97100000621? Проведення експертизи позивач просить доручити Харківському науково-дослідному інституту судових експертиз ім. заслуженого ОСОБА_4 Бокаріуса ( АДРЕСА_2 ).
У судове засідання 14.08.2023 прибув представник позивача, представник відповідача не прибув.
В судовому засіданні 14.08.2024 оголошено вступну та резолютивну частини ухвали на підставі ст.233 Господарського процесуального кодексу України оголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
Відповідно до ч. 1 ст. 99 Господарського процесуального кодексу України суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:
1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;
2) жодною стороною не наданий висновок експерта з цих самих питань або висновки експертів, надані сторонами, викликають обґрунтовані сумніви щодо їх правильності, або за клопотанням учасника справи, мотивованим неможливістю надати експертний висновок у строки, встановлені для подання доказів, з причин, визнаних судом поважними, зокрема через неможливість отримання необхідних для проведення експертизи матеріалів.
Згідно зі ст. 1 Закону України "Про судову експертизу" судова експертиза - це дослідження на основі спеціальних знань у галузі науки, техніки, мистецтва, ремесла тощо об`єктів, явищ і процесів з метою надання висновку з питань, що є або будуть предметом судового розгляду.
Спеціальні знання - це професійні знання, отримані в результаті навчання, а також навички, отримані обізнаною особою в процесі практичної діяльності в різноманітних галузях науки, техніки та інших суспільно корисних галузях людської діяльності, які використовуються разом з науково-технічними засобами під час проведення експертизи. Змістом спеціальних знань є теоретично обґрунтовані і перевірені практикою положення і правила, які можуть відноситися до будь-якої галузі науки, техніки, мистецтва тощо.
Необхідність судової експертизи в господарському судочинстві зумовлена тим, що в процесі здійснення правосуддя суд стикається з необхідністю встановлення таких фактів (обставин), дані про які потребують спеціальних досліджень. Експертиза - це науковий, дослідницький шлях до висновків, які формулюються у висновку експерта, про фактичні обставини справи.
Предметом спору у даній справі є вимога про заміну товару неналежної якості - котла опалювального твердопаливного водогрійного АLТЕР КТ-3EN (97 кВт), заводський номер КТ3EN95N97100000621 на аналогічний товар належної якості, та зобов`язання відповідача демонтувати котел опалювальний твердопаливний водогрійний АLТЕР КТ-3EN (97 кВт), заводський номер КТ3EN95N97100000621, який розташований за адресою АДРЕСА_1 , та провести підключення котла належної якості своїми силами за адресою його розташування.
Позивачем зазначає про те, що ним було укладено договір №020С24 від 30.04.2024 з ТОВ «Придніпровський експертно-технічний центр», предметом якого було обстеження котла. За результатами обстеження встановлено невідповідність товщини сталі котла параметрам, заявленим у його паспорті.
Однак відповідач заперечує проти невідповідності спірного котла характеристикам, зазначеним у паспорті.
Для з`ясування зазначеної обставини необхідні спеціальні знання.
Відповідно до ст. 98 Господарського процесуального кодексу України предметом висновку експерта може бути дослідження обставин, які входять до предмета доказування та встановлення яких потребує наявних у експерта спеціальних знань. Предметом висновку експерта не можуть бути питання права. Висновок експерта може бути наданий на замовлення учасника справи або на підставі ухвали суду про призначення експертизи.
Згідно з ч. 3 ст. 99 Господарського процесуального кодексу України при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. З урахуванням обставин справи суд має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).
Про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, ті інші дані, які мають значення для проведення експертизи. Ухвала про призначення експертизи направляється особам, яким доручено проведення експертизи, та учасникам справи. Об`єкти та матеріали, що підлягають дослідженню, направляються особі, якій доручено проведення експертизи (провідному експерту або експертній установі). В ухвалі про призначення експертизи суд попереджає експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків (ч.ч.1, 3, 5 ст.100 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до п.17.2 «Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень», затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998р. № 53/5, 17.2. Основними завданнями теплотехнічної експертизи є: визначення характеристик та параметрів об`єктів, пов`язаних з виробництвом, транспортуванням, постачанням та використанням (споживанням) теплової енергії; визначення відповідності теплотехнічного обладнання систем теплопостачання, опалення, вентиляції та кондиціонування вимогам, які встановлені в технічних умовах, нормах, стандартах та правилах; визначення технічного стану теплотехнічного обладнання, теплосилових установок, трубопроводів опалення з опалювальними приладами, теплообмінниками та запірно-регулювальною арматурою; встановлення причин і наслідків аварій та відмов теплотехнічного обладнання теплоенергетичних установок, які призвели до порушення режимів теплопостачання споживачів; встановлення причин і наслідків аварій та відмов досліджуваного устаткування, під час роботи якого відбуваються теплові процеси з відхиленням параметрів цього процесу від штатного; встановлення режимів роботи теплових установок та механізму перебігу теплових процесів при технічній експлуатації теплотехнічного обладнання та складових елементів систем теплопостачання; встановлення фактичних обставин виникнення та перебігу теплових процесів у теплотехнічному обладнанні, устаткуванні, машинах та механізмах та/або їх складових; встановлення обсягу використання теплоти та/або палива на опалення, вентиляцію, водопостачання, технологічні, виробничі потреби.
Отже, з метою повного та всебічного з`ясування обставин справи та питань, що потребують спеціальних знань, суд вважає за необхідне призначити у справі теплотехнічну експертизу.
У клопотанні про призначення експертизи позивав просив доручити проведення експертизи ІНФОРМАЦІЯ_2 (вул. Золочівська,8-А, м. Харків).
Відповідач також просив доручити проведення експертизи ІНФОРМАЦІЯ_2 (вул. Золочівська,8-А, м. Харків).
Враховуючи важливість встановлення обставин, що мають значення для вирішення спору по суті, суд доходить висновку про задоволення клопотання позивача щодо необхідності призначення у справі судової теплотехнічної експертизи з дорученням проведення експертизи Харківському науково-дослідному інституту судових експертиз ім. заслуженого ОСОБА_4 Бокаріуса (вул. Золочівська,8-А, м. Харків).
Клопотання відповідача про призначення у справі судової експертизи суд задовольняє частково, та зазначає про те, що клопотання в частині питань, запропонованих відповідачем на вирішення експерту задоволенню не підлягає, оскільки запропоновані питання не стосуються предмету спору.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 229 Господарського процесуального кодексу України провадження у справі зупиняється у випадку, встановленому пунктом 2 частини першої статті 228 цього Кодексу - на час проведення експертизи.
Керуючись ст.ст.99, 100, 228, 229, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Клопотання позивача про призначення у справі судової експертизи задовольнити.
2.Клопотання відповідача про призначення у справі судової експертизи задовольнити частково.
3. Призначити у справі № 927/545/24 судову теплотехнічну експертизу.
4. Проведення експертизи доручити Харківському науково-дослідному інституту судових експертиз ім. заслуженого ОСОБА_4 Бокаріуса (вул. Золочівська,8-А, м. Харків).
5. На вирішення експертизи поставити наступні питання:
1. Встановити відповідність параметрів котла опалювального твердопаливного водонагрійного ALTEP KT-3EN (97 кВт), заводський номер КТ3EN95N97100000621 параметрам зазначеним в паспорті виробника.
2. Чи зменшиться строк службикотла опалювального твердопаливного водонагрійного ALTEP KT-3EN (97кВт), заводський номер КТ3EN95N97100000621 параметрам, зазначеним в паспорті виробника у разі невідповідності параметрів зазначеного котла параметрам зазначеним в паспорті виробника.
3. Чи можлива безпечна подальша експлуатація котла опалювального твердопаливного водонагрійного ALTEP KT-3EN (97кВт), заводський номер КТ3EN95N97100000621?
6. Попередити експертів про кримінальну відповідальність, передбачену статтями 384 і 385 Кримінального кодексу України.
7. Витрати за проведення експертизи покласти на позивача Товариство з обмеженою відповідальністю "Консалтінг-Універсал" (вул. Гладкова, 29-А, м. Дніпро, 49033, код ЄДРПОУ 36207575).
8. Для проведення експертизи надати експерту матеріали справи № 927/545/24.
9. На час проведення експертизи провадження у справі зупинити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду у строки визначені ст.256 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала суду підписана 19.08.2024.
Суддя ОСОБА_1
Веб адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/ .
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2024 |
Оприлюднено | 20.08.2024 |
Номер документу | 121072533 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Фесюра М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні