Справа №443/1483/24
Провадження №2/443/656/24
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
19 серпня 2024 року місто Жидачів
Суддя Жидачівського районного суду Львівської області Равлінко Р.Г., розглянувши матеріали позовної заяви органу опіки та піклування виконавчого комітету Ходорівської міської ради в інтересах ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів,-
встановив:
Орган опіки та піклування Ходорівської міської ради в інтересах ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернувся до суду із позовною заявою до ОСОБА_3 , в якій просить позбавити батьківських прав ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстровану в АДРЕСА_1 батьківських прав стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ; передати малолітніх ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , органу опіки та піклування Ходорівської міської ради Стрийського району Львівської області; стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , аліменти на утримання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3 , в розмірі не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи в дня пред`явлення позову, на особистий рахунок дитини у відділені Державного ощадного банку України, зобов`язавши законних представників дитини відкрити зазначений особистий рахунок у місячний строк з дня набрання законної сили рішення суду.
Вивчивши заяву та додані до неї матеріали вважаю, що позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статті 177 ЦПК України, і підлягає залишенню без руху.
Статтями175,177 ЦПК Українивизначено вимоги до змісту та форми позовної заяви, документів, що додаються до позовної заяви, обов`язок дотримання яких покладається на позивача.
Відповідно до ч. 4ст. 177 ЦПК України, - до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно з ч.2ст. 9 Закону України «Про судовий збір», суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Нормамистатті 2 Закону України «Про судовий збір»встановлено, що платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Водночас при зверненні до суду позивачем не надано доказів сплати судового збору у визначеному Законом порядку та розмірі.
Узмісті позову позивач, посилаючись на положенняп.14 ч.2ст. 3 Закону України «Про судовий збір»зазначає, що за подання заяви, апеляційноїта касаційної скарги про захист правмалолітніх чи неповнолітніх осіб судовий збір не справляється.
Так, за змістом п. 14 ч.2ст. 3 Закону України «Про судовий збір»визначено, що судовий збір не справляється за подання заяви, апеляційної та касаційної скарги про захист прав малолітніх чи неповнолітніх осіб.
З аналізунормЗакону України «Про судовий збір»поняття «позовна заява» та «заява» законодавець розмежовує.
Тобто,судовий збір на підставіп. 14 ч.2ст. 3 Закону України «Про судовий збір»не справляється за подання саме заяви, а не позовної заяви.
Як встановлено положеннями ч.2ст. 3Закону України «Про судовий збір», а самепунктів7-12, 12-1, 16 частини, зазначеноперелік категорій справ, за які не справляється судовий збір, і які підлягають розгляду в порядку окремого провадження, шляхом подання заяви.
В пунктах 1-6, 15 частини 2статті 3 Закону України «Про судовий збір»йдеться посилання на подачу заяв з процесуальних питань (скасування судового наказу, зміни чи встановлення способу, порядку і строку виконання рішення, поворот рішення, тощо).
До суду представник позивача Органу опіки та піклування Ходорівської міської ради в інтересах ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернуласьсаме з позовною заявою.
Отже, судовий збірпозивач сплачує за звернення до суду з даним позовом, а саме за вимоги немайнового характеру про позбавлення батьківських прав ОСОБА_3 .
Посилання позивача на п.14 ч.2ст.3 ЗУ «Про судовий збір», як на підставу звільнення його від сплати судового збору, суддя вважає безпідставним, оскільки позов про позбавлення батьківських прав відповідачів по справі, не вирішує питання прав та обов`язків дітей, а стосується лише прав та обов`язків відповідачів, як батьків дітей, щодо яких вони можуть бути позбавлені батьківських прав у разі ухвалення рішення про задоволення позову. Правові наслідки позбавлення батьківських прав визначені устатті 166 Сімейного кодексу України. Це повністю узгоджується із висновком Верховного Суду, викладеним в ухвалі від 27.07.2021 у справі № 461/5125/20 (провадження № 61-11799св21).
Відповідно до ч. 1ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За приписами ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір» за подання до суду юридичною особою позовної заяви немайнового характеру ставка судового становить одинрозмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 3 028,00 грн.
У відповідності зіст.185 ЦПК Українипозовна заява, подана із зазначеними недоліками, залишається без руху з наданням позивачу строку для виправлення зазначених недоліків.
Отже позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.177 ЦПК України, тому вона підлягає залишенню без руху із наданням строку десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення вищезазначених недоліків, а саме: сплати судовий збір в сумі 3028,00 грн.
Керуючись ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суд, -
постановив:
Позовну заяву залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви десять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Учасник справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://gd.lv.court.gov.ua/sud1307/.
Ухвала окремо не оскаржується.
Суддя Р.Г. Равлінко
Суд | Жидачівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2024 |
Оприлюднено | 20.08.2024 |
Номер документу | 121075044 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Жидачівський районний суд Львівської області
РАВЛІНКО Р. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні